• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Klínový retez
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Jirka
Tuesday 22 August 2006 - 21:58:03 Citovat
Host
Zdravím všechny,
mám problém se svojí žirafou (Zafira 2,2, r.v. 2001, najeto 100 tis.km) - pri volnobehu motor pravidelne lehce cuká celým autem (pri cekani na krizovatce to fakt není nic príjemného). Zkusil jsem vymenit svícky, ale problém pretrvává. Nemáte nekdo podobné zkušenosti nebo nevíte co by to mohlo zpusobovat? Nemá vliv, zda je motor studený nebo teplý. Jinak pri jízde je vše OK.
Ješte jeden dotaz... Pri poslední servisce (v 90 tis) mi v Opelu CB rekli, že ve 110 tis. km musím vymenit klínový retez a ať si pripravím tak 14 tisíc. Auto je skutecne hlucnejší (hlavne hned po nastartování, pak se trochu zklidní), takže to radeji nechám udelat. Ale ta cena... __; Je to primerený nebo je nejaké jiné plnohodnotné rešení?
Predem díky za jakoukoliv radu...
Jirka
Dmcd
Tuesday 22 August 2006 - 22:05:29 Citovat
Host
Jirka napsal ...

Pri poslední servisce (v 90 tis) mi v Opelu CB rekli, že ve 110 tis. km musím vymenit klínový retez a ať si pripravím tak 14 tisíc.


a rekli fakt klinovej retez? protoze klinovej je remen... podle ceny bych to spis tipl na rozvodovej retez... na 2.2 benzinu na ten retez bacha - je dost slabej (slabsi jak na kole) a pokud praskne tak nadela peknyho bordelu... a taky se vytaha - proto ti to muze rachotit...

pokud se meni rozvodak tak k tomu je potreba napocitat napinaci kladku a prip. i vodni cerpadlo - pokud jedno z nich nevymenis a odejde ti lozisko tak se ti to potka... nejsu si ale jiste jestli musis to cerpadlo uz ted nebo jestli staci pri pristi...

pokud si rozvody vymenis sam a koupis dily ne u opla tak te to vyjde i s kladkou a cerpadlem na cca 6t, neorig servis draz a no a orig uz vis...

[ Upraveno Tuesday 22 August 2006 - 22:06:48 ]
Ascona
Wednesday 23 August 2006 - 06:32:54 Citovat
Host
Nevim kolik stoji na Zafiru rozvodovy retez, ale ja dala za rozvodak+kladky+vodni pumpu 5 tis. i s praci, ale to je pouze orientacni cena, u meho motoru se upina rozvodak o jednu kladku a pak o vodni pumpu, takze zalezi co mas za motor a kolik kladek potrebujes. Koukni se na net, treba Odkaz a najdi si ty dily podle typu vozidla. Pak bych doporucovala najit treba nekoho levnejsiho, nemusi to byt znackovy servis. Pokud ti skube auto na volnobeh, tak tam toho muze byt vicero. Treba bycistit volnobezny ventil, promer si i kabely od svicek. Nesviti ti kontrolka ECU?

[ Upraveno Wednesday 23 August 2006 - 06:54:16 ]

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1588 sec,0.1321 z toho dotazů.