• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Prstenec pred vahou vzduchu - Y22DTH
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Csala
Monday 25 May 2009 - 10:19:59 Citovat
Host
Zdravim vsetkych a zvlast Ypera
Vyrobil som si prstenec pred vahu vzduchu podla navodu Ypera, ale so sirkou medzikruzia az 6mm. Cize vonkajsi priemer 66mm a vnutorny 54mm. Aky maximalne siroky moze byt ten prstenec? Yper udava max 4mm - preco?
Auto som uz kupil s nelinearnym zatahom pri prudkej akceleracii. Najprv som si myslel, ze je to vlastnost tohto motora. Vymenil som palivovy aj vzduchovy filter, ale to velmi nepomohlo. Nasledne som vycistil vahu vzduchu liehom - bola zanesena prachom a olejom, ale ani to nepomohlo. Prstenec testujem este len kratko, ale motor s nim uz linearny zatah ma _; Takze to fakt vypada na vadnu vahu vzduchu, ktora ze vraj ma obmedzenu zivotnost. Je tam Bosch 0281002428.
Diky.
Csala
Monday 25 May 2009 - 15:20:19 Citovat
Host
Ina moznost opravy Odkaz Vyberte z ponuky: Dead MAF booster
Yper - nepřihlášen
Saturday 13 June 2009 - 08:53:41 Citovat
Host
Ty 4 mm jsem dal jen tak, pro zdravé váhy - pro zvýšení výkonu, ale platí, že s šířkou prstence se musí laborovat a Czalovi se to povedlo při šířce 6mm. Závisí to od stupně poškození váhy vzduchu.
Csala
Tuesday 07 July 2009 - 11:06:37 Citovat
Host
Skusenosti s prstencom sirky 6mm po 3000km:
Motor ma plynulejsi zatah aj v otackach nad 3000.
Spotreba mierne klesla, ale je letne obdobie, mozno aj preto. (Klima mi spotrebu ovplyvnuje smerom hore len tak o cca 0,2l/100km).
Prepocitana spotreba je o cca 0,4l/100km nizsia ako udava palubny pocitac, predtym bol rozdiel v priemernej spotrebe prepocitanej a z palubneho pocitaca vacsi - cca 0,7 az 0,9l/100km - palubny pocitac bol pesimista.
Vcera som nahodil druhy prstenec o sirke 8mm - zatial to vyzera dobre
Po par tisic km zreferujem.
Dreamer
Tuesday 07 July 2009 - 11:30:25 Citovat
Host
Pic, taky bych to zkusil. Nebylo by nějaké foto?
Csala
Wednesday 08 July 2009 - 11:56:37 Citovat
Host
Dreamer napsal ...

Pic, taky bych to zkusil. Nebylo by nějaké foto?


Foto nemam. Ak tam budem davat iny prstenec, tak to nafotim.
Ale je to jednoducha vec - ten prstenec. Zmeraj si priemer svojej vahy vzduchu a vystrihni prstenec z nejakeho nie krehkeho plastu. Prstenec poloz pred plastovu mriezku vahy vzduchu. Ja som prstenec k vahe prilepil elektrikarskou izolacnou paskou. Funguje to znamenite


Csala
Saturday 17 October 2009 - 19:06:19 Citovat
Host
Prikladam slubene foto


Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1588 sec,0.1276 z toho dotazů.