• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
hodnota tlaku Turba na Dg.
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Yper
Tuesday 27 May 2008 - 11:13:42 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Předně bych zajel na diagnostiku a zkusil vyčíst nějaké chyby - tedy pokud tam jsou.
1,7 DTi je navíc se zvýšeným výkonem, kdy mezi turbo a motor je vsazen intercooler komprimovaného vzduchu.
Dále navíc posouzení jak motor šlape odspoda je víceméně subjektivní. Aby se to dalo posoudit objektivněji, musela by se porovnat dvě naprosto shodná auta - motoricky.
Také by zde muselo zaznít, že auto předtím jezdilo nějak a teď je líné jako mrcha.
Pokud by byl problém s tahem odspodu, tak by se určitě rozsvěcovala kontrolka diagnostiky motoru a pak by to také mohl ovlivňovat zaslepený EGR ventil - na ten jsi se díval? Je funkční či zaslepený?

Prostě je toho spousta a doporučuji diagnostiku, aby byl klid.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
pavel72
Tuesday 27 May 2008 - 12:43:50 Citovat
Host
opet dobry den, tak se pokusim nastinit odpovedi na vase dotaz:
-auto jelo nebo li jezdilo nesrovnatelne lepe.
-auto jsem srovnaval s kamosem ma uplne stejne auto.
-na Dg. závad nic nebilo zaznamenano
-kontrolka poruch pracuje jak ma, po sepnuti klicku se rozne pak shasne, pak startuji
-EGR funkci vycisteny
-auto nejede odspodu je line, kdyz dejme tomu klesnou otacky pod 2000 jedu na trojku tak je line jak krava pak nad 2000 ot.uz jede.
-skousel jsem aj na neutrale slapnout na plyn motor reaguje pomalu kdyz drzim otacky na 2000 a slapnu na plyn tak otacky vylitnou nahoru okamzite
tot asi vse dik za nazor ci radu
Martas
Tuesday 27 May 2008 - 12:53:05 Citovat
Host
Mozna by stalo za to zkontrolovat vahu vzduchu jestli nedava udaje skokove, to by pak mohlo vysvetlovat proc to nejede bez turba. Pokud vim vahy vduchu u tehle motoru docela odchazeji a pokud je jenom nakopnuta tak diagnostika ji jako zavadu nehlasi.
Yper
Tuesday 27 May 2008 - 13:42:12 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
To co napsal Marťas je pravda. Zkus si najít ve starších vláknech témata o váze vzduchu a tam jsem psal o tom, jak se dá oblbnout vloženým prstencem. Zkus to vyzkoušet a pak sem dej výsledek toho laborování.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Pavel72
Tuesday 27 May 2008 - 15:02:03 Citovat
Host
Vaha to panove nebude mel jsem pujcenou prave od toho kamose z jeho auta ale nic se nezmenilo.
Hujer
Tuesday 27 May 2008 - 15:23:43 Citovat
Host
Máš na tý tvý diagnostice možnost logovat hodnoty plnícího tlaku v provozu?
Jestli ano, zkus to nalogovat někde na rovině do kopce, od minimálních otáček do maxima na trojku a pak přeřadit na 4 a znova. Tím by se dala vyloučit, případně potvrdit špatná funkce turba.
ještě se také můžeš na to turbo mrknout. Měl by tam být váleček s membránou uvnitř, který reguluje tlak - zkontroluj jestli chodí lehce v celém rozsahu, případně to zkontroluj u toho kamaráda.
Neznám konkrétně poměry u tvého auta, ale doufám, že je tam na to nějak vidět.
Anonymní
Tuesday 27 May 2008 - 17:48:38 Citovat
Host
tu dg.jsem mel pujcenou, a nevim zda to pujde merit pocas jizd.Jak jsem to meril na volnobeh tak to fachcilo jak jsem popisoval vyse.Byl tam udaj Hodnota tlaku Turba a hodnota tlaku v CPU.Jinak moc dik, ale stejne mam pocit jak by tam jelo malo paliva nebo, neco podobneho.Spotrebu to ma stejnou jak aj melo kolem 5l.prave jsem to meril, jezdil jsem po slovensku a skousel tu linost aj tam jak otacky klesnou tak to nejede za toho boha ale jak jsou ot.nad 2000 tak pohoda aj do kopce na petku to tahne.
Martas
Tuesday 27 May 2008 - 20:30:00 Citovat
Host
Pavel72 napsal ...

Vaha to panove nebude mel jsem pujcenou prave od toho kamose z jeho auta ale nic se nezmenilo.


No vidis, kdybys tuhle informaci napsal hned zezacatku, tak mse si tu usetrili pulstranku prispevku ...

Ale protoze ja jsem vecny pesimista, tak never uplne tomu ze vaha vzduchu co v jednom aute funguje bez znatelnych potizi je 100% v poradku. Nedavno sem tu mel VeBe kde vaha vzduchu udavala udaje ve skocich (myslim ze co skok to 17l) a i kdyz motor jel normalne tak ta vaha v poradku nebyla.
Anonymní
Tuesday 27 May 2008 - 21:41:08 Citovat
Host
...pockej Martasi myslis ze muze byt stejne ta vaha moje na ...nic?Nevim ale nekde jsem cetl uz nevim fakt kde protoze uz nevim kde hledat a hlavne co hledat tak tam psal jeden chlapek ohledne Vah vzduchu ze nestaci jen ji tam hodit a vyskouset na par km, ale nechat po nejakou dobu, ze by se mela spamatovat aj ridici jednotka, tak nevim, moc se do toho neviznam vice mene hledam na netu co by tam mohlo delat potiz.A to uz auto bylo aj v servisech krom Oplu nakolik tam jsem byl asi 2x, a stacilo __; pak jsem byl na testu v Bosch diesel serv. na testu motoru - vysledek vse OK na elektr .dg nic, kontrola cerpadla vstriku vse OK, a pak auto nejede a nejede.Ale moc si vazim vase nazry a zkusenosti.
pavel72
Thursday 29 May 2008 - 00:43:53 Citovat
Host
Zdar panove, jeste jeden dotaz jak by jsem zistil funkcnost klapky ktera uzavira otok.kanal na turbu jak zede popisujete, a nasel jsem to ja v dalsich vlaknach tak by to mohlo smerovat k te klapce.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1639 sec,0.1186 z toho dotazů.