• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor :: Re: Nejde nastartovat
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Host
Odeslal: Saturday 11 June 2011 - 12:58:50
Zdravím všechny . Mám probém - Zafira 1,8 motor x18xe1 benzín+LPG nejde nastarovat starter točí ale motor nechytne . Při jízdě najednou stratila výkona spadly otáčky až se motor zastavil . Diagnostika ukazala závadu PO340 čidlo vačky , to jsem vyměnil za nové a PO130 O2senzor vysoké napětí tato závada se objevuje delší dobu ale auto jezdilo . Ještě jsem vyměnil čidlo kliky a pořád to nejde .
Ještě mě napadla zapalovací lišta ale nevím jak jí vyskoušet . Doufám že to nebude řídící jednotka , ta snad ne protože se to stalo při jízdě na plyn . Diagnostika ukázala další závadu PO110 . Už nevím co dál .
Nevíte o někom vokolí Plzně kdo by to opravil , nechci to dávat do Opla mám špatné skušenosti s opravou Kadeta a ptom Astry . Ještě mě napadl imobilizer protože mě vůbec nesvítí a nikdy nesvítila kontrola autíčka s klíčem na polubce . Děkuji
Poslední odpovědi
emil
Odeslal: Tuesday 03 January 2012 - 16:10:46

emil napsal ...

Host napsal ...

Zdravím všechny . Mám probém - Zafira 1,8 motor x18xe1 benzín+LPG nejde nastarovat starter točí ale motor nechytne . Při jízdě najednou stratila výkona spadly otáčky až se motor zastavil . Diagnostika ukazala závadu PO340 čidlo vačky , to jsem vyměnil za nové a PO130 O2senzor vysoké napětí tato závada se objevuje delší dobu ale auto jezdilo . Ještě jsem vyměnil čidlo kliky a pořád to nejde .
Ještě mě napadla zapalovací lišta ale nevím jak jí vyskoušet . Doufám že to nebude řídící jednotka , ta snad ne protože se to stalo při jízdě na plyn . Diagnostika ukázala další závadu PO110 . Už nevím co dál .
Nevíte o někom vokolí Plzně kdo by to opravil , nechci to dávat do Opla mám špatné skušenosti s opravou Kadeta a ptom Astry . Ještě mě napadl imobilizer protože mě vůbec nesvítí a nikdy nesvítila kontrola autíčka s klíčem na polubce . Děkuji




emil
Odeslal: Tuesday 03 January 2012 - 15:54:18

Host napsal ...

Zdravím všechny . Mám probém - Zafira 1,8 motor x18xe1 benzín+LPG nejde nastarovat starter točí ale motor nechytne . Při jízdě najednou stratila výkona spadly otáčky až se motor zastavil . Diagnostika ukazala závadu PO340 čidlo vačky , to jsem vyměnil za nové a PO130 O2senzor vysoké napětí tato závada se objevuje delší dobu ale auto jezdilo . Ještě jsem vyměnil čidlo kliky a pořád to nejde .
Ještě mě napadla zapalovací lišta ale nevím jak jí vyskoušet . Doufám že to nebude řídící jednotka , ta snad ne protože se to stalo při jízdě na plyn . Diagnostika ukázala další závadu PO110 . Už nevím co dál .
Nevíte o někom vokolí Plzně kdo by to opravil , nechci to dávat do Opla mám špatné skušenosti s opravou Kadeta a ptom Astry . Ještě mě napadl imobilizer protože mě vůbec nesvítí a nikdy nesvítila kontrola autíčka s klíčem na polubce . Děkuji


Host
Odeslal: Thursday 16 June 2011 - 09:31:57

Tak už Zafira jede , vše bylo vyřešeno k mé naprosté spokojenosti panem Lešákem . Byla to řídící jednotka . Ještě jednou bych mu chtěl poděkovat za rychlost a perfektní přístup .
lesak
Odeslal: Tuesday 14 June 2011 - 21:09:33

Ano jiná řj a přeprogramování aby to fungovalo s imobilizérem (jak se mě neptej dělali to odborníci kam dávám na opravu řj)a řemenici mi prodal Prazdroj.Proč se to stalo netuším na autě se nic neopravovalo.
KopA
Odeslal: Tuesday 14 June 2011 - 13:57:42

A jak bylo tedy opraveno Lesaku - jiná ECU?

X18XE1 - to celkem napoví že může být vadná ECU speciálně tento typ trpí na vady jednotek Simtec.
Oproti tomu X18XE, X20XEV a Zetkové motory jsem neslyšel nikdy o vadné ECU.
lesak
Odeslal: Tuesday 14 June 2011 - 10:40:42

Tak zafira už jede hráblo řj proč se tak stalo nedokážu říct.Ale docela pakárna to zjistit a být si jist že to není něčím jiným.Ještě navíc byla utržená řemenice na klice (silenblok dvouhmota)a vydávalo to takový vysoký zvonivý zvuk.
Martas
Odeslal: Sunday 12 June 2011 - 21:34:32

Uz mockrat u zaznelo ze tyhle cidla neni tak divnyho ze i novy je spatny ... ale samo chybu RJ nelze vyloucit.
lesak
Odeslal: Sunday 12 June 2011 - 21:28:01

Takže po čtyřhodinovém zkoumání a podrobném diagnostikování všech závad musím konstatovat že asi hrabe řj protože vyhazuje chyby všech čidel a váhy nebo palivového čerpadla a to bud dohromady nebo jednotlivě a při opětovném načtení vyhodí pokaždé něco jiného dokonce i párkrát teplotní čidlo.Je zajímavé že při vymontovaném čidle kliky (ale elektricky zapojeném)motor chytne ale jen na dva válce,jak ho tam fizicky vrátím motor nejde.Kabely vedoucí od čidel k řj jsem fizicky kontroloval a nejsou poškozené.Nejčastěji to háže chybu čidla vačky ale to je fungl nové.Nakonec mě to (12 krát najednou)vyhazovalo chybu P0000.Dnes jsem to vzdal zítra pokračování.Napadá někoho co jsem ještě nevyzkoušel.
lesak
Odeslal: Saturday 11 June 2011 - 14:57:48

Ozvi se mi na tel:607 157 502 .podívej se do -slevy pro členy jsem jako první.

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0564 sec,0.0279 z toho dotazů.