• Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau
  • Opel club renbau

Poradna

Opel Club Renbau :: Poradna :: Poradna Vectra :: VECTRA :: Vectra motor
 
<< Předchozí téma | Další téma >>
Vypusteni chladici kapaliny, jak ?
Přejít na stranu  [1] 2
Moderátoři:legionar, Prazdroj, Jerry, jirka, Wonderboys, admin
Toto téma je zamčeno
Autor Příspěvek
Email
Thursday 21 October 2004 - 13:28:10
Host
Ahoj,
nevite nekdo jak efektivne a jednoduse vypustit chladici kapalinu na Vebe 2.0i benzin ? X20XEV
Mam pricpany chladic, chci to vycistit nejakym pripravkem, ale pristup ke spodni hadici skoro zadnej, leda tak jeste vyndat hadici od termostatu, ale tim se toho bordelu nezbavim.

Diky za radu

Petr
NIO
Thursday 21 October 2004 - 22:52:15
Host
musis spodem tu hadici. Ale jak vis ze je pricpanej chladic. tam je takovej proud kdyz otevre termostat, ze se to tam ani usadit nemuze. Pokud do toho nekdo neco hnusnyho nenalil.
Anonymous
Thursday 21 October 2004 - 23:23:10
Host
Ahoj Nio, resil jsem ten problem s chlazenim , jak to delalo tlak. Chlapik mi znova udelal hlavu, tlakove zkousky, vsechno OK. No a kdyz to dal dohromady, znova tam sly bubliny a tlakovalo to. Nakonec se zjistilo, ze je jeste pricpanej chladic, vyndali ho a pri zkousce byl do poloviny studenej. Proplachli ho vodou, vyteklo z nej takovy bahinko a razem je po tlakovani. Jak byl ten chladic pricpanej, zacala se varit voda nekde v bloku, proto ty bubliny. Nyni je to o poznani lepsi, ale doporucil mi, abych to vycistil jeste nejakym pripravkem. Povolujes tu spodni hadici na chladici nebo na bloku ? Ja tam sotva vidim tu sponu u chladice, natoz to jeste povolovat. Delas to zespodu auta nebo zvrchu ?
Diky
Petr
Lukass
Friday 22 October 2004 - 06:47:13
Host
Ahoj
Řeąím podobnej problém, chtěl sem na mojí astře g 2,0 DI vyměnit kapalinu, protoľe uľ tam je 5 let, ale nevim kudy je nejlepąí cesta na vypuątění. Kolik jí přesně je a stačí jí tam pak jen horní nádrľkou nalít, nemusí se nic odvzduąňovat ?
Yper
Friday 22 October 2004 - 11:03:29
Uživatel #251
Registrován: Tuesday 14 September 2004 - 10:28:45
Příspěvků: 3550
Včera jsem se na to díval do manuálu. Chci to udělat taky. Etzold v knize píąe vypustit přímo pod chladičem.
Na bahínko, které se tam usadí - coľ ve větąině případů bývá směs oleje s antifreezem existuje jen metoda - napustit, projet, vypustit a dokolečka dokola....
Prodávají se různé sajrajty, ale ty jsou hlavně na vodní kámen, který způsobuje ąpatný přenos tepla a zvyąuje odpor.
Já jsem jednou pouľil na ąkodovce kyselinu ą»avelovou, kterou si ľena donesla z práce z laborky, aby s ní vydrbala vodní kámen na hajzlíku-to ale bylo za totáče a nic se tehdy neprodávalo. Ten chladią doslova vařil - tolik tam toho bylo. Musí se dávkovat opatrně a moc málo.
Etzold nepíąe pak uľ nic o tom, ľe by se někde něco mělo odvzduąňovat - to mne taky trochu děsí! Ale asi to tak bude.

Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Opel, ten má dnes už každý Sopel!!
Yamaha 1100 - Virago
Konečně pořádnej krouťák a né jako línej Opel
BMW K1200 LT - auto na dvou kolech
Anonymous
Friday 22 October 2004 - 16:26:48
Host
Ahoj. před týdnem jsem vyměňoval chladicí kapalinu na Astře G 1.7 ,odpojil jsem hadici u termostatu,otevřel víčko vyrovnávací nádrľky a pusou do té nádrľky foukal aľ uľ nic z hadice neteklo.Potom jsem jenom dolil 4 l. nemrznoucí a dolil destilkou,nic jsem nemusel odvzduąňovat.Motor 2,0 má 7.9 l. náplň chlazení
Anonymous
Friday 22 October 2004 - 16:33:09
Host
Ahoj,
co vim, tak jedinej motor, kterej se snad musi odvzdusnovat je X16XEl, vsechny ostatni se odvzdusni automaticky.
NIO
Saturday 23 October 2004 - 08:12:03
Host
;jen vzdy oddelat nejspodnejsi hadici, odsroubovat vicko qa topeni pokud ma jeste ventil tak dat na cervene,.pak nalit po rysku,nastartovat az do doby nez sepne vetrak.pak nechat vystydnout a zkontrolovat hladinu. nic se neodvzdusnuje. aOpel neni Renault.
Anonymous
Saturday 23 October 2004 - 09:31:18
Host
Odvzdusnovat se nic nemusi....Jinak proti vodnimu kamenu staci do vody dat tri lzice soli a projet,vypustit a znova...
riwal
Saturday 23 October 2004 - 18:02:12
Host
Soli ? No to snad ne. Sůl tím hůř, ty potřebujeą něco kyselýho - jeątě bych zkousnul ocet, ale jsou to babský recepty. Jsou na to dnes poměrně drahé přípravky, ale rozhodně nejsou odvozeny od soli. Jak psal Yper, třeba kyselinu ą»avelovou, prostě méně agresivní kyselinu aby ti chladič neprorez definitivně. Jsou velmi kvalitní přípravky od Wynns Odkaz
Přejít na stranu  [1] 2  
Odebírat z poradny: rss 0.92 Odebírat z poradny: rss 2.0 Odebírat z poradny: RDF

Add to Google Pridej na Seznam
TOPlist Seznam S-Rank CZIN.eu PageRank Alexa Rank JyxoRank 

Vygenerováno za:0.1865 sec,0.1509 z toho dotazů.