• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Lanovod ručnej brzdy
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Adrian
Wednesday 19 March 2008 - 13:08:05 Citovat
Host
Ahojte,

chcem poprosiť o radu ohľadom lanovodu ručnej brzdy. Dnes rano som na mojej VEBE Caravan X20XEV zistil odtrhnuty lanovod rucnej brzdy od laveho zadneho kolesa (lanko ostalo niekde vnutri bovdenu) . Vzadu mam bubnokotuce. Nemate prosim niekto nejaky nakres, co vsetko potrebujem vymenit a ci je potrebne kupit cely lanovod vratane bovdenu, alebo len nejaku cast ?

Dakujem

Adrian
Martas
Wednesday 19 March 2008 - 13:15:41 Citovat
Host
Lanovod je dvoudilny pro kazdou stranu. Jeden delsi (cca. 1400 mm) vede od paky rucni brzdy pod ochrannym plechem nad vyfukem az do podbehu, druhy kratsi (cca. 300 mm) vede od podbehu ke kolu.

Ale diky pristupu vymen obe strany, druhovyrobni lanovody (ty dlouhe) jsou kolem 1500 oba, originalni 2200 jeden.
Yper
Wednesday 19 March 2008 - 13:28:54 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Jak píše Marťas, kup lanovody nové - jediný způsob jak to opravit! Nové lanovody mají navíc tu výhodu, že bovden je uvnitř vyvložkovaný (podle typu) a nehrozí tolik koroze samotného lanka, které se nejprve přestane vracet a pak, po čase, když za ručku vezmeš, se přetrhne.
Navíc zkouška ruční brzdy a její funkčnost jsou stále jedním z parametrů tech. kontroly, který rozhoduje o tom, zda je auto způsobilé pro provoz, či nikoliv.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Adrian
Wednesday 19 March 2008 - 14:10:42 Citovat
Host
Yper napsal ...

Jak píše Marťas, kup lanovody nové - jediný způsob jak to opravit! Nové lanovody mají navíc tu výhodu, že bovden je uvnitř vyvložkovaný (podle typu) a nehrozí tolik koroze samotného lanka, které se nejprve přestane vracet a pak, po čase, když za ručku vezmeš, se přetrhne.
Navíc zkouška ruční brzdy a její funkčnost jsou stále jedním z parametrů tech. kontroly, který rozhoduje o tom, zda je auto způsobilé pro provoz, či nikoliv.


Akurat som pozeral katalog fy. Meteor a zistil som, ze rucna brzda sa sklada zo styroch nezavislych ks lanka.
1. od rucky k podvozku
2. od podvozku ku kolesu (lanovod)
3.4. spojovacie lanko od kolesa po lanovod.

Takze mam kupit tu cast cislo 2 vsak ? Je treba rozoberat kvoli tomu bubnokotuc ?

Dakujem
Meneator
Sunday 01 November 2009 - 16:42:41 Citovat
Uživatel #1707
Registrován: Wednesday 01 April 2009 - 08:28:12
Příspěvků: 201
Jeste bych dodal ze na vyrobci lanovodu rucni brzdy asi pomerne zalezi. Po uplnem ureznuti origo lanka, jsem koupil novy. S tim ze v lanku bude tezko rozdil, jsem objednal Starline. Po vymene lanovodu sla rucni brzda ztuha, az nakonec uplne zatuhla. Po roce jsem to opet rozebral - pakny chodily, paka chodila, problem byl v novem lanku. Vectra B ma hodne zakroucene lanovody na podvozku. Rekl bych ze vyrobce starline s tim tak nejak nepocital. Rucni brzda po aplikaci 0,5dl oleje primo do lanovodu injekcni jehlou chodi krasne - tak jak ma. Snad to i vydrzi. A ja mam zas o duvod vic, proc nekupovat zrovna znacku starline.
TOMdesign
Sunday 01 November 2009 - 18:34:49 Citovat
Uživatel #1280
Registrován: Wednesday 10 October 2007 - 15:42:35
Příspěvků: 572
pro názornost:





[ Upraveno Sunday 01 November 2009 - 18:43:52 ]

Insignia ST OPC fl. /2017/

Insignia Biturbo OPC line fl. - prodáno

Signum 2,8 V6 turbo 184 kW


Signum V6 CDTI 08/07 - už taky není
-
VECTRA B 3,0 V6 X30XE - prodáno


TOMdesign
Sunday 01 November 2009 - 18:44:41 Citovat
Uživatel #1280
Registrován: Wednesday 10 October 2007 - 15:42:35
Příspěvků: 572
a tu



Insignia ST OPC fl. /2017/

Insignia Biturbo OPC line fl. - prodáno

Signum 2,8 V6 turbo 184 kW


Signum V6 CDTI 08/07 - už taky není
-
VECTRA B 3,0 V6 X30XE - prodáno


Martas
Sunday 01 November 2009 - 18:59:22 Citovat
Host
Meneator napsal ...

A ja mam zas o duvod vic, proc nekupovat zrovna znacku starline.


To staci pravidelne navstevovat tuto poradnu a ani bys neudelal tu zasadni chybu ze bys vyrobek teto firmy koupil _;

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1711 sec,0.1381 z toho dotazů.