• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Táhnutí vozu na stranu
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Pavel222
Thursday 27 March 2008 - 12:11:01 Citovat
Host
Zdravím všechny, přišel jsem s dotazem: mám astru f a po přezutí ze zimních kol na letní elektrony my vůz táhne malinko na levou stranu, nevíte čím to může být?? Děkuji
Martas
Thursday 27 March 2008 - 12:14:40 Citovat
Host
Co znamena tahne nalevo, mas "sikmo" volant pri prime jizde, nepo po jeho pusteni auto mirne zataci vlevo ?


Pricin muze byt vice, jestlize to na zimni kola nedelalo tak :

Nesoumerne nahusteni kol
Nerovnomerne sjete pneumatiky
Poskozeny disk

Po zkontrolovani tohohle bych teprve hloubal dale, napriklad nechal udelat geometrii.
Pavel222
Thursday 27 March 2008 - 12:19:05 Citovat
Host
Malinko bych se poopravil v přesném vyjádření, při jízdě po rovné cestě a puštění volantu mi volant začíná utíkat na levou stranu, pneu jsou rovnoměrně dohuštěné to jsem kontroloval a dezén je také rovnoměrně sjetý na všech pneu..

Martas napsal ...

Co znamena tahne nalevo, mas "sikmo" volant pri prime jizde, nepo po jeho pusteni auto mirne zataci vlevo ?


Pricin muze byt vice, jestlize to na zimni kola nedelalo tak :

Nesoumerne nahusteni kol
Nerovnomerne sjete pneumatiky
Poskozeny disk

Po zkontrolovani tohohle bych teprve hloubal dale, napriklad nechal udelat geometrii.

freez
Thursday 27 March 2008 - 13:02:55 Citovat
Meriva MPV Enjoy Red Magma edition
Uživatel #316
Registrován: Sunday 13 March 2005 - 13:00:24
Příspěvků: 1620
Ahoj , zeptal bych se spíš na toto , jak jsou letní pneu stará ? , jak a kde si je přes zimu skladoval a jak dlouho leželi ? udělal sis značky na kolech a dal jsi je tak jak byli před zimou ? levě přední na levé přední atd ? nechal jsi elektrony po zimě převážit ?

Předpokládám že si ty letní měl již na těch elektronech obuté a celou zimu někde leželi, někdy se stane že pneu již prostě stářím doslouží a tím jak jsi je obul zase na auto mohl některý z kordů odejít do věčných lovišť. Po zimě pokud kola leží bys je měl taky nechat převážit než je dáš na auto, poměr váhy závaží se mohl dosti změnit. Tohle všechno tedy za předpokladu že před sundáním zimáků toto nedělalo, a ještě jedna důležitá věc přes zimu ti přes plechové disky dost orezne náboj kola , což sice nevadí plechovému disku ale elektronu ano protože je přesně na náboj naražen a někdy se stane že vrstva rzi která tam zůstane způsobí nesprávné nasazení kola a následné táhnutí auta do strany a nebo vibrace volantu.Mě osobně odešli pneu které byli staré 4 roky ale vzorek byl ještě dobrej, bohužel se odporoučel kord.

Meriva MPV 2008 Z14XEP I Londýn I Paříž I Dovolená I Merivaclub
Yper
Friday 28 March 2008 - 14:44:17 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
No, s největší pravděpodobností došlo k přehození jedné pneumatiky ze zadku s jednou na předek. To se mi také stalo. Proto před každým uložením letních pneu na zimu si značím alespoň ty, které byly spolu na jedné nápravě.
A dělám to tak, že ty co byly jeden rok vpředu, jsou zase rok následující vzadu a naopak.
Prostě to dělá nerovnoměrně sjetý vzorek a rozdílná výška vzorků. Může to rovněž dělat nesprávně nasazená orientace "směrových" pneu - pokud takové máš.
Pokud nic se shora jmenovaného na Tvůj případ nepasuje, tak je řešení jednoduché - zajeď do nejbližšší opravny, kde mají laserocou diagnostiku sbíhavosti a nech si udělat novou sbíhavost a kontrolu pneumatik - zejména výšky vzorku - aby byly na jedné nápravě stejně sjeté - zejména hnané nápravě.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Jaryn
Friday 28 March 2008 - 23:14:06 Citovat
Uživatel #655
Registrován: Friday 24 March 2006 - 02:23:38
Příspěvků: 162
Jestli.že jsi všechno ostatní vyloučil tak bych se přikláněl k těm kordům. K tomu může dojít i u relativně nových pneumatik. Vím to z vlastní zkušenosti. Někdy stačí vzít špatně obrubník a je to hotové.

Co neubrzdíš to neukecáš.
Opel Omega Caravan B(C) 2.2 16V automat

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1771 sec,0.1436 z toho dotazů.