• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega elektrika
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
praská pojistka na pozici 27
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
michelin
Sunday 23 July 2006 - 12:18:53 Citovat
Host
Zdarec chlapi. Mám OB 2,0 16V. Praská mi 30A pojistka na pozici 27, označená siluetou autíčka a šipkami nahoru a dolu. Ví někdo k čemu je, případně kde by mohl být problém? Dedukcí jsem usoudil, že by to mohla být regulace světlé výšky vozu, ale pochybuji, že ta moje něco podobného kdy měla.
Druhý prolém: display PC hlásí, že nesvítí řárovka vnějšího osvětlení, přestože jsou všechny OK(včetně všech čtyř zadních i SPZ). Po nastartování a rozsvícení OK, po chvilce jízdy naskočí hláška.
Díky za rady.
Červ
Sunday 23 July 2006 - 12:58:49 Citovat
Host
Pojistka na pozici 27 je skutečně od regulace světlé výšky a měla by mít hodnotu 20 A.

Pokud se hláška objevuje občas, tak si tipnu na špatný kontakt na konektoru nebo přímo v některé žárovce. Asi se to bude špatně hledat a nejlepší bude počkat. až to někde uhnije definitivně.
michelin
Sunday 23 July 2006 - 13:07:19 Citovat
Host
Tak jsem si to myslel dobře. Proč ale praská a jak se pozná, že tam ta regulace skutečně je?
Červ
Sunday 23 July 2006 - 13:54:22 Citovat
Host
Regulace světlé výšky je myslím volitelná výbava u caravanu. Asi nejlépe se to pozná podle toho, že na zadních tlumičích je je tlaková přípojka.

Jinak se to testuje tak, že změríš výšku kufru naprázno, zapneš zapalování, naložíš něco težkého a do dvaceti vteřin by se ti měla výška kufru vrátit na původní úroveň.

Pokud praská pojistka tak nezbývá, než vzít schéma a postupně všechno prozkoušet. Pokud ho nemáš, můžu poslat. Sice je to trochu nepřehledný sken, ale lepší něco než nic.
michelin
Sunday 23 July 2006 - 13:57:42 Citovat
Host
když já mám limouzine nebo sedan?, proste to nejni kombik. tam to asi nikdy nebylo
Červ
Sunday 23 July 2006 - 14:29:48 Citovat
Host
Takže beru zpět, volitelně byly montovány i do sedanu. Pro OB caravan po faceliftingu byly ve standardu. Takže to tam mužeš mít.
michelin
Sunday 23 July 2006 - 16:28:37 Citovat
Host
Tak to mi spadl kámen ze srdce. Už jsem si totiž myslel, že mě u tohohle auta nic nepřekvapí. Takže počkám až skončí ten slejvák venku a jdu hledat a měřit a ... Můžeš mi prosím poslat to schema? Když už budu tápat, tak ať mám aspoň podle čeho. Pokud by, přátelé, měl někdo ještě nějakou radu, nebo lepší schema, jsem už předem vděčný Dík, díky, díky.
e-mail: Email
Červ
Sunday 23 July 2006 - 17:08:47 Citovat
Host
Tak bohužel tvoje schranka nebere přílohy větší než 300 kB. Snad se ti to podaří stahnout přímo odtud.
1153667327_697_FT58587_ele.schema_omega.zip
michelin
Friday 28 July 2006 - 21:35:17 Citovat
Host
Tak tou regulací to nebude, páč tam žádná nejni. Žádná hadice k tlumičům. Ale zase jsem objevil důvod, proč se mi nenaklápěj světla. Vypadlo táhlo z čidla polohy zadní nápravy. Dát to do kupy byla fuška, když nechceš kupovat nový . Takže budu hledat dál, ta pojistka mi nedá spát. __;
Martas
Friday 28 July 2006 - 21:44:12 Citovat
Host
michelin napsal ...

Tak tou regulací to nebude, páč tam žádná nejni. Žádná hadice k tlumičům. Ale zase jsem objevil důvod, proč se mi nenaklápěj světla. Vypadlo táhlo z čidla polohy zadní nápravy. Dát to do kupy byla fuška, když nechceš kupovat nový . Takže budu hledat dál, ta pojistka mi nedá spát. __;


Omegu nemam ale kouknul jsem do navodu a pojistka c. 27 je tam uvedena jako regulace svetle vysky/zasuvka prislusenstvi, tedy je spolecna pro obe a jestlize tam regulaci svetle vysky nemas tak zkontroluj zapalovac cicgaret a kabelaz k nemu.

Rychlá odpověď:

 

 
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1463 sec,0.1150 z toho dotazů.