• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Cukani pri pridani plynu - EGR?
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Brandon
Monday 06 December 2004 - 21:53:53
Host
Ahoj,
kdyz dojizdim na krizovatku bez plynu, padne zelena, slapnu na plyn , auto dvakrat zacuka a pak jako vyrazi... Nekdy akceleruje uplne paradn, nekdy mam pocita jako ze to proste nekde vazne... Ctu zpravy zpatky a pochopil jsem, ze by to mohl byt EGR. Pokusil jsem se i neuspesne o odpojeni ~ jelo to jak studena 105ka...
Jakym zpusobem bych mel hledat chybu, nebo bude problem v EGR? Kdyz ten motor ofotim, poradite mi co odpojit a ucpat? 2.0 DTI 16V
Lib
Tuesday 07 December 2004 - 07:34:48
Host
ta diskuze uz tu byla (a to dost rozsahla), prolistuj si poradnu. U benzinu staci jen zaslepit, u dyzlu je to vetsi problem, nebot to i nejak prepousti pretlak nebo co, to uz ti kdyztak vysvetli misti kamnari
Yper
Tuesday 07 December 2004 - 09:57:21
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Brandon: já mám 2,0 Di, tedy totoľná funkce s tvým motorem. Ty máą ale přívod vzduchu z intercooleru odněkud odspoda chladiče a vede na předek motoru (přímo proti tobě kdyľ před ním stojíą).Na vstupu do motoru, nad vstřikovacím čerpadlem je něco, co vypadá jako klakson a vede do něj jedna černá hadička (podtlak) o průměru do 4mm. To je EGR. Já se hadičku pokouąel zaslepit, ale po čase to vyhodilo chybu motoru - je to provázané asi jeątě na něco. Kaľdopádně demontuj tenhle blbinec (Torxy) a vyčisti tu část, která zasahuje do sání - je to dřík s ventilovou hlavou-zkontroluj dosedací plochu. Osobně si ale myslím, ľe můľeą mít také načatou hadičku podtlaku, která řídí tenhle EGR. Zkontroluj ji a ostatní na ně připojené, zda někde nejsou proděravěné nebo nemají ploąky. Také kdyľ ústy vytvoříą podtlak na vstupu do EGRu, tak by se měl hýbat (alespoň mně to tak ąlo a to nemám z huby vývěvu).

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Yper
Tuesday 07 December 2004 - 10:00:34
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Jo a Brandone, buď tak hodný a poąli mi fotku tvého motoru, chtěl bych se podívat, jak máą veden výtlak od turba k Intercooleru (kudy a kam). Chtěl jsem ti poslat sólo E-mail, ale máą ho skrytý. Chci si dodělat ten intercooler do svého auta.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Lukass
Tuesday 07 December 2004 - 12:43:04
Host
Nechci tu být za odborníka, ale myslím si, ľe by ti pomohlo vyčiątění sání, jak to radil NIO. Podle mě máą zabetonovaný kanály sání sajratem z plynů přepouątěnejch EGR, tudíľ ti jen vypojení EGR nepomůľe, musíą sundat celou tu přírubu sání a blok víření a pořádně to vyčistit, případně si to nechat udělat v servisu, nemělo by to stát majlant. Pak se ti teprv auto přestane dusit.Jestli bys měl zájem, hoď sem maila, a já ti poąlu fotky, jak vypadá to zasviněný sání u 2,0 DTI.
klubo
Tuesday 07 December 2004 - 13:12:48
Host
poąli mi prosím ty ftoky Email
Anonymous
Wednesday 08 December 2004 - 06:52:33
Host
Máą to tam
Brandon
Monday 13 December 2004 - 19:57:13
Host
O vikendu jsem cistil EGR - neveril jsem co za humus to je, dokud jsem to neuvidel. Jen mi nebyla uplne jasna funkce. Pochopil jsem ze pousti coudy do sani (nechapu proc je teda nutnej filtr kdyz za nim je takovahle hruza, by nakonec stacilo sitko na mouchy, ne? ) a taky vlastne pousti natlakovanej vzduch od turba do komina, to se tam jako pretlacujou kdo bude silnejsi? Jeste je v jeho dolni casti dirka kudy zrejme neco muze utikat ven - kdy tim muze neco utikat? nefoukal jsem do toho, stitil jsem se - byl to fakt humac
Lukass: Email posli mi prosim fotku toho sani, pustim se nekdy o vikendu na to, at vim co me ceka... Diky.
Lib
Monday 13 December 2004 - 20:10:18
Host
Prepousti cmoudy do sani a tim snizuje teplotu horeni. A nizsi teplota znamena nizsi emise NOx. Takze je tam z ekologickych duvodu
Brandon
Monday 13 December 2004 - 20:15:13
Host
Tohle chapu, jen je mi nejasna ta dira uplne ven - co z ni leze a kdy?
 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1993 sec,0.1684 z toho dotazů.