• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Přejít na stranu  1 [2] 3
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Autor Příspěvek
prtka
Thursday 18 August 2005 - 10:47:49 Citovat
Host
Hoši co se tady škorpíte Yper už si nemůže dovolit ,aby ho v autě ofouklo chladno, hned by musel mazat na opichy ne to byl for Yperku Neví jak je to možné, ale já mám klimu zapnuto pořád akorát ji vypínám a zapínám podle potřeby a tudíš nemíchám s teplým vzduchem.Spotřebu téměř nepoznám.Výkon taky ne.A to jsem šetřílek a nerad stojím u pumpy,ale auto bez klimy bych už nechtěl
Oťas
Thursday 18 August 2005 - 12:09:34 Citovat
Host
to Prťka: tak to mi řekni co to máš za klimu, já když jí vypnu v kopci, tak teda pocítím okamžitý nárust krouťáku.....motor Z16XE, takže jí zapínám opravdu, jen když se pařím...:-)
prtka
Thursday 18 August 2005 - 13:19:54 Citovat
Host
Nevím,možná je to taky tím,že ji nemám úplně naplněnou a tudíž nemá takový vliv,ale tomu nerozumím,tak je to jen doměnka,ale chladit mi stačí,tak to prdím
Oťas
Thursday 18 August 2005 - 13:38:59 Citovat
Host
Tak to máš dobrý, já když jí zapnu tak mi to přijde,jako 1,4 a né 1,6....
TIS
Thursday 18 August 2005 - 16:08:14 Citovat
Host
pro Yper: nestacim se divit. dvakrat jsem si precet svuj vzkaz a nenasel jsem jedinou narazku na neci postavu a ani me to nenapadlo zvlast kdyz Liba osobně neznam. To bych si nedovolil. Jen me zarazi tyhle komentare k vyssi spotrebe a treba i tvoje poznamka (mam taky kamna) na spotrebu. me to zere dlouhodobe 6,5-7 litru - 75% Brno, zbytek dálky a to nejsem setrilek a auto fakt honim. tohle leto jezdim bez klimy protoze mi z ni freonky utekly mrsky jedny maly vsechny do jedny pryc a ja nemel cas to nechat naplnit takze mi pocitac odpojil kompresor a ja jezdim na manuala obcas na ECO a spotreba ver never je furt stejna. No nic, prostě jen nechapu proc si nekdo koupi auto s klimou a pak se cili ze mu klima zere. Mam doma lednicku a taky ji pouzivam i v zime.
Yper
Friday 19 August 2005 - 10:57:19 Citovat
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
2 TIS:..to jsi špatně pochopil! Libovu malou váhu jsem uvedl jen proto, že on si může dovolit vozit v kufru (a možná i pro vyšší bezpečnost) i pytel cementu, aby auto mělo větší adhezi vůči vozovce a vůbec nejde o nějakých 15 kq, co váží klimoška.
Jinak jsem skeptický i vůči těm prohlášením, že jim zapnutá klima bere "jen" o 0,5l na 100 víc.
Já mám motor X2,0DTL a když zapnu klimu a motor je studený, tak vím, jak tomu musím šlápnout na krk při rozjezdech. Pokud jezdím sám a jsem nalehko (v běžném civilu), tak mi stačí otevřené okno. Když s rodinou, tak klimu už zapínám, a když jedu v obleku někam svým auten, tak klimu také zapínám, bo se nehodí, abych v distingovaném obleku přijel rozčepýřený jako vrabec!
Lib jen napsal, že spotřeba je větší a proto ji nezapíná, když nemusí. Je přeci na vůli každého jednoho z nás, zda klimu si bude zapínat či nikoliv a za jakých podmínek. To byl můj příspěvek. Jinak když jsem doma náhodou sám, bez ženy a dětí, tak lednici nepotřebuji ani v létě, protože se stejně najím někde jinde a pivišti neholduji - když tak jen točenému a ještě k tomu Budvárek!

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Anonymní
Friday 19 August 2005 - 16:16:35 Citovat
Host
Zapnutí klimatizace jednoznačně zvyšuje spotřebu a snižuje výkon.
2 Tis: Jestli mám v kanclu větrák, to neznamená, že ho budu mermomocí pouštět i v zimě.
Jak už jsem psal, je na každým, aby se rozhodl, co je pro něj zrovna důležitější, Je ale otázka, jestli je nutný v zimě točit kompresor (snad zvlhčuje vzduch) nebo mít zapnutý pouze ECO (topení topí) případně mít vypnutý všechno (pro otužilce).
Osobně zapínám ECO poměrně často - když je venkovní teplota kolem 20 st. a občas ( na chvíli) i když je pařec - v případě, že -třeba- potřebuju dost předjíždět a využít plný výkon motoru ("říkají mi král tahačů a mááám lidi rááád":).
2 rozčepýřený YPER: i otevřený okýnko ti zvýší spotřebu...
ronin44
Friday 19 August 2005 - 16:24:21 Citovat
Host
Tak ako vravi Yper, mal som pokazenu klimu, pred opravou spotreba niekde na urovni 7,3, po oprave to skocilo na nejakych 8,7 A je to urcite aj tym, ze je to len X14XE, pri klime to chce mat vacsi obsah...
happy
Friday 19 August 2005 - 16:25:05 Citovat
Host
TIS: a navíc, Lib hodně jezdí na spotřebu, zakládá si při svém motoru na spotřebě do 7l/100km. Při dvoulitru 16V je to skvělý, on nějakých 0.5l opravdu řeší. Musel bys ho znát. Všichni se jen diví, jak to z toho louská
Red_Dwarf
Saturday 20 August 2005 - 15:40:42 Citovat
Host
Trošku off topic,ale zajímalo by mě,kolik stojí tlačítko ECO jinde než u Opla-tam chtějí 700Kč.Nesvítí mi ta kontrolka,čili vypnutí klimy poznám jen na PC.
X18XE 1997,128tkm

Rychlá odpověď:

 

Přejít na stranu  1 [2] 3  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1441 sec,0.1098 z toho dotazů.