• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
servo
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Enšpa
Monday 29 January 2007 - 22:11:31 Citovat
Host
Poradí mi někdo, v krajních polohách to řve, hladina kapaliny je těsně pod minimem ještě jsem ji nedoplnil. jo a pod autem okolo manžety prolíná nějaká mastnota. mněnili mi tyč na pravé straně a prolínat to začlo až po výměně. na dotaz mi řekli že je to souhra náhod a že se musí vyměnit celé řízení.
JOB
Monday 29 January 2007 - 22:17:18 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
To že to řve v krajních polohách je normální.Jinak záleží čemu říkáš že prolíná nějaká mastnota.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Enšpa
Monday 29 January 2007 - 22:28:33 Citovat
Host
Prostě servisák to hodil na zvedák a ukázal mi potečený nosník pod manžetou a tvrdil mi že servo je vháji že tam prasklo nějaké gufero a že se to musí vymněnit. Dokumentoval to ještě právě tím že to řve v těch krajních polohách.
Martas
Tuesday 30 January 2007 - 06:48:31 Citovat
Host
Servo v krajni poloze dela kraval vdycky pokud uz to ma neco za sebou.
Na servo existuje opravna sada (delal to tu nedavno Yper), ale ne vzdy pomuze jenom pretesneni touto sadou, zalezi na mire poskozeni serva.
Prohledej poradnu nekde se tu o tom psalo.
Yper
Tuesday 30 January 2007 - 07:23:25 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Pro to, aby Ti sundali pravou spojovačku (týká se to ale i levé), museli sundat i manžetu (harmoniku) ze serva - z hřebenu. Je tam kloubové uchycení té tyče na hřebenu. Je pakárna ho povolit.
Když jsem měnil hřeben kus za kus, tak jsem si chtěl vzít ty mé staré spojovačky a dát je na ten "nový" hřeben. Nepovolil jsem je!
Takže už si celkem dovedu představit servisáka, jak má nasazený klíč na převlečné matici spojovačky a hřebenu a houpe se na něm, aby matici škubem povolil, přičemž celou váhu pak nese samotný vnitřek posilovače - resp. sám hřeben, jenž je veden v bronzových pouzdrech a v těsnících guferech a pruží zkrutem a ohybem současně. __;
Takže pak to tedy je souhra náhod jako řemen! &|
Co se týče toho řvaní serva v krajních polohách, tak většinou neřve samotné čerpadlo posilovače, ale sám řemen, který pohání čerpadlo. V krajních polohách totiž čerpadlo dává naplno a odebírá spoustu energie z motoru, kterou přenáší řemen. Pokud je řemen trochu vytahaný nebo na styčné ploše obroušený a pokud už napínací kladka má také něco za sebou, pak píská řemen, který prokluzuje na řemenici olejového čerpadla.
To shora napsané platí pro případ, že máš mechanické čerpadlo a nikoliv elektricky poháněné.
Ten velký odběr energie se dá také poznat (za volnoběhu) když už máš slabou baterii, tak světla dokáží (při natočení kol do krajních poloh) pohasnout - sníží se otáčky motoru a altíku tedy rovněž.

[ Upraveno Tuesday 30 January 2007 - 07:36:56 ]

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
marty007
Wednesday 28 March 2007 - 10:19:12 Citovat
Host
Pora'dte prosím, jaký olej se ma lít po pohonu serva a v jakém množství se prodává. Já počítám, že ho budu potřeba dolít tak decku nebo max dvě. A kupovat celý litr bude asi zbytečné. Nebude asi nejlevnější. Dík
RRAAFF
Wednesday 28 March 2007 - 10:36:28 Citovat
RRAAFF
Uživatel #519
Registrován: Monday 19 December 2005 - 10:51:16
Příspěvků: 965
Myslím, že se tam leje olej do automatických převodovek. Jinak mně dolily asi něco přes decku v autorizáku zdarma

Opel Vectra B 1,8 16V sedan 307 000km, již není
Škoda Fabia Combi 70kW, 2023
Duffy
Wednesday 28 March 2007 - 10:45:48 Citovat
Host
marty007 napsal ...

Pora'dte prosím, jaký olej se ma lít po pohonu serva a v jakém množství se prodává. Já počítám, že ho budu potřeba dolít tak decku nebo max dvě. A kupovat celý litr bude asi zbytečné. Nebude asi nejlevnější. Dík



No, myslim, že tě cena do 200Kč nezrumpluje ne Teď jsem kupoval přes známýho Castrol Dextron III (tušim) a vyšel mě na 150,-
qpc
Wednesday 28 March 2007 - 12:37:52 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
[
No, myslim, že tě cena do 200Kč nezrumpluje ne Teď jsem kupoval přes známýho Castrol Dextron III (tušim) a vyšel mě na 150,-
[/quote1175078228]

u každé slušné pumpy ho maji...Jinak u Shell červená láhev za 198,- kč,specifikace dextron III


Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


VGT
Wednesday 28 March 2007 - 13:40:33 Citovat
Host
Lze samozřejmě použít hydraulické oleje (hydraulické kapaliny) různých výrobců, ale ať splňují normu Dexron III (Dexron tři).
Myslím, že se prodává jen v litrových lahvích. Např. Odkaz
Odkaz
Odkaz
Odkaz

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1789 sec,0.1154 z toho dotazů.