• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra ostatní
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
spotreba - ropaci
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
AlienD
Tuesday 02 August 2005 - 16:47:11 Citovat
Host
je mi jasne, ze tema se asi opakuje, ale procist to tu vsechno je nadlidsky vykon...

mam VB98 Caravan X20DTH a protoze historii auta moc neznam(dovoz D) a hlavne je to muj prvni "dizl", zajimalo by me, kontrolou ceho vseho se da ovlivnovat spotreba?
jezdim pravidelne na olej, v pravidelnych intervalech menim filtry (vzduch,olej,palivo), auto jezdi podle mne sqele, motor klape taky hezky , ale se spotrebou porad nevim....neustale se clovek doslycha o nizsich hodnotach....
dlouhou trasu s max rychlosti +/-130km/h jsem schopen po dalnicich ujet za 6l - 6,5l s klimou a nalozenej, soucasne taky ale jizda 70%mesto 30%mimo s klimou az za 8l-8,5l, coz se mi zda jako velky skok a hlavne celkove vyssi, nez jakou spotrebou se kdekdo chlubi. Navic mam pocit, jakoby po startu a jizde jeste se studenym motorem nekdy okamzita spotreba litala vic (az 30l) a nekdy min (18l) pri prerazovani pri +/-2500ot.
zajima me tedy, zda se daji nebo maji nejak kontrolovat a serizovat treba trisky, cerpadlo nebo plyn nebo zda si vsichni s tou prumernou spotrebou okolo 5,5l-6,5l delaji srandicky _s103
jen dodam, motor ma 120tis.(myslim si ale ze tak 200tis. skutecne) a vsechny udaje jsou z pal. pocitace.....
MZ
Tuesday 02 August 2005 - 17:05:22 Citovat
Host
Nevidel bych v te spotrebe nejaky zasadni problem. Ty reci o spotrebach musis brat vzdy s nadhledem. Mam ten samy motor a najeto 120tis. Prumerne mi to bere tak 7litru(80%dalnice). Neni ale problem (hlavne ve meste) jezdit za 8.5l. Naopak na dovolenou (to jsem jel moc slusne - beze spechu) mi to vzalo pod 6l.

Kdyz to shrnu: jak pises 6litru (nalozeny!) po dalnice, je v poradku.
klubo
Tuesday 02 August 2005 - 21:00:11 Citovat
Host
no já mam právě tu zkušenost že po městě a při cca 130-140 mi to žere stejně, a to sice 5.7 v létě a v zimě o 0,5l víc, ale mam jenom Di...jinak co se týče spotřeby co se doslechnu od jinejch tak běžně se chlubí zejména majitelé "nenahdatitelných" VW TDI (jedno jakej výkon) spotřebou třeba 4l při 180km/h nebo 4,4 po městě, to se vždycky za břicho popadám, nejvíc mě dostal jeden bazárník když sem předstíral zájem o astru v dieslu že si to nemam kupovat že to žere při 180 8litrů a zato TDI v pasatu žere ony 4 litry! Dorazil mě potom slovy: "tady je ta kvalita" a ukazoval na kapotu pasata prostě VW magor
Arnie
Tuesday 02 August 2005 - 21:23:48 Citovat
Host
Ja sem tuhle jel s Cliem 1.5dci a prumer sem mel pod 4l. S 2.2DTI vetsinou 6,5l kombinovanou - a to casto davam na odiv zrychleni. Jinak z vlastni zkusenosti 1.9 od VW zere zhruba stejne pri podobnym vykonu (130PS verze).
riwal
Wednesday 03 August 2005 - 06:47:00 Citovat
Host
Klubo ty máš ale taky Astru 3D a to je váhově taky trochu něco jinýho než tank VeBe Caravan.

