• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra exteriér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Zničený blatník - barva
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
TOMas
Monday 19 December 2005 - 15:22:21 Citovat
Host
Tak jsem včera na parkovišti přišel ke svý Astře a na zadním blatníku mám od neznámého řidiče promáčklej plech - 20x20 cm, hloubka tak 1,5 cm. Oprejskaná barva není. Zeptám se: dokáží to v servisu vyklepat nebo je tu nutné vždy i kitovat a stříkat ? Jak je to s barvou - dokáží jí v Opel servisu ještě vůbec sehnat (mám světle zenou metalízu) .. Na kolik mě ta sranda cca může vyjít ? Ach jo...
biL
Monday 19 December 2005 - 15:28:53 Citovat
Host
tak mam z pátku skoro stejný znamení (menší) na dveřích u řidiče. čekal jsem tam potom půl hoďky, jestli ten magor příde a pak jsem už vážně musel frčet. Nenašel jsem však ani sirku, abych mu vypustil pneumatiky. Dobytek to je, kdyby jste viděli jak zaparkoval.
JardaB
Monday 19 December 2005 - 15:52:31 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Pokud to neni zaroven moc odrene, tak by to melo jit vytahnout vakuem - nevim ale kde to delaji.

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
qpc
Monday 19 December 2005 - 16:12:48 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
JardaB: ...vakuem promáčklinu 1,5cm? to se mě nechce věřit....,vypadá to na klasiku(rovnání,kit,lak...) 3500,-

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


TOMas
Monday 19 December 2005 - 16:18:33 Citovat
Host
3.500 ? To se mi nezdá, je to dost velký, ta poničená plocha je tak 20x20cm...
Miky
Monday 19 December 2005 - 16:41:15 Citovat
Host
No plecharinu sezenes treba mozna tady Odkaz jinak barvu ti nabichaji kdekoliv kde michaji barvy,na blatnik tak 500Kc,staci ti cislo barvy z velkyho technicaku nebo tam zajet autem a namichaji ti to podle barvy na aute.Jinak poradit kdyz to clovek nevidi a nevi odkud si je tezky.Jinak jednoho lakyru co umi znam ale severni cechy u Litomeric
Dark
Monday 19 December 2005 - 17:46:55 Citovat
Host
Lakovat... kytovat... nelej to! Videl jsem zazraky nekterejch klempiru a to bys cumel co srovnali... kamos mel rozcaplej celej blatnik na miste prechodu do podbehu... proti tomu je nejaka promacklina prd.. dal bych ti kontakt na toho kluka co mu to delal jako melouch. na tom aute nebylo poznat VUBEC nic a za praci to byl litr. Bohuzel ten kluk se rozmaznul na motorce tak uz nedela ale mrkni na netu a urcite sezenes!!! lakovani a kytovani je fakt posledni varianta kterou zkurvit auto...
Yper
Tuesday 20 December 2005 - 07:41:28 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
20x20 cm je dost velkej flák! A zvlášť na zadním blatníku.
Každopádně se to bude muset vyklepat. Cena za práci úměrně stoupá s nepřístupností místa. V místě dutin, kam se nadá strčit kladivo zevnitř, se použává cukačka! Tyčka s nasunutým závažím. Ta se přivaří na plech zvenčí a závažím se na opačném konci tluče a plech se vytahuje!
Každopádně pokud jednou je plech promáčklý, tak se musí vždy strhnout na plech a natřít základovkou, zakitovat, přebrousit, zastříknout tmelem, přebrousit a pak vrchní lak (metalýza a lak). Pokud to neuděláš, tak za rok-dva ti to shnije!!!!, protože lak je popraskaný!!!!
Ani lakýrové neumí zázraky a pokud ti někdo nakuká, že to stačí jen vyklepnot a nic víc, tak to jsou kecy! Ve většině případů totiž sami lakýrové své "know-how" nikomu neprozradí! Dnes se totiž ani nemusí stříkat celý blatník - existují přípravky na rozleštění a nic nepoznáš.
Velký techničák na namíchání barvy např. ve Standoxu nepotřebuješ. Je lepší tam zajet rovnou autem a na sloupku u spolujezdce je VIN kód, ze kterého se dá typ barvy vyčíst, ale má to háček. Někdy se pod jedním číslem skrývají např. 3 odstíny metalýzy. Můj případ - 3 tmavě zelené! Deci barvy (metalýza s ředidlem, lak s ředidlem a tužidlo do laku) stojí okolo 400 kč, takže pokud si to necháš dělat u solidního lakýry, měla by cena začínat někde na 1500,-kč.



Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Dark
Tuesday 20 December 2005 - 09:13:49 Citovat
Host
zvladnout se to da a pokud lak neni uplne v prdelce a nepraskne tak se to da vytahnout i bez toho abys to trhal na plech. Knwo how ti fakt nikdo nepovi a mlatit kladivem do toho muze kazdej blb a cely ti to akorat posere... jestli je to tmava metaliza tak to jeste cca pujde nalakovat bez vetsiho poznani... ale ja mam treba zlatou metlu a tam muzes na nejaky dolakovavani zapomenout pokud nechces vypadat jako cirkusak s kazdym blatnikem jinym... a o tech rozstrikach bych taky mohl vypravet, protoze je to na tom aute proste NEUMERNE videt a pokud si tehle vecech na aute vsimas tak ti nezbyde nic jinyho nez to nechat prestrikat cely...
qpc
Tuesday 20 December 2005 - 14:45:20 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
souhlas s Yperem,když je klempíra/lakýra šikula,poradí si s takovouhle promáčklinou v pohodě,já měl lavor od fotbalové mičudy(nikdy neparkujete u hřiště za brankou) a vyrovnání+lak vyšlo na 3000,-Poznat to nebylo a drželo to vpohodě další roky...

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1670 sec,0.1323 z toho dotazů.