• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra eletrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
žárovky
Přejít na stranu  [1] 2 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Brčko
Tuesday 18 January 2005 - 07:50:20
Host
Ahoj pánové,uľ podruhé během půlroku,mi praskla hlavní ľárovka ve světlometu.Měl jsem tam nějaký ąméčka do modra.Proč?Je to normál?AstraG X16XEL
Anonymous
Tuesday 18 January 2005 - 08:29:33
Host
změř napětí palubní sítě.
klubo
Tuesday 18 January 2005 - 10:11:38
Host
já měl modrý a jedna praskla za měsíc, tak sem dal normální a sou tam furt
benji
Tuesday 18 January 2005 - 11:16:50
Host
Některá auta to dělají, jsou na to údajně citlivé Astry G a některé Vectry. Můľe to být přebíjením, to se pak řeąí vloľením jakéhosi "odporu" (cca 400,- na světlo).
Ale můľe to být taky jen tím, ľe jsi pouľil ąmejd-ľárovky. Obecně vąechny zabarvené ľárovky mají niľąí ľivotnost a pokud je to jeątě navíc ta "+20% (nebo dokonce +50%) svítivosti navíc", tak není divu - tyto ľárovky mají niľąí ľivotnost, dokonce to i píąou na té krabičce, ale hodně malým písmem, aby si toho nikdo při koupi nevąiml.
NIO
Tuesday 18 January 2005 - 19:05:36
Host
daji se pouzit diody KY710-715. Zapojis je do obvodu ke kazde zarovce na hlinikovy plech jako chladic, napeti se snizi asi o 1V a zarovky nebudou praskat
Yper
Wednesday 19 January 2005 - 09:26:17
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Pouľití diod je asi to nejlepąí, co se dá udělat. Hlavně je kovová se ąroubením a matičkou pro odvod tepla - ale pozor, tohle ąroubení je mínus pól, takľe pokud na ní dáą chladič (hliníkový/duralový plech), tak se nesmí dotýkat karoserie.
Mohl bys pouľít i odpor, ale ten musí být tzv. výkonový (je červený a vypadá jako ve starých černobílých televizích - je větąí) a navíc není tak přesný jako ta dioda, tzn, ľe jeho odpor stoupá a klesá v závislosti na okolní teplotě.
Diody označené "KY" jsou tedy celokovové - na tu jeho kostru (obal) připojíą + pól, který vede na světlo a izolovaný výstup z ní pak vede na ľárovku. Tyhle a jim podobné diody (tenhle obal) se krom jiného také dávají na usměrňovací můstek do alternátoru, kdyľ zjistíą, ľe ti altík dává málo - tzn. ľe jedna z diod můľe být v důsledku dlouholetého provozu poruąená-nefunkční.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Anonymous
Wednesday 19 January 2005 - 17:30:28
Host
V servisu u Opla tam přidělají asi tak 1,5 metru drátu který je nadvakrát v buľírce nataľenej podél blatníku k přednímu sklu.
NIO
Wednesday 19 January 2005 - 20:00:22
Host
Anonymous212.47.27.230 napsal ...
V servisu u Opla tam přidělají asi tak 1,5 metru drátu který je nadvakrát v buľírce nataľenej podél blatníku k přednímu sklu.


jooo to uz jsem taky videl, to je dobra cunarna
Anonymous
Wednesday 19 January 2005 - 21:15:06
Host
je to mozna cubarba,ale original z fabriky!!!!!!!!
Lib
Thursday 20 January 2005 - 07:37:24
Host
tyfole dlouhej drat, no to me poser spicku, jak to tak posloucham, tak sem pekne riskoval, kdyz jsem jednou jel k oplum. No pravda, nechal sem je jen vymenit olej a pylovej filtr , na tom se neda nic skazit, teda temer nic, dali mi pul litra oleje nad rysku max
Přejít na stranu  [1] 2 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2249 sec,0.1621 z toho dotazů.