• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Přestavba TDi na fritovací olej
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Brandon
Monday 24 April 2006 - 09:35:13 Citovat
Host
Ahoj, byl jsem o vikendu u kamarada, ma Toledo TDi, uz prez rok jezdi na repkovej olej (pouze repkovy olej, zadna michanina), najeto 30k, spotreba pry nizsi, lip to prej jede (mluvil o vyssi vyhrevnosti toho repkoveho oleje). Vzhledem k cene okolo 16kc za litr v tom rozhodne bude pokracovat. Nastartoval prede mnou, protoze jsem neveril, z vejfuku nic nesmrdelo, ale vonely hranolky fakt!
Kdybych nevidel, neuverim...
Ale odvahu nemam, pac jsem nedavno pri 150k kupoval vstrik cerpadlo No vidite, my s Y20DTx je menime po 150k ikdyz jezdime jen na "znackovou" naftu
Druha vec je, jak rika Yper, za chvili budem na stale vetsi a vetsi podil oleje jezdit vsichni, akorat nam ho budou prodavat u pumpy za 35k pod nazvem DIESEL.
Lib
Monday 24 April 2006 - 09:40:44 Citovat
Host
no na neco se prejit musi, protoze cinani presedlali z kol do aut, amici si musi vozit svy vyzrany prdele ve velkoobjemovych a tezkych autech, u nas musi kazdej s kazdym zavodit a te ropy proste zase az tolik neni

[ Upraveno Monday 24 April 2006 - 09:42:19 ]
Pistique
Monday 24 April 2006 - 14:57:01 Citovat
Host
Mna by len zaujimalo, ci sa to da davat aj do hladkych dizlov, mam Omegu 2,3. V akom pomere s naftou by som mohol skusit miesat? A pojde na to motor v pohode?
X3
Monday 24 April 2006 - 14:59:59 Citovat
Host
Co to znamena "hladky diesel" ? A Omega 2.3 v Dieslu ??? Neni to 2.2 ??? Nebo to je nejaka Ackova? Be a "C" se ve 2.3 snad nedelaly ne???
Václav GT
Monday 24 April 2006 - 16:02:31 Citovat
Host
Yper napsal ...

....názorem na Bionaftu.....ve skutečnosti je to směs nethylesteru řepky s normální naftou v poměrech 30%:70% objemových. Motor na to jezdil stejně dobře jako na normální naftu!

Nejsem příznivec dieselů, nicméně i já s ním občas někdy jedu. Když jsem před lety sem tam natankoval tzv.bionaftu co píše Yper do služebáku, ten motor měl jiný zvuk, řekl bych takový měkčí, nebyl to takový "traktor". Tah motoru, pokud nebyl lepší, tak se rozhodně nezhoršil. Taxikáři na tu naftu jezdili běžně "furt" a proběhy jejich motorů byly řádově ve statisících kilometrů.
JOB
Monday 24 April 2006 - 17:37:59 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Já jen píšu že odešlo kde co v palivový soustavě ,ale tím nemyslím že se něco zadřelo ale naopak bionafta rozežrala všechny těsnění.
Kluci osobně je mi to úplně jedno.Mám své auto rád a zatím mě ani cena nafty nedonutí lejt tam cokoliv jiného než naftu.Je to každýho věc

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

qpc
Monday 24 April 2006 - 21:01:13 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
kdysi jsem jezdil s BMW 325TDS a bionafta tomu problémy nedělala,ale na frit.olej bych fakt nejel..

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Pistique
Monday 24 April 2006 - 23:17:10 Citovat
Host
for X3: Zabudol som napisat, ano je to Omega A, 2.3 d bez turba. To znamena hladky. Je tam potrebne urobit nejake upravy? Ci len tak... naliat a ist
kratein
Tuesday 25 April 2006 - 01:45:05 Citovat
Host
Zkus se podívat na Odkaz Ti se zabývaj přestavbou na friťák.Na bionaftu jsme jezdili ve firmě.V létě to bylo v poho,ale v zimě horor.
Yper
Tuesday 25 April 2006 - 09:07:56 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Vaclav GT: ..jj., to je přesně to, co píšeš. Nechtěl jsem se rouhat, ale ve skutečnosti nám ten Citroen BX jezdil na Bionaftu mnohem lépe. Vždyť ti, co se kdy zajímali o sportovní motory, tak dobře vědí, že se do paliva (hlavně benoše), přidával ricinový olej, protože motor byl tak teplotně namáhán, že tenhle olej zajišťoval stálý kompresní poměr díky tomu, že na stěně nad pístem vytvořil kluzný film, který zabraňoval zadření. Methylester řepkového oleje má právě totožné vlastnosti jako ricínový olej.
Nejvíc to bylo znát na vstřikovacím čerpadle, protože nebylo slyšet žádné: kadle kadle ....! _;
Ale jak říkám, kdo na to chcete jezdit, tak je třeba, abyste jezdili každý den!
Bionafta je určena pro celoroční, každodenní provoz!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.2447 sec,0.2020 z toho dotazů.