• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek :: Re: Silentbloky zadní nápravy OC
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
nebi007
Odeslal: Friday 20 January 2012 - 19:20:44
Zdravím Vás, chystám se na OC na kompletní výměnu všech silentbloků a uložení ramen zadní nápravy. Chci si objednat všechny díly najednou a předem ale nevím kolik od jakého kusu bude potreba. V tohle děštivé počasí nemám možnost se ani dostat pod auto a ty díly spočítat. Mohl by mi někdo ze znalých prosím napsat počty jednotlivých dílů? Díky (v příloze jsou fotky všeho co by mělo být zapotřebí nakoupit)







Poslední odpovědi
nebi007
Odeslal: Wednesday 08 February 2012 - 22:18:32

Tak celá zadní náprava byla v pohodě za 2 hodky venku. Začal jsem z výměnou silentbloku, ale nikde v e-shopu s nahradnimi dily nemaji zadni ulozeni napravnice (hnedka za diferakem takový ten držák do V přišroubováný 2 šrouby ke kasly). Drzaky jsou v nic moc stavu, budu muset asi poptat autorizak
nebi007
Odeslal: Sunday 29 January 2012 - 22:31:35

jéé díky, myslel jsem si že jsem prohlédl všechny vlákna o samosvorech ale na tohle jsem nenarazil. Objednal jsem Castrol Syntrax Limited Slip 75W-140 takže ten 1 litr bude akorát.
JardaB
Odeslal: Sunday 29 January 2012 - 22:20:24

To tu bylo, je tam specialni GM olej a do nej specialni prisada... Pohledej
edit: Tady to psal Martas:

Odkaz
nebi007
Odeslal: Sunday 29 January 2012 - 22:10:08

Tak dneska se mi povedlo uspěšně rozebrat samosvor, čekal jsem že to bude nějaká velká věda, ale za cca 1,5h za použití standartního nářadí byl kompletně rozebrán a nad očekávání byl ve velmi slušném stavu. Zajímalo by mě kde bych se dozvěděl objem oleje jaký bude potřeba, objednal jsem 1l ale asi to bude málo.



nebi007
Odeslal: Wednesday 25 January 2012 - 22:33:52

Jinak jsem zjistil, že jsem šťastným vlastníkem samosvoru, nakonec ten stary kombik samosvor měl Chtěl bych udělat drobnou repasy než ho namontuji - vyměnit gufera případně vnitřní lamely. Má s těmi lamelami někdo zkušenost? Potřeboval bych zjistit v jakém jsou stavu.
nebi007
Odeslal: Wednesday 25 January 2012 - 22:28:03

Tak jsem byl pod autem a spočítal to, od každého jsou potřeba 2 kusy. Na obrázcích 1 a 3 od zhora jsou silentbloky ramen (vnější a vnitřní). Na obr. 2 je silentblok diferaku a na obr. 4 je ulozeni nápravy. Celkem těch 8 kusů od FEBI vyjde na 2132kč.
JardaB
Odeslal: Friday 20 January 2012 - 21:40:41

Rozdil mezi samosvorem a normalnim tu byl nekde popsan, kdyz kouknes dirou po poloose a jsou tam krizem hridele satelitu, tak je to samosvor. Aby sviral, musi zabirat a taky nesmi byt fprdeli Ja ho mam v tom druhem stavu ale lepsi nez nic, na zimu (pri zaberu do zatacky vibruje, ale svira).
nebi007
Odeslal: Friday 20 January 2012 - 21:35:03

jeste by to chtelo sehnat samosvor kdyz uz by to melo byt cele venku. Mam diferak za staryho (94) kombika MV6 v AT ale svorny neni aspon se chova pri pootaceni jako normalni.
nebi007
Odeslal: Friday 20 January 2012 - 21:29:06

No ta omega uz ma najeto 225000 na 17tkach kolech a uz je slyset znatelnejsi bouchani od zadku. A cena tech silentbloku neni nijak zavratna a kdyz se to bude delat tak rovnou vsechno. Zas tolik prace by to byt nemelo, vyhodi se cela naprava a pak uz mam na to hydraulicky vytavovak, s kterym jdou silentbloky ven jak po masle.
JardaB
Odeslal: Friday 20 January 2012 - 21:06:47

Ses si jistej, ze to stoji za to? Ani na jedne Omeze jsem nemel zadni napravu znatelne vadnou... Nejde jen o cenu tech gum ale bude s tim neskutecna pr.cacka... Spis bych vymenil komplet z nejakeho zachovaleho vraku.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0647 sec,0.0181 z toho dotazů.