• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Motorový olej
Přejít na stranu  1 2 [3]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Anonymous
Tuesday 14 September 2004 - 10:24:16
Host
Ypere: s tvým názorem plně souhlasím. Nechtěl jsem se původně zapojovat, ale dodal jsi mi odvahu. Já a vąichni známí s ojetinama tam lijeme polominerál, či polosyntetiku, či co to je: Valvoline Turbo V (asi 15w40). Poctivě kaľdých 10 000 km. Výměna včetně filtru příjde na cca 1000 kč (někdy přidám aditivum) . Motor je uvnitř čistý jak dětská prdelka, olej se nepřepálí a tím, ľe je "hustąí" lépe světčí naąim starým motorům. Při vypouątění bere ssebou vąechen bordel. Forman (260 000km) dodnes jezdí jak motorová pila a neľere ani kapku oleje, Omega 3,0 - 270 000 km vezme 0,5 l na 10 000 km a to jeątě proto, ľe mám naraľený vypouątěcí ąroub, ze kterého to kape. Jsem otevřený vąem názorům, avąak kdybych se před mým dvorním mechanikem zmínil, ľe tam zkusím dát něco jiného, tak mě poľene sviňským krokem heverem po dílně
Lib
Tuesday 14 September 2004 - 10:51:55
Host
se nechas honit mechanikem? Zajimavy, to ja spis mechaniky honim po dilne, neb ja sem ten kdo plati a kdo porouci Ja tam mam 0w30, dokud to nezacne zrat vic oleje, tak ho tam dam i nadale (zatim po 10k zmizlo tak do 2deci oleje)
Tomash
Tuesday 14 September 2004 - 11:23:29
Host
olej sem řeąil na jaře, koupil sem bouchlou ojetinu VB rv98 s motorem X20DTL, dovoz Francie. Byl tam nečitelnej ątítek s výměnou oleje, čitelný akorát, ľe to byl Castrol. Chtěl sem pro svoje auto taky něco lepąího (plnou syntetiku, Castrol), jenľe sem narazil na tenhle článek Odkaz a řek si, ľe Castrol to nebude. Navíc dva na sobě nezávislý zdroje (servis Opla a Olejservis) mi potvrdily, ľe tam patří polosyntetika, ale předevąím záleľí na třídě oleje podle ACEA nebo API podle doporučení Opla. Výměna oleje (Starline 10W40 API SL/CF/EC, ACEA A3/B3) i s olejovým a palivovým filtrem a prací v servisu přiąla na 1200Kč.
Email
Yper
Tuesday 14 September 2004 - 12:05:40
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Někde jsem psal, ľe mým prvním autem bylo Fáčko 136 LS. Můj automechanik a kamarád (dnes jeden ze tří spoluvlastníků Autoplusu II v Mostě) mne vľdy také vypeskoval, kdyľ jsem příąel se "zaručeně novým" nápadem jak na něco a co nového. Vynadal mi a vlastně mne tohle naučil on. Vľdy kdyľ jsem se pak podíval vstupním hrdlem pod víko vtl., tak jsem viděl jen nazlátlý kov - ľádné úsady a ľádný černý olej. Na fáčku jsem navrklal 200 tis. a o olej jsem se nemusel nikdy zajímat.Nový majitel mého původního miláčka si ho zatím stále pochvaluje.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Přejít na stranu  1 2 [3]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1696 sec,0.1281 z toho dotazů.