• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Výměna brzdové kapaliny ABS
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Tomis
Tuesday 25 July 2006 - 14:17:53 Citovat
Uživatel #786
Registrován: Saturday 01 July 2006 - 19:57:40
Příspěvků: 263
Zdar vsichni,
ceka mne vycisteni PP brzdoveho valecku (blby STKcko :/, jel jsem na technickou s vozikem, PP kolo mi zezacatku pribrzdovalo mene, ale ten technik mi rikal ze to je v toleranci a ze auto projde, cca za tyden jsem jel na technickou s autem, ale uz tam byl jiny a ten mi to jen kvuli tomuto PP kolu, ze ze zacatku pomaleji brzni, pak uz je to v pohode, nenechal prijit )

takze se ted na to chci mrknou a pri te prilezitosti vymenit asi 4letou kapalinu. pokousel jsem se tady neco najit ale moc toho nebylo snad jen jeden clanek pro vectru, ale nazory se dost lisily. Samozdrejme mam ABS, tak bych chtel vedet, co se stane, kdyz ten valecek vyndam a vytece mi kapalina, da se nekde ABS odvdusnit? nebo jak na to spravne jit, abych nekde neco nepo... - potrebuju jezdit tak aby to brzdilo .

Jo a kolik je potreba te kapaliny na vymenu.

dik vsem za nazory


_________________________________________________________________
Opel Omega B Caravan X25DTI - provozovany prevazne na olej
Opel Omega C Caravan 3.0 DTI - BMW M57D30 - r.v. 2003

jo a taky mi zbyl jeste nejaky ten automat na svetla tak kdyby nekdo mel nahodou potrebu, tak dejte vedet.
Martas
Tuesday 25 July 2006 - 14:28:01 Citovat
Host
Pokud tu kapalinu nevypustis celou, tak je postup stejnej jako pri jen vymene, zacni tim kolem co opravujes stale dolivej novou kapalinu a dalsi pokracuj krizem furt dal, dokud ti nepotece nova cista kapalina.
Palic
Tuesday 25 July 2006 - 14:33:20 Citovat
Uživatel #437
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 07:12:36
Příspěvků: 493
odvdusneni je stejne, ale otazka je co se stane s abs pri vypusteni kapaliny........., me ceka nastesti pouze vymena kapaliny....... ale casem bych rad opiskoval brzdice, a dal do komaxitu....... takze system se urcite vypusti, jedina moznost je nasadit na jednotlive trubicky zatky aby kapalina nevytejkala....... a tim se nevypustil koplet cely okruh........

Astra K ST, B16DTR
Astra J ST, A14NEL
Vectra B Caravan, X20XEV
Tomis
Tuesday 25 July 2006 - 14:35:51 Citovat
Uživatel #786
Registrován: Saturday 01 July 2006 - 19:57:40
Příspěvků: 263
a kolik je potreba priblizne te kapaliny pro tu vymenu? abych vedel kolik mam nakoupit kapaliny

_________________________________________________________________
Opel Omega B Caravan X25DTI - provozovany prevazne na olej
Opel Omega C Caravan 3.0 DTI - BMW M57D30 - r.v. 2003

jo a taky mi zbyl jeste nejaky ten automat na svetla tak kdyby nekdo mel nahodou potrebu, tak dejte vedet.
Palic
Tuesday 25 July 2006 - 14:38:01 Citovat
Uživatel #437
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 07:12:36
Příspěvků: 493
Tomis napsal ...

a kolik je potreba priblizne te kapaliny pro tu vymenu? abych vedel kolik mam nakoupit kapaliny

hja vetsinou kupuju vice, ta mala flasticky ma snad pul litru, a komplet byrzdy i se spojkou by mohli mit tak nejak........ lepsi je koupit dve flasky s brzdofkou........

