• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Denní světla VB
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Tonda
Wednesday 12 May 2010 - 07:41:25 Citovat
Host
Dobrý den
Prosím Vás o radu ohledně dodatečné montáže led denních světel do VB X18XE r.v98 vybral jsem si tyto : Odkaz
Zatím jsem to nikdy nedělal, takže nevím jak to zapojit.
Nevím jaký typ relé by měl být u světel, zda zrovna ty co jsem si vybral nemají jiné?
Kde je v autě patice na relé denních světel, jak a kam zapojit světla?
Jaký typ homologace musí na světlech být abych neměl problémy se strážci zákona...
Předem děkuji.
Tonda
Martas
Wednesday 12 May 2010 - 08:12:56 Citovat
Host
1. V popisu je psano, ze rele je soucasti dodavky (predpokladam ze bude zhasinat denni svetla pri rozsviceni hlavnich)
2. Schema resp. popis kam co zapojit by mel byt prilozen tez (jeden drat pujde nekam na napeti po zapnuti klicku, druhy nekam ke svetlum)
3. Homologaci to ma pouze po eletricke strance rozhodne ne k autu
4. Patice denniho sviceni je ti k nicemu tam se dava originalni rele ktere rozsviti tlumena svetla, ale je umistena na kabelovem svazku za pojistkovou skrinkou.
Tonda
Wednesday 12 May 2010 - 09:20:45 Citovat
Host
Děkuji za odpověď.
Ale teď v tom mám ještě větší nepořádek než jsem měl doteď __;
Takže to na auto nemohu dát??
Když to nemá homologaci??
Co by tam muselo být za značku homologace??
Takže musím osadit originální relé do patice někde za pojistkovou skříní??
To stojí kolik??
To co je na svazku tedy je kničemu??
Nebo tam musí zůstat ?

Děkuji
Martas
Wednesday 12 May 2010 - 09:42:27 Citovat
Host
Ach jo ...

Homologaci primo na auto nebude mit nic, ta homologaca co to ma znamena ze ti "to nevyhori".
Originalni rele se normalne u Opelu neprodava ale treba tady na strankach se v inzerci nabizi za 300 - 500 ale to rozsveci velka tlumena svetla nentreba zadna pridavna.
Na svazku je jenom nezapojenej konektor nic vic.
Tonda
Wednesday 12 May 2010 - 09:55:04 Citovat
Host


Aha tak díky.
Takže já když zakoupím tu sadu, tak už ktomu nic nebudu potřebovat že?

Zapojím kabeláž a pokud zapnu parkovačky tak relé co je u světel zhasne přídavné světlomety.
Jaké kabel + na spínačce je nejlepší použít??
Nebo v motorovém prostoru?
Díky !!(a)
Hujer
Wednesday 12 May 2010 - 13:28:34 Citovat
Host
Originální relé jsem zakoupil normálně bez objednávání u OPELa a stálo asi 1300 korun.(nejedná se o žádnou sadu, jen o relé denního svícení)
Jak bylo uvedeno, zasune se do připravené patice na kabelovém svazku za pojistkovou skříňkou a osadí se pojistka, tuším F31.
Tím je to hotovo. Chvíli po nastartování se rozsvítí potkávací světla. Nesvítí podsvícení přístrojů a podsvícení displeje je nastaveno na plný svit. Po setmění normálně zapneš světla, jak jsi byl zvyklý - rorsvítí se podsvícení přístrojů a displej reaguje na změnu jasu.
Martas
Wednesday 12 May 2010 - 15:10:58 Citovat
Host
Proste si musis rozmyslet co chces jestli svitit velkejma svetlama (coz je pro spoustu lidi neprijatelne po strance spotreby, vydrze zarovek atd ....), nebo necim pridavnym co na tom aute nemyusi vypadat dobre, musis se s tim montovat a leckdy to sviti vsude mozne jen ne tak jak je potreba.
mrfreeze85
Tuesday 26 July 2011 - 20:51:26 Citovat
Host
Ahoj, pořídil jsem si nové denní světla. Ve schématu zapojení jsou tři dráty, první na - pól baterie, druhý na + pól potkávacích světel a třetí na + pól zapalování. Kam bych měl připojit ten třetí?

Jde o tyto světla :
Odkaz
mates
Tuesday 26 July 2011 - 21:16:59 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
mrfreeze85: tak asi někam na spínačku, aby se to rožlo po zapnutí zapalování...

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Stepo
Wednesday 27 July 2011 - 09:34:56 Citovat
stepo
Uživatel #2246
Registrován: Saturday 12 March 2011 - 09:13:22
Příspěvků: 242
mrfreeze85 napsal ...

Ahoj, pořídil jsem si nové denní světla. Ve schématu zapojení jsou tři dráty, první na - pól baterie, druhý na + pól potkávacích světel a třetí na + pól zapalování. Kam bych měl připojit ten třetí?

Jde o tyto světla :
Odkaz


Mam ty same na Omeze.
Spinani svetel jsem zapojil v releovem boxu v motorovem prostoru na cerny drat napajeni civky rele ventilatoru sahary vodniho chladice. Funguje to spolehlive.
Obecne vzato to muzes dat na jakykoli cerny drat - tam je spinane "+" po otoceni klicku.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1434 sec,0.1141 z toho dotazů.