• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Spotřeba naměřená a spočítaná - palubní počítač
Přejít na stranu  1 2 [3] 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Insan!ty
Wednesday 08 October 2008 - 21:57:23 Citovat
Host
Nevím o čem se vůbec hádate, vždyť Honza píše

Honza napsal ...

.. Jízda po městě i mimo město v poměru 50-50. Dlouhodobá spotřeba se zatím drží kolem 5,6l dle palubáku, ale ve skutečnosti je úplně jiná..cca 6,2l...


6,2l je dle mě super spotřeba, navíc když máš auto nové a "neumíš" s tím jezdit. Když se podíváš na odkaz na spritmonitor, tak průměrná reálná spotřeba tohoto motoru je 6,4l (a to je ze vzorku 10-ti lidí..)

Taky bych chtěl mít problémy, že BC ukazuje průměr 5,6 ale ve skutečnosti žere neuvěřitelných 6,2 a z oto polovinu ve městě.. _;

HOnza
Thursday 09 October 2008 - 07:06:20 Citovat
Host
Neříkám, že je to moc.... Spotřeba 6l/100 je ještě únosná idkyž jsewm ji čekal menší. Prostě jen mě zaráží to, že když srovnám spotřebované palivo dle pc a skutečnosti je rozdíl přes 6 litrů. Takže kde je chyba?
Martas
Thursday 09 October 2008 - 07:09:15 Citovat
Host
HOnza napsal ...

Neříkám, že je to moc.... Spotřeba 6l/100 je ještě únosná idkyž jsewm ji čekal menší. Prostě jen mě zaráží to, že když srovnám spotřebované palivo dle pc a skutečnosti je rozdíl přes 6 litrů. Takže kde je chyba?


Tak jeste jednou, uvazovat na jedny jediny nadrzi ze neco ukazuje spatne je zcestne ... Vyjed jich 5 a uvidis. Mozne priciny (treba penici nafta) uz tu popsany mas !
Insan!ty
Thursday 09 October 2008 - 07:59:14 Citovat
Host
No mi palubák taky kecá - reálná spotřeba je vždy téměř o 0,5l vyšší.. (Mám místo pneu 15" obuté 16") Když načepuju za 1000,- cca 32l, tak mi podle průměrné spotřeby vždy spočítá dojezd téměř 400km, ale v reálu se nikdy nedostanu přes 330km.. Tyhle udaje z palubáku mě nijak nezajímají, dívám se jen na aktuální spotřebu..
Lhex
Friday 10 October 2008 - 10:41:34 Citovat
Host
Martas napsal ...

Tak to prave presne naopak, podle cetnosti vstriku spocita mnozstvi vstrikovaneho paliva v litrech (nektere palubni pocitace maji tuto polozku i jako jeden z udaju) a to podeli poctem ujetych kilometru, na aktualni spotrebu vubec nebere ohled. Kdyby bral ohled (delal prumer) na aktualni spotrebu tak ja osobne bych musel mit prumer do prace (4km po Praze s 6ti semafory a 2 kopci) kolem 25l/100km.


Dělal jsem pokus !!(a) : vynuloval jsem všechna počítadla. nastartoval motor a nechal běžet a čekal dokud Trip consumpt nebyla 0,1litru. U stojícího auta dle předpokladů průměrná spotřeba neukazovala a byla stále "----l/100km".
Pak jsem se rozjel pomalu a po rovince a ujel 1km, spotřeba okamžitá byla převážně mezi 8-10litrů - bez řazení na dvojku.. na ten kilometr to teda sežralo asi 1deci benzínu a průměrná spotřeba ukázala 9,5litru!!! Jenomže jsem na ten jeden kilometr spotřeboval dohromady benzínu deci 2!! (čili správný průměr by měl být asi 20l/100km)
Proto myslím, že jednotka při výpočtu průměrné operuje s okamžitou spotřebou a nikoli s opravdu spotřebovaným palivem.. !_;
Csala
Friday 10 October 2008 - 12:48:13 Citovat
Host
Mne palubny pocitac ukazuje aj mnozstvo spotrebovaneho paliva od vynulovania.
Nulujem vzdy pri tankovani do takmer suchej nadrze a tankujem absolutne doplna (na Ukraine). Ak si sam prepocitam vsetky udaje, ktore su zobrazene na palubnom pocitaci, cize mnozstvo spotrebovaneho paliva a pocet prejdenych km, tak mi vyjde priemerna spotreba taka ista, aku udava palubny pocitac.
Ja mam problem ale v tom, ze mnozstvo spotrebovaneho paliva palubny pocitac namera cca o 4% vacsie, ako je skutocnost.
Honza
Friday 10 October 2008 - 14:40:29 Citovat
Host
Na volnoběh ukazuje spotřebu cca 0,3 - 0,7l. Při rozjezdu na 1. je okamžitá tak do 15l, ale na 2. ukazuje až 30l...:-) Takže jakmile budu popojíždět po městě tak palubák bude ukazovat pěkné blbosti. Jediná chvíle kdy je okamžitá spotřeba 0 je tehdy, když jedu z kopce s rychlostí bez plynu.
Csala
Friday 10 October 2008 - 18:44:42 Citovat
Host
Honza napsal ...

Na volnoběh ukazuje spotřebu cca 0,3 - 0,7l. Při rozjezdu na 1. je okamžitá tak do 15l, ale na 2. ukazuje až 30l...:-) Takže jakmile budu popojíždět po městě tak palubák bude ukazovat pěkné blbosti. Jediná chvíle kdy je okamžitá spotřeba 0 je tehdy, když jedu z kopce s rychlostí bez plynu.

Na volnobeh to ukazuje v litroch na hodinu.
Ak by si presiel na dvojke 100km, tak by ti to mozno tych 30 litrov zozralo !!(a)
Honza
Tuesday 21 October 2008 - 12:23:59 Citovat
Host
Takže po ujetí cca 1500km je průměrná spotřeba pořád na 5,6l/100km dle pc. Ve skutečnosti na první nádrž jsem měl 6,2l a na druhou mám 5,8 dle výpočtu podle paragonů. Průměrnou spotřebu jsem měřil pro každou nádrž i samostatně a v obojím případě byla 5,6l dle pc. Takže je opravdu něco divně. To, že se snižuje "skutečná" spotřeba přisuzuji tomu, že jsem si již trochu zvykl a trochu s enaučil s ním jezdit... V této chvíli už jsem se dostal na rozumnou chybu....
Martas
Tuesday 21 October 2008 - 17:41:23 Citovat
Host
Honza napsal ...

Takže po ujetí cca 1500km je průměrná spotřeba pořád na 5,6l/100km dle pc. Ve skutečnosti na první nádrž jsem měl 6,2l a na druhou mám 5,8 dle výpočtu podle paragonů.


A zkousel jsi tu prumernou spotrebu po tankovani nulovat ?

Kdyz uz je najeto par set km tak ta prumerna spotreba uz klesa/stoupa po destinkach na stovky km (tedy alespon u me).

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2635 sec,0.2004 z toho dotazů.