• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Astra :: ASTRA :: Astra interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
seřízení techometru
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Václav GT
Sunday 15 January 2006 - 11:03:03 Citovat
Host
Já jsem psal o seřizování mechanických tachometrů. S tím bych něco svedl. Ty tam máš už (r.93) elektronický? Píšeš, že Odchylka se mění v závislosti na rychlosti., můžeš to blíže popsat?
2 PN: děkuji, Petře.
za200ee
Monday 16 January 2006 - 07:25:15 Citovat
Host
Diky za vase prispevky. Uz je to poresene. Po demontazi pristrojovky jsem zjistil, ze nejjednodussi (a mozna jediny)zpusob, jak tachometr seridit, je tu rucicku proste sundat (aniz by bylo potreba pristrojovku vytahovat) a presadit dle potreby...:-) Co se tyce odchylek, mechanicky tachometr je bude asi mit vzdycky. Ja to doladil na presnou rychlost pri 40km/h. S narustem rychlosti o kazdych 10km/h se odchylka zvetsuje o cca 2km/h. Tzn. pri 50km/h ukazuje tach. nejakych 48km/h, pri 60ti ukazuje 56 atd. Ve 110tce jedu dle GPS rovnych 100...
Jeste jednou diky
Martas
Monday 16 January 2006 - 07:27:11 Citovat
Host
Zajimavy reseni, i kdyz myslim si ze odchylka 10% na 100km/h je moc .....
tomas
Monday 16 January 2006 - 07:46:02 Citovat
Host
Ahoj.

Mam problem s tachometrem. V sobotu jsem jel na zapad a najednou se mi zblazniíl tachometr, nejdrive chvili neukazoval pak zase jo, ale od te doby mi prijde ze ukazuje cca o 10-15km/h mene. Kdyz je auto vypnuty, klic ze zapalovani, rucicka na tachometru je cca 1cm pod urovni 0. Prosim poradte nekdo co s tim. Mam Astru G X16SZR. Fakt nevim co mam delat a do Oplu jet nechci.
Predem diky za odpoved. Tomas
VIKI
Monday 16 January 2006 - 09:06:48 Citovat
Host
Taqke se mi loni zblaznily budiky. Tacho i otacky. Rada se nenasla, tak jsem se na to vy ... . Ale pred zimou jsem renovoval alternator a po odpojeni a zapojeni baterky bylo najednou vse ok. Po otoceni klicku presne na nule a za jizdy ukazuji dost presne.
Petkar
Monday 16 January 2006 - 14:21:33 Citovat
Host
Martas napsal ...
Zajimavy reseni, i kdyz myslim si ze odchylka 10% na 100km/h je moc .....


Tak tomu bych docela i věřil, je to kvůli ochraně před pokutou.-) Moje zkusenosti jsou takové, že mám Astře G cravan gumy 195/65 R15 (nejsou povolené, povoleno je 195/60 R15, ale ničemu to nevadí) a tacho ukazuje podle GPS téměř přesně, při rychlosti 130 km/h (tacho) jedu 127 km/h (GPS), pří 100 km/h (tacho) asi 98 km/h (GPS).... Takže nesmím překračovat moc rychlost:-D

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1944 sec,0.1665 z toho dotazů.