• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
nová náprava :o)
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Brenky
Tuesday 16 December 2008 - 21:52:36 Citovat
Host
tak se konečně povedlo a po dlouhých přípravách dostal mazlík k výročí 250 000km novou přední nápravu
Nápravnice i ramena v komaxitu, nové všechny čepy, tyče, stabilizátory, silentbloky, pomocný čep řízení....
Byla to opravdu namáhavá práce, ale povedlo se.
Chtěl bych tímto moc poděkovat místnímu členovi Tomovi (Weiss) který byl tak trpělivý a pomohl mi s tím.
Ještě to není komplet....postupem času budu dodělávat drobnosti, podběhy, stabilizátor do komaxitu, těhlice a třmeny do barvy,....









legionar
Tuesday 16 December 2008 - 21:58:28 Citovat
Legionar kouká

Uživatel #1
Registrován: Tuesday 23 September 2003 - 21:39:25
Příspěvků: 1263
opravdu pěkné , gratuluji



Opel Vectra GTS 2.8 Turbo
Brenky
Sunday 15 February 2009 - 20:08:48 Citovat
Host
tak co čert nechtěl, ani nová přední náprava nefunguje tak jak má
Během mé poslední jízdy se auto nějak divně chovalo při brždění...stahovalo, kopalo....občas hooodně táhlo do strany, že nešlo udržet v mém jízdním pruhu. Poté se to ještě zhoršilo. Auto "plave" po cestě, musím ho "nahánět"....neudrží stopu. Prostě jakoby si každé kolo zatáčelo či přibržďovalo jak se jim zlíbí. Je to o hubu. Když jedu max 30km/h po sněhu tak se nic neděje...je to ok, ale když vyjedu na suchou cestu, katastrofa....oběma rukama to nejde udržet na cestě. Přední kola samy zatáčí, jako kdyby se podkopávaly a nebo si samy přibržďovaly...ani to nejde popsat jaký to je maras. Auto jsem zavezl na geometrii...nic nenašli...vše OK. Zvedli jsme auto a zkoušeli pohnout čímkoliv...vše je pevné jako kámen, žádná vůle v řízení...prostě nic. Je nám to už záhadou. Napadly mě zvlněné kotouče (už dostaly zabrat) ale nechci "zbytečně" teď utrácet za pokus. Taky jsem zaslechl možnost špatného ABS že si samo brzdí střídavě kola. Ale brzdí normálně a ABS funguje jak má. Desky jsou zdravé, pístky chodí dobře, kola jsou utáhnuté. Nestalo se někomu něco podobného nebo nenapadá někoho čím to může být? Jakýkoliv návh či nápad může pomoci.
Předem moc děkuji...jsme už z toho opravdu zoufalí.
JardaB
Sunday 15 February 2009 - 20:35:43 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
No to je divny, da se na to mereni geometrie spolehnout? Pomocny cep rizeni je tuhy? Nemas tam nejaky kola s nestandardnim ET? Zkus radsi premerit sbihavost svinovacim metrem...

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Brenky
Sunday 15 February 2009 - 20:42:04 Citovat
Host
tak geometrie je merena laserem...takze si myslim OK...kola maji divne ET, ale uz na nich jezdim 3 rokem a pohoda. Pomocny cep rizenii je novy a tuhy jak jen muze byt.
Legend
Sunday 15 February 2009 - 22:05:37 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Dali jste správně přední silentbloky do ramen? To by mohlo dělat bordel, kdyby byly otočené o 90°, ale nevím jestli tak výrazně.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Tomin
Sunday 15 February 2009 - 23:11:24 Citovat
Host
Kdyby je dali o 90, tak by myslim byly tvrdy jak blazen. Mozna o 180 ze by to byl horsi nez normal.
Nebo s tim mas, Legende, praktickou zkusenost ? Ptam se proto, ze po posledni vymene silentu se mi zdala naprava znatelne lepsi, ale uz je to (po par set km) zase stejny co to bylo. Taky mi to plave a furt to musim honit po silnici.
Uz jsem z toho tak otravenej, ze sem prave premyslel udelat "sportovni" upravu a silenty otocit o 90. Ta tvrda guma, co drzi stred na stredove polozce, by pak byla ve vodorovnem smeru, takze by se skoro nemohly hybat vubec.

To Brenky - az na to prijdes, urcite dej prosim vedet jak si dopadl.

[ Upraveno Sunday 15 February 2009 - 23:12:00 ]
JardaB
Monday 16 February 2009 - 06:22:51 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
A co ty zadni silenty?
Jinak tema to asi nebude, ja mam na jedny strane uplne v riti, na druhy jsem v lete menil ale tou montazni polohou si nejsem jisty - to stad ma byt ve vodorovnem smeru tuzsi, ne? Ale po silnici nic nehonim, i kdyz kopnu to kola pri stojicim aute a to si lita o 2 cm dopredu/dozadu. Ja bych nemel az takovou duveru v laser a pro orientaci vzal svinovaci metr Takhle se to chova, kdyz to ma vyraznou rozbihavost. Odklon to taky nezpusobuje, tam jsem s naprosto spatnym jezdil rok a odnesly to jen gumy.
Nebo zkus nekoho vzit na testovaci rovinku, at se proti autu postavi a kouka, co kola za jizdy delaji.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Legend
Monday 16 February 2009 - 08:23:50 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
Tomin: Praktickou zkušenost s tím nemám, ale když všechno Brenky dělal nové, tak je to jedna z mála věcí, co mě napadá. Řekl bych, že mnohem větší bordel udělá velká sbíhavost než rozbíhavost, každopádně bych ještě zkusil vyměnit přední kola za zadní, jestli to nedělá třeba boule na gumě. Mě to teď netáhne nikam a to jsem měnil čepy a ještě jsem neudělal geometrii, akorát mám volant trochu doleva.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Brenky
Monday 16 February 2009 - 14:39:36 Citovat
Host
co se týče špatně otočených silentbloků ramen, to si nejsem jist...ale po GO a následné geometrii bylo vše OK (prosinec 2008). Až do teď...teď z ničeho nic katastrofa. To s tou zkušební rovinkou to můžu zkusit. A výměna kol je na řadě až o víkendu....tky nás to napadlo že může být koplý ráfek nebo něco...a když ne, aspoň vyloučím další možnost. Za další nápady předem děkuji.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1462 sec,0.1109 z toho dotazů.