• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika :: Re: zarovky
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
jara hlavka
Odeslal: Thursday 05 March 2009 - 21:46:09
nevi nekdo kde jse daji levne koupit zarovky osvetleni budiku na b omeze jsou tam tri halni ty velke a potom male diky
Poslední odpovědi
nebi007
Odeslal: Wednesday 21 November 2012 - 09:47:50

KopA: tu 0,5W žárovku v přepínači světel mají v Oplu za 117,- Kč. Jinak někde jinde jak píšeš není k sehnání.
ondra
Odeslal: Thursday 12 April 2012 - 23:09:38

"BLICK" je defakto výrobce odněkud...asi z Číny a zároveň je jeden z nejprodávanějších po obchodech. Takže to znamená, že už to někdo někdy měnil, protože to určitě není originální, nebo ještě původní, žárovka a pokud není v seznamu žárovek k autu napsáno nic přesně, tak tam mohla být původně i žárovka s hlubokou paticí B8,5d. Na barevné patice se dá spolehnout, ale jen u značkových výrobců, jako Osram, Narva, Philips... Originál žárovky v opelech jsou od výrobce Osram.
Jinak, všeobecně se dají tyto žárovky, většinou ale jen s příkonem 1,2W sehnat v kdejaké mototechně, v rozmezí 15-35Kč/kus (podle toho, kdo je jaký zloděj)
RBr
Odeslal: Thursday 12 April 2012 - 21:56:47

Na které fotce to vidíš?
Na žárovce, kterou jsem vymontoval a vzal jsem na to lupu, je napsáno, teda na její patici: "BLICK".
Opravdu BLICK Ani písmenko navíc, ani Black...nic jiného.
Už je mám objednaný, 1,2 W s krátkou plastovou paticí. Po víkendu dám vědět.
KopA
Odeslal: Thursday 12 April 2012 - 21:01:59

RBr

1. hodnota je na tom plastu napsaná - vidím to i na tý fotce (vem si na to lupu)
2. jak píše ondra a jak jsi zmínil podle barvy by měla být watáž (černá 1.2W) ale výrobcům se nedá věřit - číňan si s tím hlavu neláme.
3. jak jsem psal o patici tedy není tvůj případ ale lze zaměnit jak píše ondra
4. taky jde koupit v GESu žárovku k zapájení za 3Kč - z tý patice to urvat a napájet na kontaky patice co tam zůstanou (na tý patici).

Řešení 4. jsem dělal 2x za 8 let v přepínači světel kde mám stejnou patici ovšem sv. zelenou 0,5W která podsvěcuje tlačítka pro př. a zadní mlhovky spousta lidí ani neví že to má taky svítit a tahle watáž se mi nepodařila sehnat dokonce i v elektru sem sehnal min. 0,6W na pájení. Když tam prdnete něco kolem 1W tak to totiž svítí strašně moc a strhává pozornost.
ondra
Odeslal: Thursday 12 April 2012 - 11:44:54

Ty žárovky na fotkách od "RBr" mají označení B8,4d...popřípadě ještě se dají použít BX8,4d
Žárovka B8,5d má hlubokou patici a víc zapuštěnou baňku dovnitř. Dala by se taky použít, ale jen za předpokladu, že ta hloubka patice nebude nikde vadit. A opravdu, u tohoto typu žárovky s hlubokou paticí osazoval Opel variantu s vyměnitelnou jen žárovkou (někdo to tu psal) podobně jako je to u osvětlení budíků. Barevné značení patic u stejného typu žárovek značí jejich rozdílný příkon, od 0,5 - 2,3W Na podsvětlení přístrojů většinou bývají 1,1W 1,2W ,ale nebál bych se použít i silnějších 2W žárovek. Nehrozí žádné propálení světlovodu a podobně, jen mají o něco menší životnost, ale zase víc svítí.
Martas
Odeslal: Thursday 12 April 2012 - 10:23:59

Ono globalne ma vetsina zarovek v pristrojovkach 1,2 W
RBr
Odeslal: Thursday 12 April 2012 - 09:53:27

Jasně, tam bych mohl taky zajet, nemám to daleko. Cena by měla být okolo 20 Kč/kus. Ale žárovka je s černou paticí - 100%. Ale vyjdu z těch 1,2 W, super!
Legend
Odeslal: Wednesday 11 April 2012 - 23:40:48

RBr: patice žárovek jsou v digiklimě stejné jako v budíkách, mají oranžovou barvu patice a výkon žárovek je 1,2 W, žárovka se nedá vyndat, kupujou se jako celek s paticí. Jen nevím cenu, tu ti řeknou u Odkaz
RBr
Odeslal: Wednesday 11 April 2012 - 22:06:31

Ještě jednou:
Ne ne, je to jiná žárovka. Patice jako tady, ale v černé barvě (že by to odpovídalo hodnotě podobně jako u pojistek? ): Odkaz

a toto je pohled na ovládání klimy zezadu - jde o žárovku v tom otvoru zcela vlevo nahoře: Odkaz]

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0427 sec,0.0165 z toho dotazů.