• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Kontrolka Abgas a TC
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Michal Benek
Thursday 15 May 2008 - 19:32:04 Citovat
Host
Na Zafire 1.8 92kW mi zacaly svitit kontrolky Abgass a Tc. Motor ztratil vykon. Muze se jednat o zavadu na lambdasonde? Pokud ano tak proc sviti i Tc?? Zatim jsem s tim nikde nebyl, je to cerstve... Dík za info.
qpc
Thursday 15 May 2008 - 19:39:35 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
asi bych začal tim,že by se napíchla diagnostika a podle toho bych hledal důvod a řešení..

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Michal Benek
Monday 19 May 2008 - 14:38:09 Citovat
Host
Napichnuto. Hlasena zavada "indukcni civka zapalovani". Nevite kolik stoji nova? Proc sviti TC se nepodarilo zjistit (((
freez
Monday 19 May 2008 - 16:04:27 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Michal Benek napsal ...

Napichnuto. Hlasena zavada "indukcni civka zapalovani". Nevite kolik stoji nova? Proc sviti TC se nepodarilo zjistit (((



Nová cívka, resp. nová lišta s cívkami stojí cca 6800 s dph, to TC svítí pravděpodobně proto, že jednotka díky vadné cívce nedokáže elektronicky řídit výkon motoru a funkce TC proto nebude funkční.

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Michal B
Thursday 22 May 2008 - 07:10:29 Citovat
Host
Tak indukcni civka je v poradku, vstrikovani taky. Pravdepodobne bude problem v ridici jednotce nebo v dratech. Ctvrty valec se proste tvari jako by neexistoval.
freez
Thursday 22 May 2008 - 13:39:06 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Oj oj, to vypadá na podobný problém jako řeší Moja, viz citace:
Moja napsal ...

Já jsem zapalovací modul na motor X18XE1 koupil za 3700kč,kontak už nemám, ale tak třeba Odkaz ji má za míň jak 6tisíc. Jinak já to mám horší, mám odletovanej spoj na Ř.jednotce, ta naše je super, vše je naletované na keramice,letuje se to prej napařováním mikrobodovou letovačkou a moc to ale nejde(jestli vůbec).Jede mi motor na 3 valce, vše ostatní je OK, řešil jsem to s Dallasem z Auto Morava Olomouc,(testovalo se to na dvou stejných autech a skončilo to až to ŘJ)umí v eletrice opravdu vše, našel i tu odletovanou nožičku v ŘJ, jen to přiletování je problém, napíšu jak jsem dopadl.


nicméně projdi ještě toto vlákno klikni

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Michal B
Monday 02 June 2008 - 07:14:58 Citovat
Host
Tak znam konecny verdikt zavady: Pres indukcni civku se pravdepodobne dostal proud do ridící jednotky a tam něco "znicil" (vyklad berte s rezervou, nejsem odbornik). Takze ridíci jednotka je na vymenu a indukcni civka taky, pro jistotu. Takze trochu drazsí oprava. Nevite kolik stoji nová RJ, do stare se mi moc nechce.
Michal Benek
Tuesday 01 July 2008 - 07:04:28 Citovat
Host
Cena opravy:
nova ridici jednotka: 14 000,-
nova indukcni civka: 5 000,-
Tomin
Tuesday 01 July 2008 - 12:08:36 Citovat
Host
To mi nejde do hlavy. Beru v potaz ze pises ze nejses odbornik, ale ...
Pres indukcni civku se kazdopadne vzdycky dostava proud do ridici jednotky. Tak to ma byt. Jednotka jeji jeden fous ukostri a tim spusti buzeni te civky.
Jestli se v te ridici jednotce prostrelil koncovej tranzistor, tak se to da opravit za par stovek (max.nejakej litr), ale 14000 ?:!:
To uz si zaplatil ?
MichalB
Wednesday 02 July 2008 - 09:10:50 Citovat
Host
Jo,zaplatil.Auto nebylo v sevisu, ale u chlapa co se mi o auta stara uz nejaký ten rok, takze ma mou duveru.Autoelektrikar co tu jednotku kontroloval konstatoval, ze opravit nejde, pokud se mylil, pak s tím ted uz nic neudelam.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2512 sec,0.1855 z toho dotazů.