• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Omega :: OMEGA :: Omega interiér
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Klimatizace-napln
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
JardaB
Tuesday 02 August 2005 - 20:49:49 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Pro informaci, dnes jsem zjistil, ze prave pri 200g chladiva prestane klima efektivne fungovat - kompresor bezi, ale chladi minimalne, po zapnuti je slyset syceni vyparniku. Byl jsem na doplneni, tak jsem zvedavy, jak dlouho to vydrzi. Taky jsem si overil, ze podle tlaku se to nepozna, byl cca 6atm. pred i po naplneni! Zalezi jen na teplote (pokud teda neni uplne prazdna). Cena 980Kc, prace + 750g chladiva,firma Pneumax Liberec.


Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
riwal
Wednesday 03 August 2005 - 06:59:00 Citovat
Host
Tomu říkám vlákno, o klimatizaci se tu nikdo ani nezmíní, ještě že si ho založil !!!
JardaB
Saturday 13 August 2005 - 21:39:01 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Tak uz jsem zjistil, ze nevydrzi , tomusi byt docela slusny unik. Je sance zjistit misto uniku bublinkama (penou)? Zkousel to nekdo? System je jeste pod tlakem. Zna nekdo typicka problematicka mista - napada me samozrejme (v poradi) ucpavka kompresoru, sroubeni, chladic, vyparnik. Akorat abych se dostal k tomu těsnění kompresoru (na zkoušku) tak bych musel sundat spojku - jde to OK nebo je to problém? Dík za rady, nechce se mi do toho cpat moc peněz za detekční látku a nové plnění kvůli detekci,pokud bych na to mohl přijít sám. Nezná někdo osvědčenou firmu na servis klimy v okolí Liberce? Jinak sorry za to nové vlákno,ale u Omegy dlouho nic ke klimě nebylo, speciálně k těsnosti.
[ Upraveno So srp 13 2005, 09:43 ]

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
Anonymní
Sunday 14 August 2005 - 09:31:42 Citovat
Host
chladírenský mechanik -nemusí být specializován na auta-by na to měl přijít.horší bude když to bude ucházet někde v palubovce.mě to ucházelo na té trubce kde se to plní.
qpc
Sunday 14 August 2005 - 10:36:58 Citovat
když Bůh škádlil peklo,vymyslel i500
Uživatel #255
Registrován: Monday 20 September 2004 - 16:39:01
Příspěvků: 5329
moje zkušenost i jinejch je že na 50% to ujde okolo kladky u kompresoru..

Odkaz Astra-H OPC

Odkaz i500.html

Na peklo se zvoní tlačítkem "SPORT".

Hra na honěnou vubec nedáva smysl. Když máš babu, tak přece nehoníš.....


SCULLY
Sunday 14 August 2005 - 13:56:47 Citovat
Host
ZA JAK DLOUHO TI TO UTEKLO, ZAČLO TO UTIKAT SAMO OD SEBE NEBO SE V TOM NĚKDO ŠŤOURAL? JESTLI JE TO VELKÝ ÚNIK TAK BYS TO SLYŠEL JAK TO SYČÍ. STĚJNĚ TI ASI NEZBYDE NIC JINÉHO NEŽ TAM DÁT DETEKČNÍ BARVIVO.
KLIĎO TO MŮŽE UTÍKAT KOLEM PLNÍCÍCH VENTILKŮ
JardaB
Sunday 14 August 2005 - 16:58:29 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Dneska jsem to pul dne prolejzal a houby jsem zjistil. Myslim si, ze pri takovem uniku (cela napln za 10 dni) by melo byt okoli uniku zadelane od oleje z okruhu - je to tak? Takze zbyva kompresor a vyparnik. K vyparniku se zrejme neda rozumne dostat, u kompresoru jsem se taky pod kotouc nedostal - zjisti se detekcni latka i bez demontaza remenice, kdyz to necham naplnit? Jeste me napadlo natlakovat system plynem CO2 z lahve, muze to uskodit? Vodu by nemel obsahovat. Pri vetsim tlaku by unik mohl byt slyset. Ventilky bych vyloucil, to jsem kontroloval, predtim fungovala od dubna do 1.srpna, 2. byla naplnena a ted ve ctvrtek konec. Ani nebyla moc v provozu. Jeste par dotazu:
1) Jak pripadne u V6 demontovat kompresor? Jde to predem, nebo je potreba vyndat cerpalo serva a co jeste?
2) Pri te prilezitosti jsem chtel vyndat stredovy panel, (autom. klima), demontoval jsem drzak popelniku, 2 srouby ze stredoveho panelu a ten drzi jeste nekde nahore - kde???
3) chladic klimy je totalne zadelany (hlavne drobne kaminky) - prislo mi jako dobry napad demontovat chladic motoru,abych se k tomu dostal z 2. strany a vyfoukat vzduchem, pripadne wapkou. Prezije to?
4) jak se dostat k tomu vyparniku a zrejme i expanznimu ventilu? Musi ven palubka, nebo to jde jinak?
Diky za napady, bojim se hlavne ze servis stejne nic nezjisti, pripadne bude chtit vymenit co se da, bude to stat majlant a navic auto denne potrebuju. Kdyz zjistim, kde to utika, tak pak uvidim, pokud kompresor tak ho vyndam a pak bych uvital tip kdo ho udela. (jsem z Liberce)

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
JardaB
Sunday 14 August 2005 - 17:12:08 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
-
[ Upraveno Ne srp 14 2005, 05:22 ]

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
JardaB
Monday 15 August 2005 - 13:22:07 Citovat
Uživatel #365
Registrován: Monday 02 May 2005 - 22:27:36
Příspěvků: 4020
Takze jsem volal do asi peti firem v okoli, vic jsem nenasel a po par technickych dotazech na postup detekce uniku se potvrdilo se moje podezreni, ze by to stalo ranec s nejistym vysledkem - kompresor a vyparnik se pry hleda blbe, ale potvrdili mi vesmes, ze pri takovemhle uniku by mel byt v okoli olej. Jedna firma to dokonce zjistuje dusikem a mydlinkama - to jsem zkousel taky, kdyz byl system pod tlakem... Tak ted nevim.... Nezna nekdo v okoli Liberce slusnou firmu? Co pripadne ten CO2, uskodi necemu? (okruh se pak stejne asi bude muset demontovat)

Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
honza
Thursday 18 August 2005 - 19:46:24 Citovat
Host
nanašel jsem na tebe emila tak musím přez vlákno, ať pustí chladˇař do náplně barvivo a UV lampa najde únik na 100%,kámošovi svítil chladič jako vánoční stromeček .prožranej od soli.

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1414 sec,0.1092 z toho dotazů.