• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra eletrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Světla pro denní svícení
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Pavel232
Monday 08 December 2008 - 19:15:22 Citovat
Host
Nazdarek,
chtěl jsem se informovat o "světlech pro denní svícení",
jak postupovat při výběru?Co když nebudou mít homologaci?

A co znamená zkratka "DRL"?

Děkuji
Legend
Monday 08 December 2008 - 22:11:29 Citovat
Legend
Uživatel #551
Registrován: Monday 02 January 2006 - 22:41:51
Příspěvků: 3116
DRL by mělo znamenat day running lights
Ideální je použít originální modul pro denní svícení, většinou je pro něj v autě připravená elektrika, dá se zde o něm najít docela hodně. Externí světla na denní svícení bych nemontoval, jednak to není technicky zrovna jednoduché, tahat vsude mozne kabely a taky to není kam umístit aby to vypadalo ok.

Moskvič 412 1971 1.5 55kW

Škoda 110LS 1.1 1976 46kW

Trabant 1.1 1991 31kW

Audi A5 Cabrio Multitronic 132kW

Mercedes C220d kombi W205 143kW

Mercedes S55 AMG Long LPG 265kW

Opel Vectra C kombi 1.8 16V LPG 90kW

Škoda Felicia Fun 1.6i 55kW
Pavel232
Wednesday 10 December 2008 - 10:37:18 Citovat
Host
Nazdarek,
v případě, že bych si namontoval DRL "denní svícení" musí mi při jízdě ve dne svítit i zadní světla? Viděl jsem vůz, který to měl namontované a zadní světla mu nesvítili, může to tak být?
Díky
mates
Wednesday 10 December 2008 - 12:41:28 Citovat
mates
Uživatel #39
Registrován: Sunday 09 November 2003 - 15:22:30
Příspěvků: 1953
No tak to jsi viděl dobře...všem novým Audinám svítí vpředu jen ty ledky a vzadu nic...
Já osobně nejsem zastáncem tohodle "vylepšení"...já si dal relé pro denní svícení, kerý mi po 10ti sekundách rožne světla (krom palubky a osvětlení SPZ) a je klid. Používám to i v noci...nevidím na tacháč, tudíž mě netrápí, kolik jedu _;
Mě by spíše zajímalo, jak je to se světlama do mlhy...páč nový Fábky, Ochcáfky...i Medvědi si do zatáček přesvicují mlhovkama...no a podle mě je to "nedovolené použití mlhových světel"...ne?

Lexus RX 350
Honda Crosstourer
Pavel232
Wednesday 10 December 2008 - 21:10:36 Citovat
Host
A kdybych si sal denní světla "DRL" a zapojil si je také tak,že by mi svítili jen ony přední a zadní ne, je to povolené? Nemohu za to dostat pokutu?
Martas
Wednesday 10 December 2008 - 21:18:40 Citovat
Host
Asi by bylo lepsi pohledat bud primo v zakonech a nebo kdekoliv jinde na internetu kde odpovi nekdo fundovany, to co ti taky k tomu napiseme (vicemene kdokoliv) jsou spise dohady.

Uznavam ze hledat da praci, tak tady mas citovanu cast z nejake poradny pro motoristy :


"Dobrý den, mohu si bez nebezpečí sankcí namontovat a mít za jízdy rozsvícená jen světla pro denní svícení, která nabízejí prodejci k dodatečné montáži na přední část vozu? Jsou osazena žárovkami 5 W a zapínají se při startu. Děkuji Josef Šmíd.

Velmi častý dotaz, který chodí k nám do redakce, se týká právě světel pro denní svícení. Co to vlastně je? Světla pro denní svícení vypadají jako mlhovky, ale jsou osazeny slabšími žárovkami. Vůz je tak osvětlen, ale zároveň neodebírá tolik proudu. Tím se ušetří alespoň nějaký decilitr paliva. Jak správně používat světla pro denní svícení ví Josef Pokorný z Ministerstva dopravy:

"Hovoříme-li o speciálních světlometech, které jsou označeny značkou RL, jsou speciální denní svítilny, jenž mohou být na vozidle namontovány v páru. Světla se automaticky zapnou při nastartování motoru a svítí samostatně - nemusí s nimi svítit žádné další osvětlení."

Světla pro denní svícení musí tedy být vždy označeny písmeny RL. Toto označení je odlišuje od podobných mlhových světel, která se k dennímu svícení samostatně používat nesmí"
JOB
Wednesday 10 December 2008 - 22:56:00 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Pavel232 napsal ...

A kdybych si sal denní světla "DRL" a zapojil si je také tak,že by mi svítili jen ony přední a zadní ne, je to povolené? Nemohu za to dostat pokutu?

Pochybuju že ty světla jsou schváleny pro daný typ vozidla a tudíš je to tak trochu v rozporu z vyhláškou.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Cesťák
Thursday 11 December 2008 - 08:19:38 Citovat
Uživatel #1134
Registrován: Thursday 24 May 2007 - 20:04:31
Příspěvků: 362
Kluci,
Co si o tom, že nemusí svítit zadek myslíte? Já jsem příznivec svícení a když, tak i zadek. Počítám, že úspora benzínu je minimální, stačí jedno prošlápnutí plynu na křižovatce a jaká byla úspora. A ty přídavné světlomety na oktávkách se mi nelíbí a navíc svítí, asi proto, že svítí přímo, docela ostře.

Jedu za tebou chvíli a už mě dlouho ...

Vectra B Sedan Elegance Y26SE

Vectra C Karavan Cosmo Z30DT

Martas
Thursday 11 December 2008 - 08:26:21 Citovat
Host
Cesťák napsal ...

Kluci,
Co si o tom, že nemusí svítit zadek myslíte? Já jsem příznivec svícení a když, tak i zadek. Počítám, že úspora benzínu je minimální, stačí jedno prošlápnutí plynu na křižovatce a jaká byla úspora. A ty přídavné světlomety na oktávkách se mi nelíbí a navíc svítí, asi proto, že svítí přímo, docela ostře.


Je to presne o tom co chces, zda vyhovet zakonu a "nejak" svitit "nejakymi" svetly a nebo byt viden a pocitat s dle me nepatrnymi naklady navic.

Ja svitim tlumenymi (tedy i vzadu) cely zivot a nikdy sem to neresil.
JOB
Thursday 11 December 2008 - 08:58:19 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Přesně tak jak píše Marťas. Už od tý doby co jsem pořídil první auto tak svítím celodenně. Začalo to tím že jsem stejně jako dnešní tuneři nacpal na auto spoustu svítících békovin a tak jsem chtěl být viděn. Jenže tenkrát to bylo celkem ojedinělé a tudíš zajímavé né jak dnes když vidím ten supermárketovej tuning. Kdybych začal řešit spotřebu světel ,tak musím okamžitě sundat hágusy,vypnout klimatizaci,a vůbec asi koupit menší auto.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1330 sec,0.0998 z toho dotazů.