• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: OSTATNÍ :: Ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Co to je?
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Halis
Wednesday 06 February 2008 - 15:35:18 Citovat
Uživatel #630
Registrován: Thursday 02 March 2006 - 09:47:21
Příspěvků: 228
Dávám sem odkaz na jakousi úpravu motoru. Odkaz Zajímal by mě Váš názor. Jak to funguje? Nehrozí poškození auta?


Zafira B- 1.9CDTI/110kW '06
Spotřeba OPEL ZAFIRA B 1.9 CDTI ECOTEC (110kW) 110 kW / 150 HP[/url]
Vectra B- 1.7TD Intercooler '96= PRODÁNO

Ascona B- 16N '78
VGT
Wednesday 06 February 2008 - 16:31:33 Citovat
Host
"Tuning" spočívá v "zapnutí sytiče" Takhle to funguje u zážehového motoru, u vznětového nevím, s těmi se nekamarádím ....
Podobně se to dělalo u karburátorových motorů, když motor šel např. po dálnici až "nadoraz", tak se mu ještě maličko přidalo "šťávy" přes sytič (každý typ karburátoru to ale neumožňoval). Spotřeba vozu s tímto vehementem půjde nahoru (bude to v činnosti pořád), namáhání katalyzátoru se zvýší, u motoru o obsahu kolem dvou litrů to nepřidá 25 koní ani ve snu (zřejmě ani těch 5 HP ne). (že s tím na řádné emisní kontrole neprojdeš je snad jasná ..... ne?) Ale tímto tě nechci odrazovat, zkus to a pak nám napiš, jak se to projevilo u tebe, zajímá mě to.
qpc
Wednesday 06 February 2008 - 17:28:21 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
to je zase pěkná vol __; ovina..

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Martas
Wednesday 06 February 2008 - 17:29:51 Citovat
Host
Tady me nekdo mluvi z duse _;
Halis
Thursday 07 February 2008 - 07:58:17 Citovat
Uživatel #630
Registrován: Thursday 02 March 2006 - 09:47:21
Příspěvků: 228
QPC + Martas: ja vim, ze je to zas nejaky smejd urceny na tahani penez z kapsy. Ale zajimal me nazor ostatnich a taky jsem chtel vedet, na jakym principu to asi pracuje- je to preci z Anglie !x!
VGT: dekuji, ze jsem se v tobe zklamal. Myslel jsem ze to jen zkritizujes, ale ty jsi mne VELMI prekvapil. _; Takovou debatu jsem si predstavoval. Mimochodem, je to urceny na benzinove motory, takze ja to zkusit nemohu.

Zafira B- 1.9CDTI/110kW '06
Spotřeba OPEL ZAFIRA B 1.9 CDTI ECOTEC (110kW) 110 kW / 150 HP[/url]
Vectra B- 1.7TD Intercooler '96= PRODÁNO

Ascona B- 16N '78
Standa
Thursday 07 February 2008 - 08:19:45 Citovat
Host
Snimac ve vaze vzduchu je potenciometr jehoz stred je vyveden do ECU (zkracene receno). Podle odporu davkuje ECU palivo, tak ze je jasny, ze kdyz tam vlozim nejakej dalsi odpor, ECU si bude myslet ze motor saje vic a tak prida palivo. Ale ... Tim padem bude smes bohatsi a to zase hlida lambda, ktera se bude snazit tohle vyrovnat, samozrejme ze je tam kam muze.
Tak ze ono to ASI nejak fungovat bude, ale budes mit treba problemy s volnobehem, protoze tam bude moc benzinu, atd atd. Zkratka kdyz uz, tak by bylo treba hodnotu pridavneho odporu menit minimalne v zavislosti na otackach, ne-li teploty motoru atd atd. Tak ze ono to neni pro optimalni chod motoru zase tak jednoduchy.
Smutek je, ze odpor v potrebne wattazi dneska sezenes za par haliru, tady to mas za 350Kc.
Mimochodem, o tomhle jsem uvazoval uz pred nejakyma 5ti lety kdyz jsem se zacal v motorech trosku hrabat.
Toz asi tak.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1525 sec,0.1239 z toho dotazů.