Astra K ST, B16DTR
Astra J ST, A14NEL
Vectra B Caravan, X20XEV
Tomis
Tuesday 25 July 2006 - 14:39:48 Citovat
Uživatel #786
Registrován: Saturday 01 July 2006 - 19:57:40
Příspěvků: 263
To jsem prave nevedel kolik ma obsah ten system. takze 2 budou stacit. to jsem potreboval vedet abych mohl vyrazit na nakup _;

_________________________________________________________________
Opel Omega B Caravan X25DTI - provozovany prevazne na olej
Opel Omega C Caravan 3.0 DTI - BMW M57D30 - r.v. 2003

jo a taky mi zbyl jeste nejaky ten automat na svetla tak kdyby nekdo mel nahodou potrebu, tak dejte vedet.
Tomis
Thursday 27 July 2006 - 10:04:31 Citovat
Uživatel #786
Registrován: Saturday 01 July 2006 - 19:57:40
Příspěvků: 263
Tak jsem provedl vse co jsem mel v planu. Samozdrejme ten valecek co sel ze zacatku pomaleji, byl na cca 1 cm od konce drobet zkorodovany nebo spis na nom byl nejaky bordel natuhly, tak jsem ho vybliskal, tak doufam, ze to bude v pohode. Vse jsem poradne procistil. Taky byl nepohyblivy spodni vodici trmen, po kterem ten cely trem se posunuje, coz predpokladam, ze bude mit vetsina z Omeg, jelikoz na druhy strane to bylo taky zamrzli. Asi tam bude nejaka vysokotepelne odolna vazelina, kterou jsem bohuzel nemel po ruce, tak jsem tam dal "obyc".

Ale hlavne kvuli cemu pisu. vse brzdi v pohode. Bez motoru je pedal "tvrdy" hned temer nahore, ale kdyz nastartuju, tak se pomalu propada, ale brzdi vse v pohode. Cim to muze byt? ze by gumicky v hlavnim valci?????

_________________________________________________________________
Opel Omega B Caravan X25DTI - provozovany prevazne na olej
Opel Omega C Caravan 3.0 DTI - BMW M57D30 - r.v. 2003

jo a taky mi zbyl jeste nejaky ten automat na svetla tak kdyby nekdo mel nahodou potrebu, tak dejte vedet.
Martas
Thursday 27 July 2006 - 10:08:04 Citovat
Host
Tomis napsal ...

Bez motoru je pedal "tvrdy" hned temer nahore, ale kdyz nastartuju, tak se pomalu propada, ale brzdi vse v pohode. Cim to muze byt?


To je uplne normalni, pokud nemas nastartovano nefunguje posilovac a pedal je tvrdy a nahore, po nastartovani trosku poklesne, zmekne a pokud ho drzis dal seslapnuty tak ma pozvolna padat az dolu.
Tomis
Thursday 27 July 2006 - 10:31:54 Citovat
Uživatel #786
Registrován: Saturday 01 July 2006 - 19:57:40
Příspěvků: 263
Martas napsal ...

Tomis napsal ...

Bez motoru je pedal "tvrdy" hned temer nahore, ale kdyz nastartuju, tak se pomalu propada, ale brzdi vse v pohode. Cim to muze byt?


To je uplne normalni, pokud nemas nastartovano nefunguje posilovac a pedal je tvrdy a nahore, po nastartovani trosku poklesne, zmekne a pokud ho drzis dal seslapnuty tak ma pozvolna padat az dolu.


Coz s tim posilovacem je mi to jasny, ale nikdy jsem si nevsiml, ze by klesal kdyz na nom jen tak stojim i kdyz uz je zabrzdeno - zkouseno v kopci

_________________________________________________________________
Opel Omega B Caravan X25DTI - provozovany prevazne na olej
Opel Omega C Caravan 3.0 DTI - BMW M57D30 - r.v. 2003

jo a taky mi zbyl jeste nejaky ten automat na svetla tak kdyby nekdo mel nahodou potrebu, tak dejte vedet.
Martas
Thursday 27 July 2006 - 10:44:35 Citovat
Host
Tomis napsal ...

Coz s tim posilovacem je mi to jasny, ale nikdy jsem si nevsiml, ze by klesal kdyz na nom jen tak stojim i kdyz uz je zabrzdeno - zkouseno v kopci


Nedavno se to tu probiralo, i kdyz to propadnuti pri seslapnutem pedalu ma trvat v radech desitek sekund, pokud ti to spadne "hned" a nikde ti neunika kapalina tak bych to videl na posilovac.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1333 sec,0.1010 z toho dotazů.