• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega převodovka
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
MV6 řazení a startování
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
mikez
Tuesday 20 December 2005 - 21:56:51 Citovat
Host
Hezký den, pánové, dotaz: při studeném rozjezdu mi jde ztuha řadit,, po zahřátí vše ok. Je to zralé na výměnu převodového oleje? Další věc: někdy musím startovat na 2x. Poprvé to naskočilo, ale do 5s se to začalo dusit, takže zhasnout a druhý start už ok. Oba problémy jen u studeného auta. Poradíte? Motor pochopitelně X30XE, díky. Som z toho volajaký zmatený...
Vodník
Wednesday 21 December 2005 - 08:18:39 Citovat
Uživatel #327
Registrován: Sunday 20 March 2005 - 08:45:51
Příspěvků: 732
To s tím řazením mám taky, ale jen na jedničku, té se tam vyloženě nechce. Ostatní kvalty jdou dobře, po zahřátí ještě lépe, jedničce to trvá déle, ale pak jde taky. (mám Omegu 2,5TD). Bývalo to tak u každého auta, co jsem měl, tedy nejen u oplíků, akorát že někdy drhla jednička, u jiného dvojka. Myslím, že převodový olej má docela velkou viskozitu a v zimě je prostě ztuhlý a zteklý nebo co, proto je řazení ze začátku pomalejší. Po krátké jízdě se olej rozstříká po převodech, zahřeje a frčí to. Si myslím, že tedy no problem.
JardaB
Wednesday 21 December 2005 - 09:15:48 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Olej jsem vymenil za origo GM (velmi ridky) a je to podstatne lepsi, i kdyz ne uplne super. S tim motorem - muj nazor je, ze je to jen zblbla RJ (= blbe zadaptovana), treba vlivem stridani pocasi. Mam totiz LPG a tam prakticky nejde nastavit stejne parametry vstriku pro LPG a benzin za vsech rezimu, dost jsem si s tim hral a vysledoval, ze RJ si dost rychle zvyka na odchylky v chovani vstriku. Asi ma mapy pro ruzne teploty ktere se navic nejak ovlivnuji. Vysledek je ten, ze pri blbem nastaveni to dava zastudena moc nebo malo paliva a RJ to nevi, protoze lambda jeste nefunguje. Na 2. start vetsinou OK, asi pouzije nejake zakladni nastaveni. Po nejake dobe si RJ zvykne na vsechno a lambda signal je OK, ale pri startovani na benzin je to znat. Takze, pokud je to obcas, neresil bych to.
Tim ale nechci rict, ze to nemuze byt neco jineho (typicky svicky, kabely)!

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1939 sec,0.1553 z toho dotazů.