• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor :: Re: X30XE místo X25XE
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
David
Odeslal: Thursday 19 July 2012 - 19:20:41
Ahoj. mám v plánu vyměnit ve svojí Vectře B motor X25XE za X30XE z Omegy. Sháním veškeré informace k tomu potřebné, co zůstává ze kterého motoru, co se musí kam přendat, co kam pasuje, jak je to se vstřiky, s jednotkou, s váhou vzduchu, s hlavou, převodovkou, sáním atd... Za všechny rady budu velice vděčný. Čím víc info tím lépe. Díky moc.
Poslední odpovědi
Zdeněk
Odeslal: Thursday 15 November 2012 - 20:16:23

Zdarec opláci,mám takovej problém.Koupil jsem vectru b 2.0 100kw a přemýšlím o E-85.Nevím ale jak se dostat ke vstřikovačům a sundat z nich ty konektory ev1.
Můžete mě někdo poradit,jak na to,popřípadě dodat i obrázek?
Děkuji můj e-mail: Email
Bazz
Odeslal: Friday 03 August 2012 - 12:02:00

tak je to tou váhou, dal sem tam druhou a jede to bez problemu, vyzkoušet to bez ni nejde pre majitel nema v autě benzin, těžko se pak něco zkouší. jinak stou druhou váhou to jelo moc pěkně! diky za odpovědi
lesak
Odeslal: Friday 03 August 2012 - 09:23:04

KopA -vstřiky jdou zaměnit ale vždy musíš dát stejnou barvu (zřejmě se liší parametrama které přesně nevím)Podle té barvy je zle poznat nejjednodušeji a nemusí se luštit podle čísel.Zkoušel jsem různé barvy a nepoznal jsem to na výkonu.Jinak odpověd na původní otázku-ano můžeš nechat vstřiky z 2,5 pojede to normálně i výkonově,stačí dodávat dost paliva i na 3,0V6.
Legend
Odeslal: Friday 03 August 2012 - 09:00:36

Podle popisu by to mohl být váhou vzduchu. Zkus ji úplně odpojit a auto projet, jestli bude na plný plyn zrychlovat ok. Mám zkušenost, že když je váha špatná, tak auto jede bez ní nesrovnetelně líp když se odpojí, jen bude svítit kontrolka motoru.
Bazz
Odeslal: Thursday 02 August 2012 - 21:17:52

ony 4 střikaly dobře a dva jinak proto sem tam dal všechny stejny funkčně stejny z toho 3,0 tak sem zoho celej divnej
KopA
Odeslal: Thursday 02 August 2012 - 20:46:41

Bazz napsal ...

... jinak vstřiky sou stejny! i z 2,0 ,1,6 atd.


Bazz to je právě omyl. Jedná se předpokládám o vstřikovače BOSCH model EV1 ty jsou designově jasně stejný pro asi tak 200 modelů aut různých značek to je daný výkresem.
Rozdíl je ovšem v jejich parametrech (hlavně odpor, průtok a to jak stříkaj) to jaký budou použitý se počítá podle výkonu motoru.
Že to rozprašovalo jinak nemusí znamenat špatně je více variant.

Jestli teda měli na sobě stejný čísla tak jsou stejný i parametrama ale jestli se to lišilo tak si buď jistej že stejný nebyli - pouze vzhledově.

Proto můj předchozí dotaz spíše na Lešáka a Toma.
Bazz
Odeslal: Thursday 02 August 2012 - 20:33:00

tak vstřiky tam byly puvodně z 2,5 ale ty sem zkoušel byly divny, tak sem tam dal z 3,0 a trošku se to zlepšilo, dva totiž moc nerozprašovaly ale střikaly proud. jinak vstřiky sou stejny! i z 2,0 ,1,6 atd.
myslim že to bude dělat váha vzduchu, zitra tam dam moju z omegy a uvidim!
KopA
Odeslal: Thursday 02 August 2012 - 20:22:08

lesak napsal ...

Je to jednoduché -použiješ z X30XE blok a obě hlavy a vše ostatní (sání,výfuk,vanu atd)musíš přendat z X25XE.


Jen technická co se týče toho sání - jaký jste kdo použil vstřikovače? Z 2.5 nebo 3.0 pokud teda nejsou u obou motorů stejný.

Neříkám že to nějak souvisí s posledním dotazem ale i to není vyloučeno.
Bazz
Odeslal: Thursday 02 August 2012 - 19:53:05

Zdravičko, mam otazečku, dal sem motor 3,0 z omačky do vectry, vše z VB motoru na ten mv6 . ted ta otazka, motor nastaruji jede na volnoběh paradně, ale když se rychle přidá plyn střeli to do vahy a dusise to jako kdyby se tomu nechtělo roztočit. ale při jizdě když přidám jede to jako by na 5 valu ,když mirně uberu tak se to rozjede jak raketa. prostě nesmym dát vic plynu jak pulku! předtím ten motor v omáčce jel normalně. a vectra taky dokud se neutrhl ventil.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0602 sec,0.0245 z toho dotazů.