• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Corsa :: CORSA - COMBO :: Corsa - Combo motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Haprující otáčky motoru na volnoběh
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
deniox
Sunday 15 October 2006 - 21:01:06 Citovat
Host
Ahoj mám corsu B r.v. 1995 1,6 16v motor X16XE (je to ECOTEC).můj problém spočívá v tom že při volnoběhu otáčky někdy stojí na 2000ot/min a někdy na 1500ot/min ale většinou mi otáčky skáčou z 1000ot/min až na 3000ot/min a tam dvě vteřiny vydrží a pak klesnou na 1500ot/min a tento koloběh se opakuje než vypnu motor.někdy to přestane po chvíli jízdy a někdy ne.taky se mi stává žě po nastartování se auto nechce jako by rozject , po chvilce je vše v pořádku (zřejmě to bude tim že už je zima ) ale ty otáčky mi dost štvou protože to vypadá jako když si hraju na nějakýho frajera a navíc při těchto vyšších otáčkách na volnoběh zaniká zvuk výfuku.mám instalovaný spotovní filtr(kónus od KV)děkuju předem za všechny rady a nápady.už si nevím rady.
Martas
Sunday 15 October 2006 - 21:07:33 Citovat
Host
deniox napsal ...

Ahoj mám corsu B r.v. 1995 1,6 16v motor X16XE (je to ECOTEC).můj problém spočívá v tom že při volnoběhu otáčky někdy stojí na 2000ot/min a někdy na 1500ot/min ale většinou mi otáčky skáčou z 1000ot/min až na 3000ot/min a tam dvě vteřiny vydrží a pak klesnou na 1500ot/min a tento koloběh se opakuje než vypnu motor.někdy to přestane po chvíli jízdy a někdy ne.taky se mi stává žě po nastartování se auto nechce jako by rozject , po chvilce je vše v pořádku (zřejmě to bude tim že už je zima ) ale ty otáčky mi dost štvou protože to vypadá jako když si hraju na nějakýho frajera a navíc při těchto vyšších otáčkách na volnoběh zaniká zvuk výfuku.mám instalovaný spotovní filtr(kónus od KV)děkuju předem za všechny rady a nápady.už si nevím rady.


Podle tveho popisu bych zkusil vycistit tkzv. krokovy motorek, zadej si to do poradny a uvidis kolik tam toho najdes ...

Jeste dotaz nesviti ti treba jen obcas oranzova kontrolka ECU ?
deniox
Sunday 15 October 2006 - 21:19:05 Citovat
Host
Jo svítí a nejen občas někdy vydrží svítit dost dlouho.jestli je to oranžová kontrolka ve tvaru motoru a uvnitř s bleskem.
Martas
Sunday 15 October 2006 - 21:21:48 Citovat
Host
deniox napsal ...

Jo svítí a nejen občas někdy vydrží svítit dost dlouho.jestli je to oranžová kontrolka ve tvaru motoru a uvnitř s bleskem.


V tom pripade si sjed nekam na diagnostiku at ti vyctou kod zavady ...
deniox
Sunday 15 October 2006 - 21:28:12 Citovat
Host
co mě ten kód závady řekne,respektive kam s tím mám zajít.jak si řikal ten krokový motorek tak ten jsem čistil(kontakty).teda jestli myslíme to samý je to vedle hlavy motoru a vedou tam dvě hadičky a konektor.
Martas
Sunday 15 October 2006 - 21:31:42 Citovat
Host
deniox napsal ...

co mě ten kód závady řekne,respektive kam s tím mám zajít.jak si řikal ten krokový motorek tak ten jsem čistil(kontakty).teda jestli myslíme to samý je to vedle hlavy motoru a vedou tam dvě hadičky a konektor.


Diagnostika ti rekne jakou chyvu hlasi ridici jednotka, obvykle je to nejaky cidlo, muzes mit spatnej EGR ventil, ale i kde co jinyho .... Diagnostiku maji samo v Opelu ale i kde kdo v neznackovym servisu.

Nebo muzes hledat zde Odkaz a kod zavady si sam vyblikat.
deniox
Sunday 15 October 2006 - 21:40:01 Citovat
Host
EGR ventil je novej a na diagnostice jsem byl a nezjistilo to žádnou chybu.prej nějaká klapka v motoru takže to vypadá na ten krokovej motorek že prej to napichne na počítač a seřídí to.tak uvidim jak to dopadne.až bude mít auto po operaci tak dam vědět.děkuju
Brouček
Monday 16 October 2006 - 07:45:16 Citovat
Host
No pokud ti svítí kontrolka motoru a na diagnostice ti nic nezjistily,tak to je nějaké divné,pokud teda ten dotyčný s tím umí pořádně zacházet.Protože pokud svítí kontrolka,tak diagnostika musí ukázat nějakou závadu
Krma
Sunday 04 February 2007 - 19:58:34 Citovat
Host
Ahojte, nove jsem koupil corsu gsi 1994 X16XE a chtel bych se poradit, jestli je to v porádku, pokud mi volnobežné otácky nekdy skácou (vetšinou až pri teplém motoru) tak od 700-1000 a zase se vrátí. Je to normální, nebo by se mel volnobeh držet na stejných otáckách? Dík za odpoved
ttoommaass
Tuesday 06 February 2007 - 08:23:27 Citovat
Host
Krokac+Klapka=Vycistit

A hlavne poradne cist poradnu, je tu techto problemu mraky!!!!

Tom

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1925 sec,0.1460 z toho dotazů.