• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Po nárazu hlučný motor.
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Zdeněk
Wednesday 27 December 2006 - 11:07:47 Citovat
Host
Ahoj všem. Mám problém a chtěl bych ho svami tady konzultovat. Nedávno jsem půjčil svou Astru 2.0 DTL r.v. 2001 a co čert nechce , vrátili mi jí nabouranou. Né moc ale prdu to dostalo. Od té doby se mi rapidně zhlučnil motor. Hned jsem měnil olej, dávám 5W-40 DELPHI od začátku co jí mám a nebyl problém. Až teď po tom nárazu. Koukalo na to pár lidí a každý říká něco jiného: jeden že je to hnutý čerpadlo, jeden vstřiky a další, že to jsou hydroštely. Když je motor studenej tak je OK a po zahřátí to začne mít takovej traktorovitej zvuk, ale jen do 2000 otáček, pak to mizí. Byl jsem v Liberci v Opelu a tam prej na PC to nic nevypsalo a zkušební jízda taky OK. Tak já nevím a proto se obracím na vás
Jason
Wednesday 27 December 2006 - 11:16:55 Citovat
Host
Tady se potvrzuje pořekadlo, "co nechceš - půjč", ale pochybuju, že to co jmenuješ za závady, by mohla mít na svědomí ta nehoda.No nevim no.:-(
JOB
Wednesday 27 December 2006 - 13:04:08 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
No důvodů může být opravdu víc . Asi tě zklamu ale taky si myslím že to přímo s nehodou nemá nic společného i když přece.Já to totiž vidím tak že ten motor někdo pěkně prohnal a to mohle způsobit tu nehodu.Těžko soudit co to je když to nesliším.No moc sem ti nepomoh.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Scheni
Wednesday 27 December 2006 - 13:22:25 Citovat
Host
ja myslím, že by motor musel dostat pořádnou ránu, aby se s ním něco stalo.
Měl jsem kdysi škodovku, a co ta zažila (jezdil jsem tak trochu amatersky ralye) vana zespoda byla omlácená jako svině

Možná jak to dostalo šupu, jestli se neurval nějaky gumovy silentlock a motor Ti tedka neskáče do kastle někde (jedná se o rezonanční zvuky)

Nebo nevim, jenom mě to tak napadlo.
Popř v jakem stavu je palivovy filtr ? (ale to by asi vliv mit nemělo)

Scheni
Čelda
Wednesday 27 December 2006 - 14:58:30 Citovat
Host
Stejný problém teď řeším na služebním VW transporter T4,2.5 TDi. Při dobržďování mi ho v práci bouchli a utrhl se vrchní levý silentblock motoru. Ten vyměnili a jinak vše OK.Auto jede stejně dobře,ale změnil se zvuk motoru(hrozně hučí kolem 2-2200 ot./min).Je to věc stará asi 14 dní před vánocema,tak jsem to zatím neřešil, ale vždy když to při zařazené rychlosti hučí vyšlápnu spojku a vyřadím,tak to přestane.
Motor se při tom utrženém silentblocku opřel řemenicí o vanu motoru a asi se tam někde v převodovce něco hnulo.
Zdeněk
Wednesday 27 December 2006 - 21:05:07 Citovat
Host
No je mi ale divný že to dělá jen když se motor zahřeje. Když je studenej tak si párkrát klepne a je to OK. Ani v Opelu na nic nepřišli. Diagnostika nic nevypsala. Takže co doporučujete.??
Anonymní
Wednesday 27 December 2006 - 22:21:41 Citovat
Host
Traktorovitej zvuk v urcitych otackach tu uz nekdo resil a byly to praskly svody/tesneni pod nima a myslim ze tomu by i odpovidal naraz ....
Lib
Thursday 28 December 2006 - 07:55:56 Citovat
Host
já bych se přiklonil k poslednímu názoru - svody. Pokud se nezměnila charakteristika (průběh výkonu) motoru, tak je to pravděpodobně svodama. Teplem to pracuje a právě po zahřátí se může skulinka projevit a začne to hlučit
Corlis
Thursday 28 December 2006 - 09:13:03 Citovat
Host
jojo, určitě to budou svody, měl jsem ten samý problém s minulým autem (bávo). Rup na spodek a pak miniaturní dírou ve svodech traktorový zvuk. Ale radši cenu v autorizovaným servisu BMW neříkat.
Zdeněk
Thursday 28 December 2006 - 15:10:23 Citovat
Host
Můžu ještě poprosit na co respektive v jakej místech se na to mám juknout a jak to poznám? Je to viditelný pouhým okem nebo se stím musí zajet do servisu? Díky

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1965 sec,0.1671 z toho dotazů.