• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Opel - Vectra
Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
Radek
Tuesday 13 September 2005 - 12:02:46 Citovat
Host
K nádrži (2Lib):
Já už mám plastovou (r.v.2000). Po dotankování mně to ukazuje 60 litrů. Ale je pravda, že i když natankuji při blikajícím hladovém světle (nejvyšší čas natankovat), tak tam vleze max. 55 litrů. Takže buď tam ještě 5 litrů je a blikání je jen pojistka, abych to nevyjel úplně do zavzdušnění nebo je nádrž menší.
Mám kritizovaný motor x16xel a šlape dobře. Do jeho oprav jsem nevrazil prakticky žádné peníze, zato jsem hodně ušetřil na benzínu (dlouhodobá spotřeba 6,75) a za ty ušetřené peníze bych mohl kupovat náhradní díly jako na běžícím pásu (pokud by ten motor byl tak špatný, jak se tady píše). Tento motor umí žrát olej jiné mají zase svoje mouchy (třeba váhy vzduchu).
Red_Dwarf
Tuesday 13 September 2005 - 14:25:28 Citovat
Host
Tak jak je to s těma nádržema na palivo.Po faceliftu jsou už plastový a do té doby z plechu?Já myslel,že plech. nádrž měla naposledy naše Omega A 1,8
riwal
Tuesday 13 September 2005 - 14:34:27 Citovat
Host
Nevim jak je to po faceliftu, ale já mám rozhodně plechovku.
Jura
Tuesday 13 September 2005 - 15:57:02 Citovat
Host
tak jsem to trochu poplet. Místo abych pokračoval ve vláknu, poslal jsem svoji odpověď (Opel - Vectra) do nové nitě. Omlouvám se, aĺe chybička se vloudí. Jsem zde začátečníkem. Sorry.
Jura
Tuesday 13 September 2005 - 20:30:50 Citovat
Host
Ahoj Riwale, trošku jsem to zkonil a dotaz na Tebe jsem napsal do nové nitě místo sem. Můžeš na to mrknout a případně odepsat? Díky.
Jura
Wednesday 14 September 2005 - 01:40:40 Citovat
Host
Všem, kteří mi odpověděli, mockrát děkuji. Tak tedy spíše budu uvažovat o VeBe 1.8 . Na Riwala mám pár otázek ohledně dovozu z Německa: 1) Je možné auto dovézt "po ose" nebo jen na vleku? Pakliže jsou možné obě varianty, co je lepší? Slyšel jsem, že abych přivezl auto "po ose", musí mi v Německu po odregistrování vozu dát převozní značky a za to se platí. Nevíš kolik ten poplatek činí? Není pak výhodnější auto naložit na vlek a přitáhnout do Česka bez převozních značek? 2) jaké je povolené stáří dovážených aut - 8 let? To taky nevím jistě. 3) Musím na hranicích za zakoupené auto platit clo? Moc se všem omlouvám, že tu spíše neřeším odborné motoristické záležitosti, ale Riwal psal, že s dovozem z Německa má zkušenosti a že je to snad teď ještě snadnější než dříve. Další zvídavé otázky zase příště, abych vás neodradil Ještě jednou všem moc děkuju. Jura
riwal
Wednesday 14 September 2005 - 07:01:12 Citovat
Host
Odpověděl jsem Ti v tom novym.
Jirka
Wednesday 14 September 2005 - 08:34:43 Citovat
Host
Já jsem si nechal z Německa přivézt VeBe 99 s motorem Y16XE a jsem s ní moc spokojen. Je pravda, že motor 1.8 nebo 2.0 by jí slušel lépe, ale nemohu souhlasit s tím že ten 1.6 je k ničemu. Je ale pravda, že pořádně táhne až od 3000-3500 ot. Olej mi nebere a když pustím klimošku tak mi věřte nebo ne, ale necítím žádný rozdíl ani při jízdě na dálnici. Spotřebu nevím. Neměřil jsem ji.
Yper
Wednesday 14 September 2005 - 09:02:40 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Clo se neplatí od doby, kdy jsme vstoupili do EU.
Ve skutečnosti pokud se něco platí, tak je to rozdíl daně z přidané hodnoty. Je-li např v Německu daň na nějaké zboží jen 14% a u nás je 19%, tak z kupní ceny byste měli zaplatit státu oněch 5% - ale teď si nejsem jistý jak je to s výší daně na auto v Německu.
Také ale vím, že tohle se vztahuje jen na uta vyrobené v EU. Takže pokud si někdo doveze auto i z Německa, ale bylo-li vyrobené v Japonsku či USA, tak pak se tuším clo platí!
Jinak co se táče motorů 1,6 - tady je většina oplistů haní, protože s nimi má špatné zkušenosti v minulosti. Nemyslím si, že by GM a Opel pustili do oběhu auto s motorem, který by byl vyloženě špatný. Myslím si jen, že tenhle motor je nejvíce citlivý na způsob zacházení s ním po uvedení do provozu. Zatímco 2,0 l Benzín toho asi víc snese, tak tenhle si toho nenechá moc líbit. Takže pokud dovoz (a s tím souhlasím s těmi, co jej haní) tak asi opravdu jiný typ, protože nepočítejte s tím, že zrovna Vy budete mít šťastnou ruku a koupíte ho po čepičáři, který jej víc leštil než s ním jezdil a pokud jezdil, tak se k němu choval tak jak má. Němčouři berou auta jako spotřební věc a pak to u většiny dovozů podle toho vypadá. Jinak 1,7Di je na zacházení také to samé co 1,6 Bi.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
riwal
Wednesday 14 September 2005 - 09:17:18 Citovat
Host
Za ojetá auta se žádný rozdíl DPH neplatí, DPH platí prodejce ve státu proje (platí EU), jen pro nová auta se platí tady DPH, A to že auto musí bejt vyrobeno v EU jsem teda neslyšel ani nečet a že jsem tu úpravu zákona studoval dost podrobně, ale člověk se může mýlit.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1438 sec,0.1145 z toho dotazů.