• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra elektrika :: Re: ostřikovače
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
007
Odeslal: Tuesday 29 January 2008 - 22:05:24
Dobrý večer.Mam dotaz,na ostřikovačích mi nefunguje ostřik 5.dveří.když zmáčknu páčku,tak ani motorek nezabzučí,ale ostřik předního skla funguje bez problému.Mužete mi prosim někdo poradit co s tím?Předem dík za odpověď.
Poslední odpovědi
Anonymní
Odeslal: Monday 13 February 2017 - 18:27:59

Tak koukám, že už je debata staršího data, ale mám ten samý problém Astra f (auto se počůralo kufrem, tak předpokládám prasklou hadičku v pátých dveřích).
Odšroubovat cerný plast na 5 dveřích s tryskou ??? je tato ůvaha správná ?? vykoukne hadička ?? hadičku nějak nastavit ?? popř. opravit smršťovací bužírkou ??
KopA
Odeslal: Friday 20 July 2012 - 20:56:13

Ale vůbec ne.

Tady je prvotní analýza jak píšeš "PRO ŽENSKOU, ktera o tom vi kulovy"

1. Je něco v nádobce na ostřikovače (jestli není prázdná)?
Jestli je urvaná měrka (už jsem viděl) tak tam stč něco pružnýho a pevnýho třeba bowden od brzd ze starýho bicyklu.
Není radno ihned dolít ta nádobka může být taky prasklá (od zimy) a neudrží náplň (vyhožený prachy když náplň za 200kč proteče skrz na zem a ješte mi nateče do bot - taky pamatuju).

2. Když se snažíš ostřikovat vrčí to tak jak mačkáš páčku ostřikovačů?

3. Pokud první 2 body platí (je náplň a motory vrčí) najdi čisté suché místo (třeba zámkovka před penáčem) a chvíli drž páčku ostřiku. Potom se podívej pod auto a napiš nám ve kterým místě se počůralo. (např. pod LP světlem, za LP kolem, vzadu pod kufrem vlevo apod.)

Svoje postřehy na výše uvedené 3 otázky sem napiš a můžeme pokračovat.
Moni
Odeslal: Thursday 19 July 2012 - 00:23:02

takze to znamena ze si s tim neporadim? Moc komplikovane?
Martas
Odeslal: Wednesday 18 July 2012 - 23:04:07

Radit se da kde co ale problem je v tom, ze to co je potreba zjistit nejdrive tedy jestli jde napeti do motorku ostrikovace nejde zjistit bez demontaze narazniku.
Moni
Odeslal: Wednesday 18 July 2012 - 22:56:06

Ahoj chlapi
I me prestaly jit ostrikovace na predni sklo. Muze to byt cokoliv,zatim jsem nic nezkousela,nevim jak na to a proto jsem nekoho z vas chtela pozadat o popis dvou nebo tri nejcastejsich pricin i s vysvetlenim jak na to,ale pozor PRO ŽENSKOU, ktera o tom vi kulovy,ale dokaze si poradit kdyz na to prijde. Ctu tady jak je to jednoduche udelat,proto s tim nejdu hned do servisu. Chtela bych to zkusit. Diky
stavik
Odeslal: Saturday 25 July 2009 - 20:44:42

Diky za nabidku. Vybobil jsem si je v praci z cepu do dopravniku habasit. Vidim to, ze se k tomu nedostanu a tim padem to nespravim.
KopA
Odeslal: Saturday 25 July 2009 - 17:11:25

Tak to je blbý, ostřik vede dopředu k nádržce uvnitř předního nosníku (nahoře pod blatníkem) a dozadu jde dovnitř auta - dál buď A sloupkem nebo po podlaze u L prahu.

Jestli ti ten nýtek chybí jeden nebo dva a nespěcháš na to můžu jich pár vzít na podzim na sraz.
Nejjednodušší podle mě ale je podívat se tady na MAPU, najít si tam nejbližší OPEL dealerství které má servis a tam to koupit. Stojej pár kaček a ty běžný typy maj skladem.
stavik
Odeslal: Friday 24 July 2009 - 16:18:37

U toho pantu jsem se dival na hadicky a tam jsou jeste ok. Kde to vede dal...... Ohledne tech prichytek jsem nasel: Odkaz ale tam to nekoupim, takze si ty nytky asi vyrobim.
KopA
Odeslal: Thursday 23 July 2009 - 21:48:29

Nejčastější plastový nýtky z mojí zkušenosti maj v OPEL sevisu skladem - ani nejsou moc drahý (myslím kolem dvacky).

Co se týče hadičky prohlídni to u pantu kapoty na straně řidiče. Tam vede hadička jak přední tak zadní a třeba ti ji pant procvaknul (je to tam takový namačkaný) - pak to teče odtokem kterej je taky v tomto místě a vytejká to za přední zástěrkou což je to místo s prolisem pro hever.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0524 sec,0.0250 z toho dotazů.