• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Palubní počítač
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Zdenka
Thursday 02 February 2006 - 23:02:09 Citovat
Host
Brý večer, mám týden Zafiru, r.v. 2000, všechno super a OK, jen nerozumím jedné položce, kterou zobrazuje palubní počítač, a sice položce se zkratkou "Geschw." s tím, že pak následuje údaj se značkou "průměrně" a např. 29km/h. nebo 35km/h. Co se tím myslí?

A ještě mimo téma - vrže mi přední náprava, mám-li to tak dámsky nazvat Prostě zejména u přejezdu retardérů (pomalu, samozřejmě) se mi ozve pérování přední části vozu. Prý jsou to spojovací tyče řízení. Musí se komplet vyměnit?? Můj automechanik tvrdí, že ano. Díky!!
pavel
Friday 03 February 2006 - 00:31:07 Citovat
Host
tenhle údaj zobrazuje průmě rnou rychlost
Zdenka
Monday 06 February 2006 - 12:10:00 Citovat
Host
Tak to je nějaký divný Včera jsem jela Hranice n. M.- Praha po dálnici, čisté, suché, poloprázdné, cca 130 - 150km/h. rychlost jsem držela skoro pořád a tento údaj byl sice o něco větší, nicméně ukazoval 54km/h. Proto tomu asi moc dobře nerozumím Ale to je nakonec jedno, hlavně, že jezdí auto dobře
Peter
Monday 06 February 2006 - 12:32:01 Citovat
Host
Zalezi na tom za ako dlhe obdobie(vzdialenost) to je. Ak niekto pred tebou siel 3000 km priemernou rychlostou 30km/h tak ty to za tych 200km so 150km/h len tak lahko nevyrovnas
Riesenie : Musis sa to dat nejako resetnut...
RBr
Monday 06 February 2006 - 12:55:45 Citovat
Host
To určitě půjde resetovat - například u O-B je to podržením tlačítka R (R jako Reset) na 2-3 sekundy - tak hledejte
Peter
Monday 06 February 2006 - 13:14:39 Citovat
Host
Inak je zaujimave ze je tam taky udaj. Podla mna su realne iba dve vysvetlenia :
1. to auto je dovezene ako havarovane zo zahranicia a tahali ho 20km/h aspon nejakych 1000km - nepravdepodobne.

2. Bazar - znizovali pocet km a nedali pozor na vypocitanu priemernu rychlost. Napr. ak je interne priem. rychlost vypocitavana ako cas jazdy na pocet kilometrov a niekto znizi pocet km, tym padom nasobne klesne priemerna rychlost v=s/t. Napr. 100km , 1h = 100/1 = 100km/h, ale ak znizime kilometre na 1km ale cas ponechame 1h = 1/1 = 1km/h ... - pravdepodobne
fedas
Monday 06 February 2006 - 13:52:58 Citovat
Host
Rek bych,ze na tom neni nic moc divnyho.Ja jsem to nemazal asi pul roku a mam tam 44.Kazdy stani na krizovatce to ukrutne snizuje.Kdyz to za Prahou vynulujes,tak v Hranicich budes mit tak 80,a kdyz to vynulujes nekde v Praze pred vyjetim,tak ti to sleze tak na 60.
Martinz
Monday 06 February 2006 - 18:50:20 Citovat
Host
Na pravé páčce máš na jejím čele dvě tlačítka; tím blíž k sobě se přepíná pal.PC a tím vzdálenějším je možno zobrazené hodnoty vynulovat a to tak, že se podrží asi 2-3 vteřiny zatlačené. To zda funguje správně je možné zjistit manuálním měřením - pal.PC by měl mít i stopky a není jednodušší věci než vynulovat denní počitadlo ujetých kilometrů a zároveň s nastartováním motoru zapnout stopky. Nakonci trasy je vypnout a přepočítat ujeté kilometry za daný čas na km/h. Jakékoliv zastavení a stání se zaonutým zapalováním je počítán čas a rychlost je nula - tzn, že pojedu-li Praha - Brno (200 km) a na dálnici pojedu konstantně 130km/h a u Devíti Křížů zastavím na 3 minuty a nechám zapnuté zapalování(nemusí běžet motor), aby mi fungovalo ofukování oken tak nedosáhnu průměru 130km/h, ale pouze 125km/h a to se jedná pouze o 3 minuty za 1,5 hodinovou jízdu - prostě to někdo móóóóc dlouho nevymazal
Prostě když jsme doma 4, syn snědl dva pstruhy, já jeden a manželka také jeden, tak moje dcera, která ryby nejí ,stejně snědla v rodině průměrně jdnoho pstruha - statistika je svině _rendek
Zdenka
Saturday 11 February 2006 - 21:23:43 Citovat
Host
Díky všem za odpověď - máte pravdu. I s tlačítkem na pravé straně volantu, kterým hodnoty vynuluji, i s tím, že průměrná rychlost je dost neodhadnutelný číslo - mimo přesný výpočet. Takže fakt díky! už jsem v klidu.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1598 sec,0.1315 z toho dotazů.