• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
teplota motoru
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Tomash
Wednesday 01 December 2004 - 07:02:06
Host
nějak se mi nezdá ukazatel teploty motoru (X20DTL + přihřívač, problém je více popsanej v Diskusi, článek "Co je to za zvuk?")
ale......včera jsem zkouąel zahřát motor na max., ale bez bufíku, ten včera nezapínal, ikdyľ bych řek, ľe někdy sepne i ve větąím teple. Motor jsem zahříval na místě a trvalo hodně dlouho, neľ teplota vylezla na 90°C. Jenľe na tyhle teplotě sepnul větrák na chladiči, při poklesu teploty tak max o 3°C zase vypínal. Z toho usuzuju, ľe motor se hřeje jak má, ale ľe blbě ukazuje teploměr, ne čidlo - ventilátor by těľko spínal při 90, navíc potrubí bylo fakt dost horký i natlakovaný. Nebo má ventilátor svoje čidlo? Máte někdo zkuąenost? Kde myslíte, ľe je problém?
Máte někdo daląí zkuąenosti s přihřívačem motoru?

Email
NIO
Wednesday 01 December 2004 - 20:32:25
Host
na tvem aute jsou 3 cidla.
1 je na budik
2 je pro ECU
3 je na chladici a je na spinani ventilatoru a to ma dve polohy pro pomaly a rychly chod ventilatoru.
pokud to ma klimu tak je to jen cidlo pro rj chlazeni indikace teploty vody v chladici.
Tomash
Thursday 02 December 2004 - 07:17:39
Host
auto je bez klimy.
myslíą, ľe průběh ohřívání je normální a ľe akorát brzo zapíná ventilátor? Nemůľe blbnout i termostat, přijde mi, ľe hadice na výstupu z hlavy se ohřívají hned, jako by byl otevřenej velkej okruh hned i při studeným motoru. Nejde tady třeba pozorovat pokles ručičky teploměru při otevření velkýho okruhu?
Nebo myslíą, ľe podle mého popisu vąechno funguje jak má?
Libor
Thursday 02 December 2004 - 09:06:34
Host
Kde najdu cidlo pro budik teploty? Ten muj furt lezi jako mrcha. Pri skratu kontaktu vyleti na 100%? Zafira X20DTL.
riwal
Thursday 02 December 2004 - 09:55:37
Host
To nemusí bejt čidlo teploty, ale termostat. Ohřejvá se ti motor, topí to pořádně atd. ?
Libor
Thursday 02 December 2004 - 10:02:01
Host
Termostat mi partaci vymenej v pondeli. Ptam se tak nejak ze zvedavosti. Informace jsou vzdycky to nejdrazsi
riwal
Thursday 02 December 2004 - 10:16:38
Host
Sázim na ten termostat, kde je u tvýho motoru čidlo, Ti napíąe NIO, já to nevim, motor neznám.
Libor
Thursday 02 December 2004 - 10:31:35
Host
Omlouvam se za neuplnost. Zafira X20DTL.
Tomash
Thursday 02 December 2004 - 13:52:47
Host
co se týče mě (X20DTL) řek bych, ľe mi to topí pozdě a motor se dlouho hřeje, ikdyľ funguje přihřívání. Takľe termostat? A jeątě jednou se zeptám: dá se poznat jednoduąe podle teploty hadic za termostatem, ľe ten funguje blbě? - neměly by být hadice studený, neľ se motor zahřeje na nějakou teplotu? Mě se hřejou hned po nastartování, jako by ąla voda uľ do chladiče.
NIO
Thursday 02 December 2004 - 22:15:49
Host
Tomash213.168.177.202 napsal ...
co se týče mě (X20DTL) řek bych, ľe mi to topí pozdě a motor se dlouho hřeje, ikdyľ funguje přihřívání. Takľe termostat? A jeątě jednou se zeptám: dá se poznat jednoduąe podle teploty hadic za termostatem, ľe ten funguje blbě? - neměly by být hadice studený, neľ se motor zahřeje na nějakou teplotu? Mě se hřejou hned po nastartování, jako by ąla voda uľ do chladiče.



musis zkouknout oby vyvody z chladice.jeden muze byt horky a druhy ne protoze to jeste nema obeh. pokud se hreji oba hned u chladice, tak vymen termostat
Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1965 sec,0.1498 z toho dotazů.