• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér :: Re: Čím ošetrujete kožený volant? Lepí sa mi na ruky :-(
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
csala
Odeslal: Tuesday 05 August 2008 - 09:28:20
Zdravím všetkých oplákov
Je to detail, ale mne to vadí. Je na kožu nejaký osvedčený prípravok, aby sa mi volant nelepil na ruky?
Diky.
Poslední odpovědi
mates
Odeslal: Friday 08 August 2008 - 08:14:48

Anonymní napsal ...

No mam 225/55/R16
Ale ze to plave po vyjazdenych kolajach s tym sa zmierit neviem a moznoze ani nechcem. Vid prispevok Odkaz od Walta zo dna Ct cec 31 2008, 12:19 kde okrem ineho uvadza:3. dalsia vymena prednych silentov - povodne namontoval znackovy servis opacne a dotiahol silenty este pri zvesenych ramenach/auto na zdvihaku (dakujem Legendovi za upozornenie), vymena spodnych capov tlmicovej vzpery.
Pomohlo a uz je to ono. Nejake pozdlzne kolaje ma uz
nezaujimaju.
Teraz je to parada.

No a tie kolaje od kamionov v niektorych usekoch su doslova niekolko centimetrov hlboke. Po dazdi v nich stoji tolko vody, ze clovek zazije aquaplaning uz pri rychlosti cca 80km/hod aj na kvalitnych pneu so vzorkou 5mm a viac __;
Sirku pneu 195mm mam len na zimnych kolesach

Já mám 225/45/17 a po výměně čepů to plave furt (ne že by to se mnou házelo od krajnice ke krajnici, ale je to cítit). Čepy jsem měnil hlavně pro to, že mlátily. S touhle šířkou pneu prostě jedeš v kolejích jak šalina (pro čehůny šalina = tramvaj)...
To že někoho vyjetý koleje nezajímají to neberu. :_:n
Anonymní
Odeslal: Friday 08 August 2008 - 08:03:08

Martas napsal ...

Nevim jake mate na Slovensku koleje, ale v Praze na Jizni spojce plave uplne kazde auto od velikosti VeBe s obute pneumatikami sirsimi jak 195. Dokud jsem mel 195 tak jsem to nepocitoval, jen pri prejezu koleje ale po nasazeni 205 se auto v kolejich chova diametralne jinak a toto mam vysledovano i u desitek firemnich (novych) aut.

No mam 225/55/R16
Ale ze to plave po vyjazdenych kolajach s tym sa zmierit neviem a moznoze ani nechcem. Vid prispevok Odkaz od Walta zo dna Ct cec 31 2008, 12:19 kde okrem ineho uvadza:3. dalsia vymena prednych silentov - povodne namontoval znackovy servis opacne a dotiahol silenty este pri zvesenych ramenach/auto na zdvihaku (dakujem Legendovi za upozornenie), vymena spodnych capov tlmicovej vzpery.
Pomohlo a uz je to ono. Nejake pozdlzne kolaje ma uz
nezaujimaju.
Teraz je to parada.

No a tie kolaje od kamionov v niektorych usekoch su doslova niekolko centimetrov hlboke. Po dazdi v nich stoji tolko vody, ze clovek zazije aquaplaning uz pri rychlosti cca 80km/hod aj na kvalitnych pneu so vzorkou 5mm a viac __;
Sirku pneu 195mm mam len na zimnych kolesach
Martas
Odeslal: Thursday 07 August 2008 - 09:36:34

Nevim jake mate na Slovensku koleje, ale v Praze na Jizni spojce plave uplne kazde auto od velikosti VeBe s obute pneumatikami sirsimi jak 195. Dokud jsem mel 195 tak jsem to nepocitoval, jen pri prejezu koleje ale po nasazeni 205 se auto v kolejich chova diametralne jinak a toto mam vysledovano i u desitek firemnich (novych) aut.
csala
Odeslal: Thursday 07 August 2008 - 09:23:30

Yper diky.
Z toho mi vychadza, ze prilis silno zvieram volant.
Holt musim, ten posilnovac riadenia nie je ani zdaleka tak ucinny, ako v modernych autach, mozno je nacase vymenit olej v servopumpe. Ale uz som si po 2 tisic km zvykol.
A to najdolezitejsie - auto po vyjazdenych kolajach plave - je to v stave riesenia.
Volant drzim poctivo obidvomi rukami v polohe za 10 minut 2.
Neverim, ze drzanie volantu jednou rukou je bezpecne, v kritickej situacii je drzanie volantu predpisovo na nezaplatenie. Overene z vlastnych skusenosti - vodicak vlastnim 30 rokov
Este skusim to mydlo.
Diky.
Yper
Odeslal: Thursday 07 August 2008 - 08:48:33