Jinak AlienD pohádkám jak VW a Pažouti jezděj na vzduch a když dojde nafta tak dojedou na chcanky nevěř - jsou to kecy. Když šlápneš ropákovi na krk tak si taky polkne. Tvoje spotřeba mi připadá normální, podle toho co tu už kamnáři napsali a ber taky to, že máš dost těžký auto.
[ Upraveno St srp 03 2005, 06:51 ]
Lib
Wednesday 03 August 2005 - 07:08:36 Citovat
Host
me to zere i 0.9l pri 300ce! Kdyz treba sjedes z utesu a mas tam volnobeh ... co se tyce koncernu VW tak no comment, tech historek je nespocet, zvlaste od oktavek f tedeicku v metle na hlinach s čipem a klimoskou (a cipem za volantem) ... ano da se jet s 1.9 za 4 i mozna mene, ale to musis jet 70, max -80. Jak rika riwi - kdyz se za to veme, normalne se udela okamzitej vir 15-20l. Bic z hovna neupletes (stejne jako bez paliva spalovaci motor nepojede)
Lib
Wednesday 03 August 2005 - 07:10:38 Citovat
Host
klubo napsal ...
no já mam právě tu zkušenost že po městě a při cca 130-140 mi to žere stejně, a to sice 5.7 v létě a v zimě o 0,5l víc, ale mam jenom Di...jinak co se týče spotřeby co se doslechnu od jinejch tak běžně se chlubí zejména majitelé "nenahdatitelných" VW TDI (jedno jakej výkon) spotřebou třeba 4l při 180km/h nebo 4,4 po městě, to se vždycky za břicho popadám, nejvíc mě dostal jeden bazárník když sem předstíral zájem o astru v dieslu že si to nemam kupovat že to žere při 180 8litrů a zato TDI v pasatu žere ony 4 litry! Dorazil mě potom slovy: "tady je ta kvalita" a ukazoval na kapotu pasata prostě VW magor


v tomto pripade bych ho narkl ze lzi a zadal dukaz misto slibu Uplne by stacila rychlost 130kmh po rovine, urcite by to 4 nebralo hehe (zvlaste ne tezkej pasik)
Yper
Wednesday 03 August 2005 - 08:20:39 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 AlienD: buď v pohodě, je to podle mne O.K.!
Mám2.0_Di Caravan a jednou se mi podařilo do Práglu udělat spotřebu 5,7 l. ve třech lidech, včetně té Prahy. Každopádně klima zvyšuje spotřebu určitě o 1,5 l. na 100km - alespoň u mne, bo já mám výkonově slabší motor. Min. týden jsem byl na Slovači, snažil jsem se kontrolovat spotřebu, ale pak jsem se na to vyflák, protože to pak není ani jízda ani požitek z ní a ani dovolená.
Myslím, že mi to určitě vzalo tak 6,5-7 l.
Kecům o super-hyper kvalitách koncernu VW nevěřím ani já - tohle melou ti blbci, co si od tohohle koncernu či jejich odnože auto koupili
To je ale zajímavé, že tyhle kecy vedou vlastně jen majitelé aut VW a Octaviáni - je to deformace ještě z totáče - být v uniformě! Nakonec je i zajímavé, že nejagresivněji na silnicích jezdí Octáfky a Pašíci - za každou cenu musí předjíždět! To jsem u jiných značek zdaleka tak nezaznamenal, to předvádění se. Je to asi také tím, že donedávna všichni jezdili ve stodvácách a tohle jsou jejich první slušnější auta.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Petr.S
Wednesday 03 August 2005 - 08:55:11 Citovat
Host
Mě už kleklo několik dízlů různých značek tak s těma svejma kamnama jezdim jak strejda v klobouku. Takže město za 7 dálnice pod 5. Teď sem najel za dovolenou 2 200km s průměrem 5,2.Párkrát sem zskejsnul v kolonách a dělal krátký vyjížďky a ještě sem byl pěkně naloženej. Mam Vectru 2.0dth kombíka. Ale jezdim opravdu na poblití... _s103
Yper
Wednesday 03 August 2005 - 09:07:13 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
No a vo tom to je - vo způsobu sešlápnutí plynu, délce rozjezdu, výši otáček motoru, provozní průměrné rychlosti, brždění motorem z kopce a vyžazováním kvaltu při dojížení nebo chci-li ho z kopce rozjet bez plynu, používání klimy nebo stažení okna atd. atd.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1409 sec,0.1045 z toho dotazů.