• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Indikace a mereni mnozstvi oleje
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Napalm
Tuesday 28 August 2007 - 21:31:54 Citovat
Host
Na konci cervna jsem si nechal kompletne vymenit olej v motoru Z18XE a od te doby jsem najezdil necelych 3000 km. Pri navratu z Chorvatska mi palubni display zacal ukazovat "Check oil level", coz chvilku problikavalo a po 100 km to zacalo svitit porad. Zastavil jsem, nechal auto nekolik minut stat a pak zjistil, ze olej saha sotva k prvni rysce. Na zbytek cesty jsem dokoupil 1l oleje a dojel domu. Auto pres noc stalo a druhy den jsem olej znovu meril a ukazalo mi to zakryte vsechny rysky
Rad bych se zeptal na par (mozna hloupych) veci:
- Jakemu mnozstvi oleje odpovidaji jednotlive rysky na merce oleje?
- Je mozne, ze hlaska "Check oil level" se objevuje zbytecne brzy, a pokud ano, da se s tim neco delat?
- Je ta hlaska spojena jen s mnozstvim oleje nebo i s necim jinym, co se oleje tyka?
- Jak dlouho po zhasnuti motoru, ktery predtim jel asi 6 hodin na 4000 otacek za minutu, ma smysl merit mnozstvi oleje?
- Je mozne smichat polosyntetiku a syntetiku, oboji 10W-40? Jestli ne, tak by me zajimalo, co jsem stacil motoru udelat

Diky predem za jakekoliv info.
qpc
Tuesday 28 August 2007 - 21:52:05 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
ahoj,všeobecně se míchání různých specifikací oleje nedoporučuje,ale robít bys to tim neměl.ideální je měřit na zahřátém motoru,stačí cca 10min po vypnutí.když je olej na spodní rysce,tak tam většinou neni 1-1,5 l oleje,u určitejch motorů i více.

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


VGT
Wednesday 29 August 2007 - 08:28:51 Citovat
Host
Odpovědi na těch tvých pár věcí:
- U mého motoru (mám tedy jiný typ) je vzdálenost mezi ryskami MIN a MAX cca 1,2 litru. Předpokládám, že to budeš mít dost podobné.
-Hláška "Check oil level" se vskutku objevuje zbytecne brzy. Co se s tím dá dělat ...?? Chtěl jsi moderní auto, máš ho.
-Žiju v domnění, že "Check oil level" se vztahuje jen na to množství oleje
-Olej se měří na rovné vozovce cca 3 minuty po zhasnutí motoru
-Soudobé druhy olejů mezi sebou můžeš míchat (motor nepoškodíš), ale nedoporučuje se to, neboť každý olej má trošku jiné detergenty, aditiva i jiné zušlechťující přísady a jejich vzájemný účinek může snižovat dobré vlastnosti olejů. Teď už olej v motoru nech a příští event. dolévání učiň původním olejem co tam byl od začátku (tedy odzačátku = po poslední výměně).

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1262 sec,0.1023 z toho dotazů.