• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
OPEL OMEGA A
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Aleš Procházka
Tuesday 26 September 2006 - 09:21:11 Citovat
Host
Zdravim lidi, potřeboval bych pomoci. Nemáte někdo elektrické schémata na Opel Omega A 2.4i Caravan??? Nedobíjí mi baterie tak jak má, alternátor je gut a je nějaký zádrhel v elektrice, protože toto auto měl předemnou nějaký bastlič a vše tam zbastlil. Díky moc..
vrgada
Tuesday 26 September 2006 - 10:27:33 Citovat
Host
Odkaz
stromlauplan
...
Predpokladam, ze senator to ma prakticky shodne s ackovou omegou. Pak to byval v knizce, jak na to, ale ani tam to nebylo podle jednotlivych motoru deleno
Martas
Tuesday 26 September 2006 - 11:10:47 Citovat
Host
Aleš Procházka napsal ...

Zdravim lidi, potřeboval bych pomoci. Nemáte někdo elektrické schémata na Opel Omega A 2.4i Caravan??? Nedobíjí mi baterie tak jak má, alternátor je gut a je nějaký zádrhel v elektrice, protože toto auto měl předemnou nějaký bastlič a vše tam zbastlil. Díky moc..


Tam nema co bejt spatne, pokud se altik nabudi a zacne nejake napeti produkovat, vsechny soucasti co se dobijeni tyce jsou primo na nem (diodovy mustek a regulator napeti).
vrgadaa
Tuesday 11 September 2012 - 14:15:10 Citovat
Host
Ackova omega nedobiji. Po otoceni klicku do prvni polohy se nerozsviti kontrolka nabijeni ani kontrolka mazani. Po nastartovani a pridani plynu kontrolka slabe sviti, takze vlakno zarovky preruseno nebude. Obcas nejede otackomer. Na alternatoru je 12 voltu. Byl vymenen za jiny alternator, ktery jsem pred lety vymontoval z fungujiciho vozidla-dojelo na prulet kliky blokem. I s timto alternatorem se to chova stejne. Vymontovany puvodni alternator byl dan na specializovanou dilnu zabyvajici se repasi alternatoru se zaverem, ze je v poradku. Bylo odsroubovano medene placate lano propojujici karoserii s motorem pobliz altenatoru, vse peclive osmirglovano a okartacovano, splichnuto konkorem a pevne utazeno. To same bylo provedeno i s kostricim bodem u baterky.
...
poradnu jsem prolitl, ale nic rozumneho jsem nenasel, dokonce jsem objevil i stejne priznaky bohuzel bez vyreseni problemu. Umi nekdo poradit? Jinak jsem nasral sveho mechanika tim, ze jsem mu tam pry donesl na vymenu vadny alternator a ze se na takovou praci vysere, nanestesti se ukazalo, ze v altiku to asi nebude-pac jinak by to vyresila flaska neceho lepsiho. Pristup k alternatoru neni nic moc a jeho nasrani chapu.
Martas
Tuesday 11 September 2012 - 14:28:25 Citovat
Host
Zkusil bych zkontrolovat elektriku (konektory, draty) co vedou do palubky, tahle generace aut muze budit alternator prez zarovku, to ze sviti pri behu muze znamenat, ze ten druhej konec nevede tam kam ma ....

Mozna kouknout do schematu jak to s tou kontrolkou je, ale na Omegu A ho nemam.
Colommbo
Tuesday 11 September 2012 - 14:39:01 Citovat
Uživatel #2374
Registrován: Wednesday 01 February 2012 - 14:51:05
Příspěvků: 1192
Co si matně vzpomínám, tak starší generace aut (Fáčko apod.) měla přes kontrolku dobíjení nějak buzené zapalování, tzn. jakmile z nějakého důvodu pokleslo napětí aku natolik, že se při zapnutí zapalování nerozsvítila kontrolka dobíjení (anebo nedejpámbu praskla žárofka), auto nechytlo ani na roztlačení či roztažení... S buzením dobíjení ale fakt nevím...

W124 E320 Coupé - u mě dobrý
vrgadaa
Tuesday 11 September 2012 - 18:46:02 Citovat
Host
bingo, je to opravdu tak, buzeni jde pres zarovku zapalovani (baterky), ale na stejnou pojistku je pripojeno i podsviceni tlacitek pro stahovani okynek a ty mne blbnou. Takze vznik zavady je nasledujici, stiskne se tlacitko, vyleti pojistka pristrojovky (cervenych kontrolek-oranzove sviti dal) a prerusi se buzeni alternatoru. Overeno opakovanym pokusem. Pritom stahovacky maji sve vlastni pojistky. Elektrikare od firmy Opel by bylo vhodne mlatit po hlave, Jak muze nekdo sprahnout buzeni altiku s tlacitky na stahovani oken...
...zavada za 4 koruny, oprava za litr po znamosti, aspon je tam novy multiremen:-(
JOB
Thursday 13 September 2012 - 17:09:37 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Jó elektrika v autech je super věc. Teď jsme na jednom kamionu řešili problé ze startérem. Prostě vůbec nereagoval na otáčení klíčku a tak se vyndal nechal "opravit " a ono stále nic. Tak se pak zjistilo že nejde proud od spínačky na startér,ale nevěděli jsme proč. Nakonec jsme si všimli že po rozvícení kontrolek nesvítí dobijení a to byl kámen úrazu. ŘJ vyhodnotila zhaslou kontrolku jako nastartovaný motor a tudíš vůbec nedala pokyn ke startu.
Já se fakt těším až mi za třeba deset let na nějakém autě přestane něco fungovat, to bude sranda při počtu nesmyslů co se dnes běžně montují.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

vrgadaa
Friday 14 September 2012 - 07:00:31 Citovat
Host
ono je to asi nejak takto
Odkaz
Po sepnuti spinacky se rozsviti zarovka, tim se z baterky dostane plus na regulator buzeni. Po roztoceni alternatoru pomocne diody vyrobi napeti pro regulator buzeni a budi altik. Zarovka ma na obou fousech plus a zhasne. Takze pres tu zarovku jde jen prvotni impuls pri startu. Otazka jeste je proc pri poruse slabe zhne. Pravdepodobne proto, ze se tam vytvori rozdil napeti, nefungujiciho altiku (bylo na nem 12V-mereno) a dodelavajici nenabijene baterky cca 13V Otazka je, zda staci toto napeti k rozezhnuti vlakna zarovky a kudy se to vlastne uzavira, jdyz je tam ta spalena pojistka
...
Ad elektronika, ted nam opravar opravil pracku-vymena topneho telesa. kvuli tomu pracka prala divne, nejen, ze samozrejme neohrivala vodu, ale ani nemachala, prala neskutecne dlouho a nektere programy se ukoncily minutu pred koncem. Stary programator s vackama by se normalne tocil a cvakal relatky a teplou vodu by clovek mohl dodat treba externe sprchou. Moderni pracku tato banalni porucha totalne rozhodi

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1589 sec,0.1156 z toho dotazů.