• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Nefunkční otáčkoměr+tachometr VeBe 2.5 V6
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
rishard123
Monday 02 August 2010 - 21:21:47 Citovat
Host
Zdravím všechny,chtěl bych se zeptat na nefunkčnost budíků,občas jdou-vetšinou když je chladněji,občas ne-když je pařák,ručička otáčkoměru se klepe na nule,když je ručně vyjedu do vyšší úrovně tak oba zajedou do nuový polohy,žádnou závadu mi auto nehlásí,vše ostatní funguje a to i ABS+TS,kdyby bylo špatný čidlo na levém kole,tak by mi to podlě mě vyhodilo chybu abs,palubovku můžu taky vyloučit,protože jsem jí úplně na hadry rozebral,změřil,zkontroloval na studené spoje,stabilizátor je v poho,na čipu je 5V,oscilátor je v poho.Podle TIS 2000,je snímán signál pro budíky z levého př. kola,dál jde do ŘJ ABS a z ABS,musí jít přímo do budíků(to nevím jistě),do ABS modulu by měla jít i informace z kliky o otáčkách motoru,hádal bych to na nějakej spoj kabelu,ale už nevim kde mám hledat,dělal jsem na tom dneska celej den,projel jsem všechny fóra a nikde žádná odpověď,už mi z toho hrabe,kdyby někdo věděl kam mám šáhnout tak dejte prosím vědět,dík....
rishard123
Wednesday 04 August 2010 - 09:54:23 Citovat
Host
Opravdu nikdo nic?Tak častá závada....Dobrá,chtěl bych se zeptat jestli lze oddělit a rozebrat jen ŘJ od ABS modulu a jestli někdo zná celou cestu od čidla až po budíky,dík
Martas
Wednesday 04 August 2010 - 10:02:02 Citovat
Host
Myslim ze nikdo tu budiky nekontroloval na urovni jako ty, takze tezko ti rekne jak to ma byt. Ale i tak si myslim ze nejjednodussi cesta je napred si nekde (vrakoviste) budiky pujcit aby se vyoucila jejich chyba, a az pak se vnorit do auta a hledat draty, jednotky atd ...
rishard123
Thursday 05 August 2010 - 19:41:51 Citovat
Host
No to bych potřeboval,bohužel nemám tu možnost,včera jsem ještě očistil čidla,byli na nich šponky,třeba to bude lepší....
Rishard123
Monday 31 October 2011 - 23:00:28 Citovat
Host
Takže dneska jsem konečně došel k závadě,která způsobuje právě nefunkčnost budíků,nedostalo se mi jiných odpovědí než vyměň celou palubovku atd...Závadu způsobuje motorek onoho ukazele,po výměně desky s motorky vše ok.Zbývající elektroniku jsem nechal původní už jen proto,že si pamatovala kilometry z jiného auta,když budu mít čas tak zkusim rozhodit i ten motorek a pak hodim kdyžtak info,jestli to jde opravit nebo ne....

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1289 sec,0.1031 z toho dotazů.