• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega podvozek
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Specifikace pneumatik v OTP - 205/65R15 94V ???
Přejít na stranu  1 2 [3] 4
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Dmcd
Wednesday 23 August 2006 - 09:37:44 Citovat
Host
Anonymní napsal ...

- Michelin Pilot Alpin PA2 195/65 R 15 91 H zimní za 2450.00 Kč (při 4 ks za 2390.00)
Nejezdíte někdo na nich?


mam na nich odjetou jednu sezonu (cca 10t) a na gume temer nepoznas ze je jeta, sedi jak pribyty - u nas se solit nesmi (Moravsky kras), takze testovano i na snehu a ledu, mokru i suchu - absolutne pohoda... rezezy sice mam ale nepouzil jsem je,
Václav GT
Wednesday 23 August 2006 - 10:04:33 Citovat
Host
K-P napsal ...

Václave, přece nebudeš porovnávat WRC s běžným silničním provozem, nízkoprofilové pneu sice vyžadují trochu odlišný styl jízdy, ale nikdo se na nich v zimě nezabije a dostane se s nima tam kam Vy na užovkách
( mnohdy horší kvality )

Karle, tohle dilema tady vedeme už poněkolikáté.
Souhlasím, že ekonomicky nelze běžného českého motoristu a stáj šampionátu WRC srovnávat, ale fyzikální zákony platí pro oba dva příklady stejně.
(snad jen pro upřesnění tématu zimní pneumatika – já si představuji jízdu po sněhu a sněhové břečce, ne jízdu po suchém či mokrém asfaltu při teplotě vzduchu + 7°C.) Asi mám na zimní pneu jiné požadavky než Vaši zákazníci (chalupa na kopci v horách, jde mi hlavně o trakční- záběrové vlastnosti při přímé jízdě v hlubokém sněhu.) Měl jsem užší zimáky horší kvality (Sportiva), teď mám užovky lepší (Nokian). Na záběr ve sněhu jsou přibližně stejné, dost velký rozdíl je v nich však v zatáčkách na mokru.
RBr
Wednesday 23 August 2006 - 11:10:50 Citovat
Host
Dmcd napsal ...


mam na nich odjetou jednu sezonu (cca 10t) a na gume temer nepoznas ze je jeta, sedi jak pribyty - u nas se solit nesmi (Moravsky kras), takze testovano i na snehu a ledu, mokru i suchu - absolutne pohoda... rezezy sice mam ale nepouzil jsem je,



Tak to bude, to co hledám _;
I cena je myslím dobrá, resp. odpovídající kvalitě

[ Upraveno Wednesday 23 August 2006 - 11:11:22 ]
K-P
Wednesday 23 August 2006 - 14:33:57 Citovat
Host
Václav GT:to víš blíží se zima a dotazy se opakují. Zákazníci je používají i ve sněhu na horách. Ve tvém případě není co řešit, pamatuju na fotku, ale plno lidí nemusí jezdit v takto extrémních podmínkách. Zatím nemám šanci to porovnat, ale snad už to nebude trvat dlouho a změním vůz, pak porovnáme. Každopádně trvám na tom, že širší zimní pneu nejsou životu nebezpečné a na zimu nevyhovující, názor na užší je ještě z doby minulé, kdy kvalita pneu, konstrukce a směs byla na mizerné úrovni.Vždycky mě prostě takové vlákno vyprovokuje a musím reagovat.
RBr
Wednesday 23 August 2006 - 15:57:49 Citovat
Host
To K-P: Václav odpovídal na můj dotaz, který jsem taky mohl napsat takto: za všech stran jsem dosud slyšel radu, dát na zimu užší pneu. Má někdo tady zkušenost, proč to tak neudělat?
To že přijdou o něco levněji (v mém přípdaě o 100 Kč) je až následek.


[ Upraveno Wednesday 23 August 2006 - 16:00:48 ]
K-P
Wednesday 23 August 2006 - 19:13:58 Citovat
Host
RBr:no vidíš, ja vedu tuto diskuzi, o šířce pneu, s Václavem na těchto stránkách už rok, takže to jde trochu mimo hlavní vlákno. Jediné na čem se s ním shodnu je použití tohoto druhu pneu v podmínkách, které má třeba Vašek.Zimní nízkoprofilové pneu montujeme i na podstatně větší, i váhově, a výkonější vozy, než se řeší tady a bez problémů. Extrém co jsem zatím řešil byl v rozměru 275/40 R19 pro některé zde přítomné lidi zřejmě zabijácký rozměr, dle jejich názorů.

Jinak pro neznalé Václav GT tu píše o těchto soutěžních pneumatikách:
Odkaz
RBr
Wednesday 23 August 2006 - 22:04:40 Citovat
Host
Páni to je rozměr! 275/40 R19 __;

Já teď nechápu jinou věc. Jako rezervu mám krásnou, nejetou Michelin MX V3A(to bude letní). Ještě se blejská z výroby.
Vypadá fakt suprově, chtěl jsem si na jaře dokoupit jeden kus a jezdit na tom, je škoda ji nechat zestárnout.
Ale nemůžu ji nikde najít prodávat. Pokud nepočítám nějaké polské bazary s "málo použitými gumami"apod.
JOB
Wednesday 23 August 2006 - 22:10:47 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
Tak tohle jsem přesně řešil na jaře.Měl jsem funglovku rezervu ještě se závažím GM a tak jsem si řekl že dokoupím 1 nebo tři další.V inzerátech jsem koupil dvě a tu poslední né a né najít .Nakonec mi dovozce řekl že už se tři roky nevyrábí __; Hledal jsem hledal až jsem našel uplně tu samou akorát o stupeň nižší rychlostní koeficient. Takže mám 3 gumi do 240 km/h a jednu do 210 km/h.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

RBr
Thursday 24 August 2006 - 09:32:07 Citovat
Host
To JOB: to je fakt na po....ní.

Mám dojem, že tato tam bude také ještě z výroby. Na závaží jsem nekoukal, ale na disku je nalepený již nečitelný papír, připomínající papírová označení třeba na svazcích kabelů.
Zkoušel jsem na ní vyluštit, jak je stará (vypadá nověji než mnohé v obchodech). Četl jsem, že na pneu by mělo být datum výroby jako trojčíslí ve tvaru MMR. Tedy například 120 by byl prosinec 2000. Ale já našel jen 360 a myslím, že 36 měsíců nemají ani v Německu.
RBr
Thursday 24 August 2006 - 09:35:33 Citovat
Host
I když, s tím datumem výroby to je divný. Tady Odkaz zase čtu, že by to mělo být čtyřčíslí __;

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 2 [3] 4  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1486 sec,0.1145 z toho dotazů.