Musí se vycházet z toho, že záleží na celkové potivosti rukou a na agresivitě potu. To ovlivňuje skladba stravy a příjem vody přes den. Také záleží na tom, jakou silou člověk drží volant. Někdo jej svírá a někdo se jej dotýká jen konečky prstů.
Obecně lepí všechny přípravky na kůži, které jsou složeny z různých vosků - olej jojoby, včelí vosk a karnaubský vosk, který je z palmy. To jsou látky, které velmi dobře chrání a ošetřují povrch kůže, protože na ní vytvoří nepropustný film, zasychají a dají se rozleštit. Takže zatímco jsou celkem vhodné na kožené kalhoty, bundy a sedací soupravy - včetně sedáků v autě, protože zajišťují klouzavost (já nesnáším pod zadkem neklouzavou kůži - tu tzv. drhnoucí, protože ta se při změně pozice zadku ničí - natahuje), tak nejsou dobré pro holé ruce, protože pot obsahuje čpavek a chloridy, které vosky naleptávají.
Trochu jsem se usmál nad radou použít jarovou vodu (nikoliv abych hanil toho, kdo to radil - je to kamarád, ale že to odpovídá obecnému povědomí konzumní věřejnosti), což je silný saponát s velkým odmašťovacím účinkem. jenomže odmaštění je i vysušení a ztvrdnutí kůže, což jí neprospívá, protože o to víc má pak tendenci ztratit svou vláčnost (danou z výroby různými impregnačními přísadami) a pak se z ní stává houba, která do sebe nasaje kde co.
Pokud jsi již tedy saponát použil, což je ale zase dobré jako první krok k nápravě - celkové odmaštění, tak bych Ti doporučoval od teď v pravidelných intervalech používat obyčejné mýdlo. Mýdlo je totiž živočišného původu. Vyrábí se z tuku a hydroxidu sodného či draselného a nejenže odmašťuje, ale současně i kůži ošetřuje.
Viz. např. bezpečnostní pokyny při potřísnění žíravinami - ošetřete zasažené místo mýdlovou vodou! !!(a)
Pokus se sehnat i nějaký krém, který v sobě navíc obsahuje vitamín "E". Přestože je kůže mrtvá, tak tenhle vitamín na ní působí.
Nakonec i ta indulona není špatná a dělá se v několika provedeních - podle složení, ale musíš ji nechat působit a pak vytřít téměř do sucha.
Já osobně jsem odpůrcem všeho ve spreji. To jsou největší, s prominutím, sračky a zase jen a jen svůj boom zažívají na nevědomosti široké spotřebitelské obce a tzv. rychlém efektu.
Obsahují silikonový olej. Spousta lidí tvrdí jak je skvělý a jaké má vlastnosti (obecně mají pravdu), ale je to syntetický olej ...... s nízkou odpařivostí. Stejného účinku se defacto dosáhne i s vodou - kdykoliv se povrch namočí tak ztmavne a oživí svůj vzhled, ale voda se odpaří, kdežto silikonový olej nikoliv, takže vizuelní efekt přetrvává.

S pozdravem jeden chemik, který "občas" ve škole dával pozor.
csala
Odeslal: Thursday 07 August 2008 - 08:00:44

No tak som ten volant poriadne umyl jarovou vodou a mikrovlakno utierkou. Potom dokonale vysusil suchou handrou. Je to lepsie, ale este stale to nie je ono.
Ruky si poctivo umyvam
Skusit este tu indulonu?
Diky.
qpc
Odeslal: Wednesday 06 August 2008 - 10:01:51

ono se to leštění volantů všeobecně nedoporučuje,asi kvuli klouzavosti.Takže je nutná: akce čisté ruce
csala
Odeslal: Wednesday 06 August 2008 - 07:26:04

Anonymní napsal ...

umyt volant jarovou vodou a pak natrit indulonou a hlavne si obèas umyt ruce

Diky, vyskusam - to umyvanie ruk !!(a)
Anonymní
Odeslal: Tuesday 05 August 2008 - 16:10:28

umyt volant jarovou vodou a pak natrit indulonou a hlavne si občas umyt ruce

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1013 sec,0.0558 z toho dotazů.