• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
lupání a praskání v čelním skle
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
martulik
Tuesday 20 December 2005 - 21:09:15 Citovat
Host
Ahojte všichni.Mám problém a prosím o radu.
Mám VB sedan 98.Problém se týká čelního okna,když je studené tak v něm,nebo jeho uchycení-přilepení dost škaredě lupe.Nejdřív jsem si myslel,že to jsou plasty,nebo střešní příčka nad oknem,ale byl to zřejmě omyl.Začalo to na podzim,když bylo studené ráno,okno lupalo,odpoledne bylo teplo,okno ani jednou neluplo.Teď v zimě když pořádně zatopím tak to téměř přestane.V sobotu bylo -12 stupňů a to jsem myslel že mi to okno vypadne.Nevím si s tím rady,poradíte někdo,co to může způsobovat a jak to odstranit?
Dík všem co napíšou.
riwal
Wednesday 21 December 2005 - 07:06:12 Citovat
Host
Není to okno, ale plasty v palubce a odstranit to nejde - je to normální - můžeš bejt klidnej, dělá to všem.
Dokud se neprohřejou tak to dělá a podobný je to v létě když je to rozpálený a pustíš klimu
martulik
Wednesday 21 December 2005 - 09:00:44 Citovat
Host
Ahoj,
Promiň,ale musím tě zklamat,plasty to asi nebudou.S lupáním plastů jsem se už smířil,a jsou to trochu jiné zvuky.To lupání vychází někde z horní části předního okna.Bohužel to není ani zrcátko ani sluneční clony,ani světylko,ani kabely které jsou schované pod střešním tapecirunkem.Obalil jsem je do molitanu.Mám obavy že to sklo není dobře přilepeny,do auta mi ale nezatíká.Jde to přední okno nějak znovu přilepi,aniž by se muselo vytahnout z auta ven?
riwal
Wednesday 21 December 2005 - 09:26:22 Citovat
Host
Pokud bylo okno měněno - zjistíš snadno podle čísla na skle a roku výroby auta - například
Pokud máš auto vyrobeno v roce 1998, tak na origo akle by mělo být toto .......8
pokud je tam jiné číslo, tak bylo okno měněno a v tom případě je možné, ža je špatně vlepeno - dokonce je to velmi pravděpodobné - následek kromě prasknutí skla je, že Ti zatýká voda okolo odvodových lišt a rezne to tam.
Znovu vlepení okna je velmi komplikované, protože při vyndaváví zpravidla dojde k destrukci skla - to je osud vlepovaných skel.
Zkus sundat ty lišty - měly by být nacvaknuté a koukni jak to pod nimi vypadá a budeš hned vědět.
Pokud si nebudeš s lištami vědět rady, pošli maila Yperovi - má s tim bohaté zkušenosti a určitě rád poradí.
martulik
Wednesday 21 December 2005 - 14:10:26 Citovat
Host
Ahoj,máš pravdu,to okno není origoš,to vím.Takže ho museli špatně přilepit.Zkusím napsat tomu Yperovi,třeba mi poradí. Čau.
Vašek
Thursday 22 December 2005 - 09:10:54 Citovat
Host
martulik napsal ...
Ahoj,máš pravdu,to okno není origoš,to vím.Takže ho museli špatně přilepit.Zkusím napsat tomu Yperovi,třeba mi poradí. Čau.


Myslím, že by to zajímalo víc lidí (mne teda určitě) a tak kdybys byl tak moc hodný a dal pak vyjádření sem, tak by to bylo super. Taky slyším lupance a už ani rádio nepomáhá. Ŕekl bych, že je to slyšet víc a víc.
krokodil
Tuesday 27 December 2005 - 08:56:59 Citovat
Host
Mám VB 1,6 16v 1997.Při nízkých venkovních teplotách jsem taky zjistil práskání v čelním skle.Myslím si že to je konstrukční vada, kterých má toto auto více.Taky velmi zajímavá věc plastový kryt výdechu tepla pod čelním sklem je hrozně lepkavý a nevím jak to odstranit.Lupání skla se pokusím odstranit WD 40 a dám pak vědět jak to dopadlo.
Jaké máte zkušenosti z kouřivostí tohoto motoru?
riwal
Tuesday 27 December 2005 - 09:02:31 Citovat
Host
Je to motor X16XEL - bylo tu o něm napsáno mraky věcí. Jestli Ti kouří a žere olej tak to je u něj klasika - má problémy s guferama ventilů, ovalitou pístů apod. pro tento motor se dělá 7 velikostí pístů.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1992 sec,0.1595 z toho dotazů.