• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
sjete zadni pneu na vnitrni hrane
Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5 6 7
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
RBr
Monday 04 September 2006 - 10:32:21 Citovat
Host
Tak můžete tady někdo shrnout, co jde a co nejde seřizovat na zadní nápravě?! U omegy-b. 90. rok.
Jednou tu je, že sbíhavost nebo odklon nejde, pak někdo napíše, že mu to v servisu seřídili....

Mám sjetou vnější polovinu vzorku zadních gum.
Jsem objednanej na geo a říkali, že mi zadní nápravu seříděj, pokud to na daném autě jde.
skaldal
Tuesday 05 September 2006 - 11:10:15 Citovat
Host
Taky mám stejnej problém, mám sedan, zadní kola jsou už od pohledu do áčka a zdá se mi že ten zadek dost sedí oproti předku a když zapřáhnu podvál a naložím auto, tak to sedí jak sviňa a tahám kabel od vozejku po zemi. A nedávno jsem právě taky prodřel úplně sjetý vnitřní okraj na PZ kole a LZ je taky fest sjetý, přitom uprostřed gumy je vzorek krásnej. A to samý mám i u předních kol, uprostřed parádní vzorek a na vnitřních i vnějších okrajích sjetý. Pneu mám 235/45R17, může to mít vliv?
Podle toho jak to sedí, tak jsem myslel unavený pružiny, ale teď tady čtu že to můžou být silentbloky? Ale to by ten zadek zas neseděl tak nízko, ne? Kámoš automechanik říkal, že se tam prej taky dávaj dozadu nějaký přídavný pružiny, je to pravda?
Na kolik asi vyjdou ty zadní pružiny a silenty? Je třeba dělat rozdíly mezi výrobci těchto dílů, nebo jaká značka je dobrá?
Martas
Tuesday 05 September 2006 - 11:47:01 Citovat
Host
skaldal napsal ...

Taky mám stejnej problém, mám sedan, zadní kola jsou už od pohledu do áčka a zdá se mi že ten zadek dost sedí oproti předku a když zapřáhnu podvál a naložím auto, tak to sedí jak sviňa a tahám kabel od vozejku po zemi. A nedávno jsem právě taky prodřel úplně sjetý vnitřní okraj na PZ kole a LZ je taky fest sjetý, přitom uprostřed gumy je vzorek krásnej. A to samý mám i u předních kol, uprostřed parádní vzorek a na vnitřních i vnějších okrajích sjetý. Pneu mám 235/45R17, může to mít vliv?
Podle toho jak to sedí, tak jsem myslel unavený pružiny, ale teď tady čtu že to můžou být silentbloky? Ale to by ten zadek zas neseděl tak nízko, ne? Kámoš automechanik říkal, že se tam prej taky dávaj dozadu nějaký přídavný pružiny, je to pravda?
Na kolik asi vyjdou ty zadní pružiny a silenty? Je třeba dělat rozdíly mezi výrobci těchto dílů, nebo jaká značka je dobrá?



1. U auta se zadnim nahonem nejaky A byt musi - to se "srovna" v zaberu
2. Pokud mas kola sjety na obou krajich tak je malo foukas a jsou prohnuty
3. Na Omeze jsou vzadu neco jako kulovy cepy ale tema se serizuje jen sbihavost ne odklon
RBr
Tuesday 05 September 2006 - 13:29:43 Citovat
Host
To Skaldal - jo, taky problém. Ale já řeším problem sjetých VNĚJŠÍCH stran.

Sjetý oba okraje - jasně že huštění.

To Martas- když by byla špatná sbíhavost, vzadu, to by mohlo udělat ty vnější strany?
Martas
Tuesday 05 September 2006 - 13:37:03 Citovat
Host
RBr napsal ...

když by byla špatná sbíhavost, vzadu, to by mohlo udělat ty vnější strany?


No teoreticky kdyz bys mel spatnej odklon a zaroven zbihavost tak ze by se ti diky ji sjizdel i vnejsek tak asi jo, ale to uz je moc "nahod" najednou.

Navic pokud vim tak u aut se zadnim nahonem se vnitrni strana vzdycky sjizdi nepatrne vic ale je to znat az kdyz nekdo dojizdi gumy na platno.
RBr
Tuesday 05 September 2006 - 15:17:48 Citovat
Host
Martas napsal ...

.... u aut se zadnim nahonem se vnitrni strana vzdycky sjizdi



VNĚJŠÍ!
RBr
Tuesday 05 September 2006 - 15:18:40 Citovat
Host
Martas napsal ...

.... u aut se zadnim nahonem se vnitrni strana vzdycky sjizdi



VNĚJŠÍ!
Nebo je v tomto případě pravděpodobnější, že to jsou vyčvachtané silentbloky?
skaldal
Friday 08 September 2006 - 22:38:35 Citovat
Host
RBr napsal ...

To Skaldal - jo, taky problém. Ale já řeším problem sjetých VNĚJŠÍCH stran.

Sjetý oba okraje - jasně že huštění.

To Martas- když by byla špatná sbíhavost, vzadu, to by mohlo udělat ty vnější strany?


To, že jsem napsal, že mám stejný problém, znamená ten problém o kterém je dle názvu tato diskuze (sjeté vnitřní hrany).
A jak jsem výše psal, tak mi zadek sedí a mám na sračku sjetý vnitřní okraje gum a to tak až se mi pravá taky úplně prodřela. Takže to není žádnej nepatrnej rozdíl danej zadním náhonem. Je to už jasně napsaný?
Trochu sjetý oba okraje jsou u předních gum, což jak jsem se tu dočetl bude tím podhuštěním.
Rád bych kdyby mi někdo napsal na kolik asi vyjdou zadní pružiny, nebo jestli tam dát nějaký ty přídavný a jaký silentbloky (a za kolik cca) se tam maj měnit.
Děkuji za věcné odpovědi.


[ Upraveno Friday 08 September 2006 - 22:47:52 ]
Vodník
Friday 08 September 2006 - 23:21:01 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
skaldal: údaje se liší. Někdo tvrdí, že jsou tam silentbloky čtyři, dva "horní" a dva "dolní", někdo říká, že je jich tam asi milión. Já v katalozích náhradních dílů viděl dva, jeden bratru za 1200 a druhý za 1700. Ale největší průšvih je ta práce s jejich výměnou. To bude drahý. Bližší informace rád poskytnu v říjnu, až to osobně absolvuji.
Martas
Saturday 09 September 2006 - 07:50:33 Citovat
Host
Omegu nemam a mit nebudu, takze jsem tu napravu nikdy nevidel ale tady je nakres :

Muj odhad je, ze silenty na naprave (ten druhy obrazek) jsou cisla 4 a 5 na spodku ramene a 6 na vrsku kterym se serizuje sbihavost, (ta druha modifikace s kulovyma cepama je dle katalogu nejaka spesl asi opancerovana verze Omegy), a dalsi dva jsou na stabilizatoru coz jsou cisla 7 a 8 (prvni obrazek).
Takze na jednu stranu vychazi celkem 5 silentu ale asi ne vsechny se budou nadmerne vymackavat a pocitam ze ta tycka stabilizatoru je jeden dil.






[ Upraveno Saturday 09 September 2006 - 07:53:05 ]

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 3 [4] 5 6 7  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.3798 sec,0.3104 z toho dotazů.