• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Svítí kontrolka dobíjení. Z motoru se ozývá bzučení, asi jako vosa.
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
BlackBird
Monday 01 September 2008 - 22:15:21 Citovat
Host
Zdravím,

mám Opel Omega 2.0 i 16V Caravan r.v. 1996, LPG.

Stalo se mi před chvilkou, že mi začalo za jízdy bzučet z motoru, a to s frekvencí závislou na otáčkách motoru. Takže když má motor větší otáčky, bzučení má vyšší frekvenci.

Napadlo mně, jestli to nemůže být třeba odcházející alternátor, odpoledne mi totiž nějakou dobu svítila kontrolka nabíjení (ale faktem je, že před tím auto asi tři hodiny stálo s vypnutým motorem a nabíjel se v něm notebook z CL zásuvky). Ta kontrolka svítila takovým podivným způsobem, že když měl motor nízké otáčky, kontrolka svítila málo, a jak jsem přidával plyn, intenzita svícení kontrolky se silně zvyšovala. Asi po půl hodině jízdy (cca 20 km) kontrolka zhasla a od té doby už se nerozsvítila.

Jestli by někoho napadlo, čím by to mohlo být, budu vděčný za tipy
JOB
Monday 01 September 2008 - 22:22:04 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
No já bych řekl že si diodovej můstek v altíku balí kufry

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

BlackBird
Monday 01 September 2008 - 22:51:32 Citovat
Host
No, to mám radost. A co nový alternátor Starline za 2000, bude to použitelné?
JOB
Monday 01 September 2008 - 23:30:42 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
No zatím jsem ještě neslyšel slovo chváli na věci označené cejchem "starline" ba dokonce někteří lidé jsou na jejich výrobky alergičtí.
Začal bych tím že bych nechal někde přeměřit ten stávající altík. Do té doby nemá cenu cokoliv spekulovat.

[ Upraveno Monday 01 September 2008 - 23:49:29 ]

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Martas
Tuesday 02 September 2008 - 09:14:38 Citovat
Host
No podle tohoco popisujes jsou to typicke priznaky pro poskozeny diodovy mustek, doporucuje se okamzite vypnout motor a nejezdit.

A ted takontrolka pri startu sviti nebo nesviti a zkousel jsi merit napeti jestli ti to vubec dobiji (o cemz pochybuji) ?
Anonymní
Monday 08 September 2008 - 19:58:58 Citovat
Host
Ano, prosím, byl to diodový můstek, a ještě prý nějaký kolektor nebo co. A taky to bylo to, že byla nějak odkouřená kontrolka dobíjení na palubní desce, a musela se vyměnit.
Martas
Monday 08 September 2008 - 20:02:25 Citovat
Host
Anonymní napsal ...

Ano, prosím, byl to diodový můstek, a ještě prý nějaký kolektor nebo co. A taky to bylo to, že byla nějak odkouřená kontrolka dobíjení na palubní desce, a musela se vyměnit.


No to je dusledek toho, ze jsi s tim dal jezdil a nenechal to opravit hned, mohl sis usetrit starosti s tim, co dalsiho ti diky tomu odeslo ....

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2150 sec,0.1641 z toho dotazů.