• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Quality Report: Opel je nejlepší německou automobilovou značkou

Vložil: legionar   dne: 13 Feb '06  
Německá automobilka Opel obhájila loňské vítězství a i letos si odnesla cenu za první místo v prestižní soutěži, kterou pořádá německý týdeník Auto Bild. Quality Report, jak se cena jmenuje, získal díky nejlepšímu hodnocení ve spolehlivosti, dlouhodobé kvalitě, výši servisních nákladů a spokojenost zákazníků. Opel se tak umístil lépe, než ostatní automobilky jako je např. Mercedes-Benz, BMW, Audi, VW, Porsche ad. Vítězství Opelu jen potvrzují statistiky J.D Power, které sledují spokojenost a splněné očekávání zákazníku, kde Opel Signum patří mezi německými vozy na samotný vrchol. Mimo tuto cenu získal Opel i Univerzitní ocenění za nejvyšší spokojenost dealerů při posuzování kvality a aby tomu nebyl konec, získal Opel i cenu Car Check za nejlepší evropskou automobilku při sledování četnosti závad.

Je zajímavé, že pověst Opelu patří mezi německými automobilkami spíše k těm horším, což se nemalou měrou podepsalo i na problémech automobilky v nedávné době. Tyto víceméně faktické údaje ale svědčí o opaku, jaký máte vy názor na Opely?

Poslat emailem  Tisknout  do PDF 

Steinmetz Zafira: zvýšený výkon v upraveném kabátě

Vložil: legionar   dne: 20 Jan '06  
Pokud jste příznivci německé automobilky Opel a máte rádi upravené vozy, přichystal pro vás dvorní ladič Steinmetz upravenou Zafiru.Firma Steinmetz připravila pro chtivé řidiče, kteří však potřebují větší vůz, novinku v podobě upravené Zafiry. Tuner si vzal do parády model s naftovou jedna-devítkou CDTi se základním výkonem 110 kW (150 k). Úpravou řídící jednotky zvednul výkon na 128 kW (175 k) a točivý moment se posunul z 315 Nm na 320 Nm. Dynamické údaje nejsou k dispozici, pouze že maximální rychlost překročí 200 km/h.

K výkonějšímu motoru dostala Zafira i nový kabát. 19" kola z lehkých slitin, upravený přední i zadní nárazník. Modifikované prahové nádstavce a dekory v interiéru. Cena modelu zatím není známa, ale měl by být, stejně jako ostatní produkty Steinmetzu, nabízen u vybraných dealeru společnosti Opel.
... Přečtěte si více
Poslat emailem  Tisknout  do PDF 

Prapředci dnešních Opelů prokázali skvělou kondici během slavného závodu

Vložil: legionar   dne: 20 Jan '06  
Za volantem 103-letého veterána Opel Darracq seděl Carl-Peter Forster, president společnosti General Motors Europe.

Anglie si potrpí na tradice – a nejuznávanější tradicí mezi automobilovými veteránisty je určitě tradiční závod z Londýna do Brightonu, který se – také tradičně – jede vždy první listopadovou neděli.
... Přečtěte si více
Poslat emailem  Tisknout  do PDF 

Motorističtí novináři označili dva Opely titulem „Top Cars 2006“

Vložil: legionar   dne: 20 Jan '06  
Hned dvojnásobný úspěch zaznamenala automobilka Opel: Nový model Zafira a koncept Antara GTC (Gran Turismo Crossover) byly vyhodnoceny jako „Top Cars 2006“. Dohromady 140 německy mluvících motoristických novinářů hledalo a volilo nejlepší vozy v celkem osmi kategoriích z celkem osmi desítek kandidátů. Díky úspěchu letos v létě uvedeného kompaktního vanu Zafira nové generace a studie crossoveru Antara GTC, který byl představen v září na autosalonu IAA, se Opel stal jedinou automobilovou značkou, která se svými produkty zvítězila hned ve dvou kategoriích.

... Přečtěte si více
Poslat emailem  Tisknout  do PDF 

Nový Opel GT: Legenda se vrací…

Vložil: legionar   dne: 20 Jan '06  
V Ženevě se v březnu ve světové premiéře představí vzrušující dvousedadlový sportovní model.
Dnes již klasický slogan „Jen létání je hezčí” vešel do historie automobilové reklamy spolu s vozem, který se sám zařadil mezi legendy motorismu – s Opelem GT. Automobilka Opel nyní oživuje tuto legendu, a to prostřednictvím nového sportovního modelu, který se neskrývaně odvolává na úspěšný koncept svého předchůdce - na blížícím se autosalonu v Ženevě Opel oficiálně představí zcela nový dvousedadlový model GT, k jehož nejcharakterističtějším znakům - kromě vzrušujícího designu - patří pohon zadních kol a výkonný čtyřválcový motor!


Kariéra unikátního dvousedalového sportovního modelu Opel GT začala v roce 1965 skutečným šokem – ani obvykle velmi dobře informovaní novináři netušili, že Opel na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem představí tento unikátní model, jehož vzrušující design byl navíc na hony vzdálený tehdy obvyklé evropské „konfekci“. Odvážné křivky a obliny karoserie Opelu GT byly inspirovány novým designerským jazykem amerických návrhářů, kteří vyznávali tzv. „Coca-Cola styling“, pojmenovaný po originálně tvarované lahvi oblíbeného nápoje. „Svalnaté“ boky karoserie s výrazně vyklenutými lemy poběhů kol, štíhlá příď, výklopné světlomety, ostře ukončená záď – to vše dělalo z Opelu GT skutečný unikát.

Během let 1968 až 1973 se vyrobilo přes 100 00 vozů Opel GT, dnes je tento model ceněným exponátem mnoha automobilových sbírek.
... Přečtěte si více
Poslat emailem  Tisknout  do PDF 

Studie Opel Antara zabodovala v Anglii

Vložil: legionar   dne: 12 Jan '06  
Na nedávném autosalónu ve Frankfurtu nad Mohanem byla představena studie nového vozu SUV Opel Antara. Zatímco rüsselsheimská automobilka připravuje na jejím základě sériový model Antara, který uvede v příštím roce, studie sbírá ocenění. V anketě prestižního britského magazínu Autocar si totiž vysloužila titul Koncept roku.

... Přečtěte si více
Poslat emailem  Tisknout  do PDF 
Přejít na stranu  1 2 3 ... 73 [74] 75 76 77

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1059 sec,0.0860 z toho dotazů.