• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
olej kolem těsnění pod víkem ventilů
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
maniac
Tuesday 29 August 2006 - 22:20:04 Citovat
Host
čus lidi - popis mám x20xev a dívám se na motor ze předu stojím před autem a na pravé straně víka je hadice která vede z víka někam dolů.... a okolo zárubně na kterou je navléknutá hadice která vede dolu je trochu špinavé víko od oleje a jsou tam takové čáry vypadá to jako prasklé víko ale asi není. jinak když máčku v tom místě na víko ventilu tak tam vidím trochu oleje ale jen na té pravé straně... co s tím můžu s tím jezdit nebo je v prde-i víko nebo jen těsnění. mám to nechat vyměnit nebo s tím jezdit. asi to nejsou praskliny ale hrozně mě to vyděsilo nemáte někdo detail toho víka v tom místě kde je ta hadice která vede někam dolů?


díky moc za rady
Martas
Tuesday 29 August 2006 - 22:26:17 Citovat
Host
A zkousel jsi to mastny misto ocistit abys videl jestli je to praskly pripadne po nastartovani odkud ten olej prosakuje ?
iopkek
Wednesday 30 August 2006 - 05:44:26 Citovat
Host
To nejmenší, co pro to můžeš udělat je demontovat to víko (je na pár imbusech) a zkontrolovat jej. Ale předtím bych koupil těsnění i s O krožky a teplu odolný tmel a pokud je víko v pořádku, tak bych to odmastil, dal nové těsnění a pojistil zlehka tmelem a namontoval.
Lib
Wednesday 30 August 2006 - 06:24:08 Citovat
Host
doplnil bych jestě kontrolu (a raději rovnou výměnu) hadičky odvetřávání víka ventilů, ta se ucpává a pak způsobuje přetlak a provalení toho těšnění. Je to takova hadička vedoucí zezadu víka do sání těsně před škrtící klapku. Po sundání víka je taky dobrý pročistit (vrtákem v ruce) ten výstup z víka na danou hadičku, bývavá to "zašpuntovaný" směsí oleje a bordelu
Ascona
Wednesday 30 August 2006 - 06:35:23 Citovat
Host
iopkek napsal ...

To nejmenší, co pro to můžeš udělat je demontovat to víko (je na pár imbusech) a zkontrolovat jej. Ale předtím bych koupil těsnění i s O krožky a teplu odolný tmel a pokud je víko v pořádku, tak bych to odmastil, dal nové těsnění a pojistil zlehka tmelem a namontoval.


A cim se to odmastuje?
prťka
Wednesday 30 August 2006 - 06:42:15 Citovat
Host
Pokud se ti to kenom rosí...kašli na to...pokud to teče,vyměnit těsnění pod víkem a překontrolovat všechny hadice ,které vedou do víka ,jak psal Lib....pokud víko nesundáváš a máš hadici o které psal Lib zborcenou a otvor zašpuntovaný...nečistit z venku...jen po sundání víka...ať ti nečistoty nenapadají dovnitř....pokut tam je jen šlem a šroubováčkem to dokážeš vyčistit,aby si to nevrazil dovnitř,tak možno.Ta hadice zespodu o které mluvíš je odvětrání klikového prostoru...musí být čistá a průchodná
maniac
Wednesday 30 August 2006 - 09:05:42 Citovat
Host
chlapi nijak mi to neteče ale je to na tom místě u hadice odvětrávání klikovky mastné od oleje. jo a za 11tis km jsem dolejval 0,1l oleje to si myslím, že je normální... víte nechce se mi do toho hrabat když to zatím nijak neteče. ale také jsem se chtěl zeptat jestli u té trubky odvětrávání klikovy na víku takové svislé čáry tak nevím jestli je to normální.

a ještě jedna věc tak hadička odvětrávání ventilů je přichycena takovou sponou a nevím jak se demontuje poraďte díky
iopkek
Wednesday 30 August 2006 - 09:05:57 Citovat
Host
Něčím, co nenaleptává plasty, ikdyž to víko je děláno z odolného plastu. Může to být technický benzín - omýt a vysušit, co dobře odmašťuje jsou čističe brzd ve spreji.
Lib
Wednesday 30 August 2006 - 10:41:39 Citovat
Host
prťka napsal ...

otvor zašpuntovaný...nečistit z venku...jen po sundání víka...ať ti nečistoty nenapadají dovnitř....pokut tam je jen šlem a šroubováčkem to dokážeš vyčistit,aby si to nevrazil dovnitř,tak možno

Právě na to mi NIO radil tu zmíněnou fintu s vrtákem v ruce - vyloženě ten špunt "vyvrtáš", samozřejmě i tím vrtákem to tam můžeš zatlačit pokud je člověk schopný vrták, ale mě to šlo dobře _;
Lib
Wednesday 30 August 2006 - 10:44:40 Citovat
Host
maniac napsal ...

a ještě jedna věc tak hadička odvětrávání ventilů je přichycena takovou sponou a nevím jak se demontuje poraďte díky

Kleště (já použil vhodnější meněí sikovky) a stisknout k sobě takový ty dva výstupky co ta spona má. Držet stisklý a posunout, pak pustit. Nasazování opačně - stiskneš k sobě, držíš, nasadíš a pustíš. Je to z materiálu, co se silně vrací na svůj původní tvar a tím drží. Ale občas to je porod udržet to stisklé a a zároveň posunovat po hadici

[ Upraveno Wednesday 30 August 2006 - 10:46:19 ]

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2039 sec,0.1535 z toho dotazů.