• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Píská turbo
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Blackbird
Tuesday 09 November 2004 - 09:21:16
Host
Zdravím vąechny,
mám dotaz: po nastartování mojí VeBe píská turbo, předpokládám, ľe to znamená, ľe se blbě maľe. Kdyľ se motor zahřeje, přejde to.
Co myslíte, je chýtrý chvilku počkat a nechat motor běľet na volnoběh, neľ se ohřeje olej?
Díky
bb
Lib
Tuesday 09 November 2004 - 10:49:53
Host
ted de vo to jestli uz neni naky nacaty, prave diky nedostatecnymu mazani
riwal
Tuesday 09 November 2004 - 11:03:11
Host
Rozhodně nenechávat zahřát motor na volnoběh - ąpatně se maľe.
maniac
Tuesday 09 November 2004 - 11:21:11
Host
riwal napsal ...
Rozhodně nenechávat zahřát motor na volnoběh - ąpatně se maľe.

jak to myslíą? to nesmím nechávat zahřívat motor na volnoběh? můľu s tím něco zkazit?Dnes kdyľ bylo hnusně tak jsem nastartoval motor a ąel jsem ometat sníh. to je ąpatně?díky
riwal
Tuesday 09 November 2004 - 12:08:22
Host
To je to nejhorąí co můľeą se studeným motorem udělat - přečti jakejkoli manuál k autu a vsadim se, ľe to tam bude výrazně uvedeno. Vľdycky se má zahřívat motor jízdou s včasným řazením aby se za studena zase nevytáčel moc.
[ Edited Tue Nov 09 2004, 12:08PM ]
Yper
Tuesday 09 November 2004 - 13:20:59
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Jak říká Riwal, tyhle motory jsou dělané tak, ľe po nastartování se máą rozjet, nijak moc nevytáčet, ale rozjet - není to ąkodovka, která se musela zahřát, aby vůbec jela.
Pískání turba můľe být z několika důvodů.
1)potřeboval bych vědět, kolik máą najeto
2)jaký olej pouľíváą
3)při přidání se zvůk mění a jak
4)jaký pouľíváą vzduchový filtr
5)zda zvuk(pískot) přiąel aľ teprve teď s chladnými rány?

Jinak doporučuji jednoduchou kontrolu a to co nejdříve! Sundej z turba gumovou hadici, která vede na jeho střed - vede z boxu (filtru vzduchu). Na tomhle gumovém vedení je i váha vzduchu. Plastový mezikus, do kterého vedou dráty. To sundej také, líp se ti to celé sundá.Je to na motex pásky atp. Jednoduchá práce.
Sundáním téhle přívodní hadice se ti odkryje sání turba. Otvor tak na dva prsty (palec a ukazovák levé ruky) - uvidíą hřídelku, část dmychadlového kola (lopatky) a jistící matku-tisícihran.
Za tuhle matku chytneą, zatlačíą a hned zatáhneą - pokud je vůle jen jeden mm, tak máą načaté axiální kluzné loľisko - důsledek-oděláą sací kolo (cena s DPH cca 3000,-Kč).
Pak s touhle hřídelkou zavexluj nahoru a dolů - pokud bude vůle (dá se tolerovat asi tak 0,5 mm), tak máą v háji kluzné radiální loľisko(ka) - oděláą jak sací kolo, tak i radiální turbínové kolo - to se prodává jen vcelku s hřídelí - cena s DPH 3,500,-Kč.
Jinak neriskuj, protoľe pokud to je takhle načaté, vydrľí uľ jen velmi, velmi málo - ľivotnost jde dolů geometrickou řadou. Pokud budeą chtít něco vědět, tak se ozvi i na můj E-mail (v profilu).
Jo a jeątě něco - současně s tím se ti začne zvedat i spotřeba oleje - pak budeą i po opravě jezdit několik daląích tisíc km, neľ se celý systém vyčistí a přestaneą kouřit!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Lib
Tuesday 09 November 2004 - 15:38:00
Host
v manualu je napsano, ze motor se nema pretacet, ale ani podtacet (automat treba udrzuje otacky vyssi, ale ne vysoke), navic se tim kurvi kat spatnym spalovanim (za to ruku do ohne ale nedam) a pomalou jizdou se kat rychleji zahreje a dostane se do spravne teploty. Ja to nechavam dycky vrcet na volnobeh nekolik malo vterin (asi tak 5 - aby se olej dostal opravdu vsude) a pak se rozjedu.
NIO
Tuesday 09 November 2004 - 21:16:44
Host
A je to urcite z turba???
Lukass
Wednesday 10 November 2004 - 06:41:23
Host
Přesně tak, já bych to taky typnul na něco jinýho, myslím si ľe takhle píská studenej řemen od alternátoru, aspoň mě to tak dělá, po zahřátí to zmizí.
Lib
Wednesday 10 November 2004 - 09:21:41
Host
me jecely (pry) loziska na altiku (v astre), se to vymenilo a byl klid. Ale to jecelo jen v urcitych otackach (do 2k tusim) a taky za studena
Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1724 sec,0.1241 z toho dotazů.