• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Rozvody
Přejít na stranu  1 [2]
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
riwal
Saturday 13 November 2004 - 14:22:17
Host
HOUSiK napsal ...
Čiątění, aby z ní netáhl smrad? A co jeątě? Jsem myslel, ľ e ta náplň tam je doľivotně.


To čiątění - nejde jen o smrad, ten sice můľe bejt straąnej, ale hlavně de o bakterie, kterým se tam velmi dobře daří a vylolávají chronické nemoci a alergie, hlavně u dětí.
Kompresor klimatizace je mechanické čerpadlo a tudíą po nějakém čase provozu jsou problémy s těsností - poznáą únik chladiva, kdyľ postupně přestává chladit. Kontrolu klimy odborníci doporučují před kaľdou letní sezónou a čiątění taky minimálně jednou za rok.
V zimním provozu by klima měla být spuątěna a si atk 1/2-1 hodinu v měsíci nejlépe kdyľ je venku více jak 4 stupně nad nulou.
[ Edited Sat Nov 13 2004, 03:24PM ]
NIO
Saturday 13 November 2004 - 18:21:56
Host
HOUSiK napsal ...
Mi někdo říkal, ľe s klimou se nemusí vůbec nic dělat do konce ľivotnosti VB. Je to tak?


pokud funguje jak ma nemusis si ji vsimat vubec. Olej z ni nevytece a pokud se chladivo neztrati netesnosti, tak jen doplnit. Olej se doplnuje pouze v pripade jeho odsati nebo po demontazi po havari, aby to melo spravbne hodnoty.
Ja doporucuju pokud je vse ok tak po 4 letech nechat vymenit chladici medium.
NIO
Saturday 13 November 2004 - 18:29:22
Host
Vasek194.108.89.48 napsal ...
Díky moc za rady. Moc jste mě nepotěąili, ani já .... Ale to nedá svítit. Motorismus není ľádná pr... . A ta vodní pumpa je hodně drahá?? Mě právě tady v okolí to tipujou za výměnu rozvodáku (řemen + kladky) na 6.000,-Kč. Práce i matroą. Není to moc??


zalezi na cenach. Repliky

1x napoinacka 1250-1600,-
2x vodici kladka á 740,-
remen dle vyrobce 550-850,-
pumpa pokud je potreba okolo 1700,-
prace max 3 hodky (ale spis do 2)

cena do 5000,-
riwal
Saturday 13 November 2004 - 20:11:15
Host
To co jsem psal, je od profíka co klimy dělá a dělá repasy, můľe bejt úzkoslivě pečlivej, ale rozhodně to nedělá aby na tom vydělal. Celková výměna chaldiva, kontrola těsnosti, čiątění od bakteriíí a čiątění kondenzátoru mě stálo 2k na počkání s kafem. Zkus to u Opla
Přejít na stranu  1 [2]  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1965 sec,0.1563 z toho dotazů.