• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
ABS čidla, vyčtení závad?
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
ALEXEI
Tuesday 22 April 2008 - 08:34:13 Citovat
Host
Ahoj všem

Tak jsem tu zase s prosíkem o radu, svítí mi kontrolka ABS sundal jsem kola, vyčistil konektory, proměřil čidla, do všech čidel jde prod, tři čidla mají i odpor, jen zadní levé čidlo ne, dá se to nějak ověřit? Vyblikánim kde mám hledat konektor ?
Mám VA r.v 93 vzádu budno kotouče, čídlo je součástí náboje
Děkuji všem za každou radu !!(a)
Tomin
Tuesday 22 April 2008 - 09:36:50 Citovat
Host
Jestli mas na jednom cidle nekonecny odpor, tak je to cidlo preruseny=vadny. Jestli je tam magneticky snimac (jakoze snad ano, Omega ho ma), tak tam musi byt nejake jednotky, maximalne stovky ohmu (uz si presne nepamatuji).
Do takovehleho cidla zadny proud netece. Takze maximalne muzes zmerit nejake napeti na jeho svorkach ktere se tam bere z abs jednotky, ale to ti jenom rekne ze je drat od jednotky abs k tomu cidlu ok. A i to jeste nemusi byt pravda, protoze ten drat muze byt nekde slusnuty s jinym.
To cidlo vyrabi sinusove napeti samo kdyz se kolo otaci a to se vyhodnocuje. Prepni merak na stridave napeti, + a - svorky pripoj primo na kontakty toho cidla a poradne zatoc kolem - musis namerit nejake napeti a to bude primoumerne rychlosti roztoceni kola.
ALEXEI
Tuesday 22 April 2008 - 10:10:25 Citovat
Host
Ahoj

No já jsem zapnul klíček odpojil jsem konektory, změřil napětí, to jde do věch konektorů (NĚCO KOLEM 4,5V)
Pak jsem změřil odpor všech čidel na třech byly nějaké údaje(NĚCO KOLEM 106 OMŮ) na čtvrtém není nic, pak jsem odpoji baterku.
A po nastartování opět nezhasla, ani po 20km jízdy
Tomin
Tuesday 22 April 2008 - 10:24:56 Citovat
Host
O odporu nemuzes rict "neni nic", ale asi tim myslis nekonecny odpor.
Cidlo je preruseny a pak ti kontrolka rozhodne nezhasne dokud to cislo neopravis.
VGT
Tuesday 22 April 2008 - 11:03:16 Citovat
Host
Vyčtení paměti závad ABS vyblikáním - viz:
Odkaz
ALEXEI
Tuesday 22 April 2008 - 12:02:25 Citovat
Host
Díky moc chlapi, jukno na to, tabulka závad ABS by nebyla??
Ještě jednou DÍKY !_;
ALEXEI
Tuesday 22 April 2008 - 13:20:56 Citovat
Host
Ještě jedna otázečka, když vyndam pojistku pozice č.14 měla by kontrolka ABS zhasnout? Nebo má stále svítit?
Moc by mi pomohla ta tabulka závad ABS, PROSÍM !x!
TOMdesign
Wednesday 23 April 2008 - 22:45:26 Citovat
Uživatel #1280
Registrován: Wednesday 10 October 2007 - 15:42:35
Příspěvků: 572
Taky bych měl jednu otázečku. Nepokoušel se někdo spravit jednotku ABS u VB X25XE? Vypadává, chvíli jde a chvíli ne. Když jde diagnostika nehlásí žádnou chybu, když nejde není k ní přístup a nejde tacho, svítí ABS a TC.

Insignia ST OPC fl. /2017/

Insignia Biturbo OPC line fl. - prodáno

Signum 2,8 V6 turbo 184 kW


Signum V6 CDTI 08/07 - už taky není
-
VECTRA B 3,0 V6 X30XE - prodáno


VGT
Thursday 24 April 2008 - 07:24:03 Citovat
Host
Spravoval jsem jednotku Kelsey Hayes 430 (faceliftové Vectry B je mají). Tam se vyskytuje poměrně často závada (tvrdím, že je tam konstrukční chyba).
Ty bys mohl mít v autě (snad) jednotku Kelsey Hayes 415, ty byly poměrně spolehlivé. (další důkaz, že čím novější výrobek, tím stojí více za starou belu). Občasné vypadávání fukcí, které píšeš, bych hledal v nespolehlivé komunikaci mezi čidlem ABS levého předního kola a vlastní řídící jednotkou ABS. Ale kdo ví, takhle na dálku těžko soudit.
Tomin
Thursday 24 April 2008 - 10:40:56 Citovat
Host
Jenom odhaduju (realne zkusenosti nulove) ale: pokud by to byl problem nejakeho cidla, a tedy abs by rozpoznalo chybu, tak by si ji zapsalo do seznamu chyb a nasledne o ni referovalo. Pokud to vypadava a pritom zadne chyby nejsou zapsane, tak to spis bude fakt v jednotce. Mozna i jeji napajeni.
Kontroloval si privod napeti do jednotky ? A to vcetne koster.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1483 sec,0.1148 z toho dotazů.