• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Zafira :: ZAFIRA :: Zafira motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
termostat
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
TlumeX
Wednesday 14 December 2005 - 21:57:47 Citovat
Host
Wahlera tam ma taky a zatim spica 1180Kc
prtka
Thursday 15 December 2005 - 07:15:31 Citovat
Host
Čus pánové...jsem nasranéj jak brigadýr.....včera jedu a ručička nic moc...říkám co se sakra děje...vlezu pod haubnu,šáhnu na hadici a teplá...a to jsem ho v autokelly kupoval za 1900kč v únoru nový...samo dneska musím do garáže jestli v tom bordelu nenajdu výrobce a účtenku...ale moc si naděje nedělám...nenarazili jste na termostat bez kolena na ten můj motor...nevěřím ,že koleno za 9 měsíců bude vyšlehané...samo dneska se přesvědčím i prakticky...mě fakt omejou
Yper
Thursday 15 December 2005 - 08:06:18 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 Bucek: ..já samozřejmě myslel to, že ho máš v pořádku. 6-8 km při zaplém topení naplno je slušné a rři mírně otevřeném topení po 4 km je vůbec O.K.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
prtka
Sunday 18 December 2005 - 18:37:03 Citovat
Host
Tak ještě jednou k termostatům
už si připadám,jak Happy,kterému pořád trtkalo v motoru a mětaky trtká ,ale v hlavě..viz. předešlý přízpěvek.doma hned po práci jsem vypustil vodu a vyndal termostat i z kolenem a mazal k plotně do vody ,abych ho zahřál.Choval se ,jak má a po schladnutí normálně dovřel...ale proč to píšu...k mému zděšení jsem zjistil,že mám termostat od fyrmy..Wahler...a ten má v talířku dírku a čulibrk,jako u šadé 120...tudíš hadice za termostatem musí být vždy teplá i před otevřením...je sice míň teplá než před,ale trochu jo
Tímto se všem omlouvám za výroky typu..teplá za termostatem vyměnit....protože to platí pro termostaty.které nemají zmíněnou dírku v talíři
Dále jsem zjistil,když jsem se díval do uzavřeného termostatu přes světlo,že na dosedací ploše talířku a kolena prosvítá světlo...tudíž jsem nabyl přesvědčení,že než talířek vydře do kolena zmíněnou drážku,tak ideálně nesedí a tím i netěsní...ale tato mezera je ,tak minimální,že je to podle mě zanedbatelné...takže můj názor je takový,že pokud se nám podaří sehnat jen nový vnitřek,který dosedá do vydřeného....a samo koleno není úplně poškozené,tak to musí stačit pro dobrou funkci termostatu
Problém je ovšem sehnat ten vnitřek,když se dodává i s kolenem a nikde kde jsem volal se semnou jen o vnitřku nebavili....vše je ,ale v lidech
Zavolal jsem do autogeorg...a tam mi ochotný prodavač řekl ať příjdu s termem a kolenem a že nevěří ,že by jsme nenašli nějaký samostatný vnitřek,který by odpovídal
Není to návod,že se má kupovat jen vnitřek...samo je jednodušší koupit celek...já to nakonec nepotřeboval,protože jsem trouba a myslil jsem ale pokud by se někomu stalo ,že v krátké době mu odejde,tak je to možné řešení....upozorňuju ještě jednou,že to nemám odzkoušeno a že je to jedna z možností,jak toto řešit
Dan
Tuesday 04 July 2006 - 10:13:32 Citovat
Host
v MJ Auto mají vnitřky, na motor x18xe1 stojí celej komplet i s kolenem kolem 2000,- a vnitřek jen 300-350,- tak nekup to
prťka
Tuesday 04 July 2006 - 10:34:31 Citovat
Host
Dane..samo..ale jak jsem psal..ta tyčinka s talířkem má určitou dráhu...takže musí dosednout a přitisknout se ke kolenu...pokud term vyndáš a v kolenu je vydřené..několik milimetrů...uvažoval bych o koupi celku..pokud je tam rýha malá zkusil bych jen ten vnitřek...je to na posouzení...samo nejidealnější by bylo to koleno nějak vyvařít a vybrousit...ale samo každý nemá možnost a přístup k takovým strojům.....je to vlasně k smíchu ,takový Němec koupí nový celek a neřeší to...holt jsme mrzáci ,tak se nám 2 tisíce nechce dávat...ani se ti nedivím...já kupoval už dva celky...na VeBe a na Gčko...už bych to taky řešil jinak...tomu kolenu vlastně nic není,jenom má vydřenou drážku od talířku

[ Upraveno Tuesday 04 July 2006 - 11:17:17 ]
Dan
Tuesday 04 July 2006 - 14:12:51 Citovat
Host
Prosím o radu, právě se snažím vyměnit termostat u motoru x18xe1 ale nejde sundat vyndat byť je už odšroubovaný díky té nádržce co je před ním, nevíte někdo jak na to? popř. návod jak sundat tu nádržku? je to akutní...

předem moc děkuju
Dan
Tuesday 04 July 2006 - 17:45:10 Citovat
Host
tak jsem si poradil sám, kdyby někdo potřeboval u tohodle motoru (x18xe1) vyměnit termostat, tak to mám našlápnutý, dokonce poradim jak obejít problém s těsněním, který nelze sehnat samotný...

čau
asta
Friday 26 January 2007 - 19:34:36 Citovat
Host
Jak často jste nuceni měnit termostat? Já jsem si kvůli nefunkčnosti nechal termostat vyměnit v dubnu 06 a dnes jsem zjistil že je zase v háji, to znamená zhruba po 9měsících = cca 10.000km. Pokusím se o reklamaci (

Zafira Z18XE
JOB
Friday 26 January 2007 - 20:13:36 Citovat
Uživatel #447
Registrován: Tuesday 01 November 2005 - 20:31:16
Příspěvků: 3695
asta napsal ...

Jak často jste nuceni měnit termostat? Já jsem si kvůli nefunkčnosti nechal termostat vyměnit v dubnu 06 a dnes jsem zjistil že je zase v háji, to znamená zhruba po 9měsících = cca 10.000km. Pokusím se o reklamaci (

Zafira Z18XE


Odpověď je nahoře. Patrně vyměnily pouze vložku termostatu.

Pozor ! - Občas trochu kecam !!(a)
Opel Omega C Caravan X25TD - manual 01´
Fiat Scudo 1,9 D 96´
ARO M-461 76´

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1467 sec,0.1109 z toho dotazů.