• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Fórum

Opel Club Renbau :: Vlákna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek :: Re: Hučení zadní nápravy
Vaše jméno:
Odpověď:


Témata příspěvků
Dáveson
Odeslal: Saturday 27 December 2008 - 10:10:27
Zdravím všechny omegátory. Mohl by mi někdo poradit, když je teď ten sváteční klid ve všech opravnách, servisech a všemožných dílnách?

Stalo se mi, že jsem se zahrabal na blátě. Takže celej zadek byl totálně zadělanej bahnem. Zajel jsem tedy do myčky, abych ze sebe zase udělal čistého krasavce. Od té doby se při každém pomalém rozjezdu nebo brždění ozývá zezadu divné skřípání a hučení. Nevím, jestli to má souvislost s tím zahrabáním, ale pro jistotu jsem dnes nechal kola a podvozek omýt wapkou a je to tam pořád. Že by se bordel dostal na kotouče? Nebo že by se nějak zasekla ruční brzda? Neví někdo? Díky
Poslední odpovědi
RBr
Odeslal: Saturday 10 January 2009 - 20:26:28

Taky už vím, kde mám problém - na předchozí stránce jsem jej popisoval. Nechtěl jsem to odkládat a dal do to servisu, ať vše zkontrolují.
No, někteří z vás byli hodně blízko pravdy: provozní brzda OK, ložiska OK, ale opotřebovaná obložení a buben ruční brzdy, zrezlý mechanismus ruční brzdy v bubnu....
Zatím mi to vyčistili, rozhýbali.....v pondělí dostanu rozpočet za materiálu a práci za opravu.
dáveson
Odeslal: Thursday 08 January 2009 - 16:23:25

Tak už mám vyřešíno. Byly to kotouče, resp. jeden právě na té straně kde to drhlo. V kotouči byly drážky tak 0.5 - 1 mm hluboké. Takže dneska mám kotouče nové+obložení. Bratru za 5 tis. Kč _; __;
Cesťák
Odeslal: Thursday 01 January 2009 - 13:36:26

P.S.: V tomto stádiu dobře poznáš špatné ložisko. Jestli je to ložisko, bude hodně topit.
Cesťák
Odeslal: Thursday 01 January 2009 - 13:34:07

Taky bych vsadil spíše na ty brzdy.
Vrzavý zvuk při nízkých rychlostech mému kolegovi vydávalo ložisko, které už bylo totálně hyn. klec už nemělo a tělíska se tam pohybovala, jak mohla a byla už částečně natavená. Divil jsem se, že mu to tenkrát nechytlo plamenem. několik tisíc km před tím, mu to však klasicky hučelo při rychlostech okolo 80-100km. Přesto, že jsme jej na to upozorňovali, nevyměnil to a pak to dopadlo takto. To si myslím ale nebude Tvůj případ.
KopA
Odeslal: Wednesday 31 December 2008 - 13:50:18

RBr napsal ...

Na ty brzdy jsem taky myslel. Myslíš ruční nebo kotoučovou? Zatím jsem zkusil opakovaně lehce přibrzdit ruční brzdou, aby se otřely čelisti. Změna žádná.


Jo mám na mysli kotouče. Nechal bych to být tebou až bude teplejc a budeš moct v klidu sundat kolo.
Myslím že to vydrží. Jinak chce to ty brzdy očistit a rozhejbat.
Může se ti taky stát že zjistíš že už vzadu brzdíš železem.

tj. teď bych se skrz disk podíval na kotouč jak vypadá a podle toho řešil. Když bude mít v sobě rýhy a/nebo bude třecí plocha poloviční tak je to na zvážení ale podle mě to do jara počká.
RBr
Odeslal: Wednesday 31 December 2008 - 10:28:58

Já myslel, podle informací od ostatních, že při problému s ložiskem se vždy ozývá hučení, zvláště v zatáčkách.
To jsem včera snažil kontrolovat a nic neslyším (za to ksicht by mi v tom mrazu za chvíli umrzl )
Na ty brzdy jsem taky myslel. Myslíš ruční nebo kotoučovou? Zatím jsem zkusil opakovaně lehce přibrzdit ruční brzdou, aby se otřely čelisti. Změna žádná.
Zkouknu ty brzdy lépe, ale v tomto počasí to na parkovišti není nic moc.
KopA
Odeslal: Tuesday 30 December 2008 - 21:09:19

RBr napsal ...

Taky k zadní nápravě: při ustálené jízdě mi začalo "vrzat" zadní levé kolo. Zvuk odpovídá rychlosti otáčení kola. Zní to jako nenamazaný stavební kolečko
Když přibrzdím, při rozjezdu nebo při zatáčení to na chvíli ustane. Hučení od nápravy ale neslyším.

Myslíte, bude to ložisko nebo nějaká jiná ptákovina?


Tohle dělaj brzdy. Zkontroluj obložení
legionar
Odeslal: Tuesday 30 December 2008 - 16:08:22

Já bych řekl že to bude ložisko
RBr
Odeslal: Tuesday 30 December 2008 - 15:24:30

Taky k zadní nápravě: při ustálené jízdě mi začalo "vrzat" zadní levé kolo. Zvuk odpovídá rychlosti otáčení kola. Zní to jako nenamazaný stavební kolečko
Když přibrzdím, při rozjezdu nebo při zatáčení to na chvíli ustane. Hučení od nápravy ale neslyším.

Myslíte, bude to ložisko nebo nějaká jiná ptákovina?

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.0707 sec,0.0217 z toho dotazů.